Strona 15 z 27 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 268

Wątek: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

  1. #141
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Tak porównuję ceny: w PL będzie ok.7000zł w US (BH) - 1600$ (5600zł). Niezła różnica Na najbliższym wyjeździe kupię tam i jeszcze na porządny światłomierz zostanie...
    A w bh wcale tanio nie jest

  2. #142
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    W Adoramie tak samo... A gdzie jeszcze taniej?

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    A w bh wcale tanio nie jest
    W tej chwili w ogóle mało kto to ma, cena oficjalna to $1600 i nikt nie sprzedaje taniej.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    W tej chwili w ogóle mało kto to ma, cena oficjalna to $1600 i nikt nie sprzedaje taniej.
    Bardziej chodzilo mi o to, ze sa tansze sklepy foto i podczas wyjazdu do USA gdy obiektyw bedzie wszedzie dostepny bedzie go mozna dostac w lepszej cenie. U nas raczej nie stanieje

  5. #145
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Ma ktos juz to szkło? Ja dzwoniłem do Krakowa to maja mieć w następnym tygodniu na sklepie. Po testach okaże sie czy zamienię moje 85mm
    L

  6. #146
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Marv84. Daj znać, sam jestem ciekawy. Mam nadzieję, że plastyka i AF przebiją Sigmę Art.
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  7. #147
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    Marv84. Daj znać, sam jestem ciekawy. Mam nadzieję, że plastyka i AF przebiją Sigmę Art.
    Co do walorów optycznych to moze byc porownywalnie, natomiast af na bank bedzie lepiej dzialal, no i ten IS

  8. #148
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Mi głównie o AF chodzi bo wiem ze strace moje 1.2 po które czesto sięgam. Nie jestem z tych co nie używają pełnej przysłony bo nie ostre... Pojade i porównam jak bedzie efekt łał to kupie a 1.2 sprzedam
    L

  9. #149
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Co do walorów optycznych to moze byc porownywalnie, natomiast af na bank bedzie lepiej dzialal, no i ten IS
    Akurat Sigma ART 85 ma najlepszy AF ze wszystkich Artów jakie miałem, na F1,4 rzadko się pudła trafiały tak że Canon ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę.
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  10. #150
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Canon 85/1.4 L IS USM - nowość

    @Splice to dobrze, że 85 Art ma najlepszy AF z całej serii (pomijam 135 która nie jest jeszcze dobrze przetestowana). Zwłaszcza porównując go do 85LII, które kuleje pod względem szybkości ale przede wszystkim dokładności. Nad szybkością ostrzenia 85L nigdy nie ubolewałem, ale pewności ostrzenia "na oko" na małej głębi po prostu nie ma. 85LII potrafi trafiać z rozrzutem na 1.2 i ja przynajmniej muszę robić zdjęcia seriami. Tutaj wg mnie Sigma Art nie będzie gorsza. Może lepsza.

    Przewaga AF Canona ujawnia się jednak w słabych i bardzo słabych warunkach oświetleniowych. W skrócie tam gdzie Sigmy błądzą, Lki trafiają (nie zawsze tam gdzie trzeba ale różnica jest zauważalna i bardzo ważna jeśli pracujesz tam gdzie jest mało światła. Przykład z ubiegłego tygodnia. Robiłem sesję w niby jasnym apartamencie (cała sciana okien od południa itd.). Fajna modelka, makijaż, ciuchy, wnętrze, asystent - zapowiadało się nieźle. Zaczęliśmy od g.14 (końcówka listopada). Za oknem był budynek który zabrał trochę światła, do tego chmury. O 15 było tak ciemno, że zastanawiałem się co dalej. 24-70 2.8 za ciemny, 85L za wąski, została Sigma 50 Art, ale było zbyt ciemno by mogła prawidłowo ustawiać ostrość. Pomyślałem, że doświetlę plan speedlightami (bez światła modelującego) a na potrzeby ustawienia AF włączę światło żarowe i TO BYŁ BŁĄD - w ten sposób działałem jeszcze kilka godzin do końca sesji na przesłonach 1.4-1.8 (jedynie z Sigmą 50 Art). Efekt? 80% materiału nie ostre! Same śmieci. Niemal nie ma z czego wybierać! Generalnie cały katalog rawów mógłbym skasować bez żalu i nigdy bym go nie wspomniał, tyle że modelce powinienem coś oddać bo fajna, punktualna i rozebrana, a nie wzięła kasy...

    Wiadomo, że Sigmy nie trafiają w świetle żarowym i tu wniosek na przyszłość, że trzeba mieć inne lampy takie ze światłem ledowym (bo raczej nie halogenowym) modelującym albo nie liczyć na Sigmy w trudnych warunkach! Podsumowanie? Sigmy Art w żarowym dają ciała na maksa i powinno się je zakopać przed taką sesją głęboko w ziemi.

    Poza tą sesją 85 Art miałem tylko przez trzy chwile, fajne jest zestawienie super ostrego pierwszego planu przy minimalnej odległości ogniskowania z ładnie rozbebłanym tłem. Ostrośc poraża, praca pod światło, aberacje - jest znacznie lepiej niż przy 85LII! Pamiętać jednak należy, że 85mm to nie jest dobra ogniskowa do ciasnych headshotów. Robi wrażenie ostrość pierwszego planu i nieostrość drugiego, ale ta ogniskowa zniekształca twarz przy minimalnej odległości ostrzenia. I tu dochodzimy do kwestii najważniejszej dla mnie. Jak prezentuje się obrazek z ciut większej odległości? Wtedy kiedy rezygnujemy z maksymalnego rozmycia? Jaka jest jego plastyka w 85L IS? jak wypada szczególnie względem 85LII?

    Kolejna sprawa o której wspomniał @Marv84 - to plastyka przesłony 1.2, którą trzeba umieć używać. 1.2 na 5DSR jest ostre jak diabli przykład https://500px.com/photo/232198235/vi...artosz-dmowski otwórz na pełnym ekranie i teraz popatrz. Kolejne przestrzelone o jakieś 10cm front focus na 1.2, na palce nie na oczy, więc powinna być dyskwalifikacja (cała głębia ma 3-4cm)https://500px.com/photo/234118569/sa...artosz-dmowski i co? Laury zbiera. Tyle na temat ostrości i jej braku.

    No to jeszcze jeden akapit bo dawno mnie tu nie było tak jak porywa mnie 135 Art https://www.flickr.com/groups/3591590@N21/pool/ to 85 Art jest bez wyrazu. Błahe, miałkie i słabe https://www.flickr.com/groups/3000155@N24/pool/
    Macie inne odczucia?

    Wybór. 85 A jest względnie tanie i ciężkie vs 85LII i 85L IS. Parę dni temu w Black Friday sprzedawali je za 4290 czyli 1300zł mniej niż używana, 10 letnia 85L II. Nie kupiłem. Czekam na testy nowego obiektywu 85L 1.4 IS (7100zł przy premierze) i bardzo chciałbym żeby królował w rozmyciu, AF i stabilizacji. Aberacja może być przeciętna. Większej ostrości też nie potrzebuję. Liczy się obrazek.
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 01-12-2017 o 05:19
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

Strona 15 z 27 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •