Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: D1 na zywo

  1. #1
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie D1 na zywo

    To bylo wspaniale przezycie - dzis po raz pierwszy zobaczylem Canona D1s na zywo. To bylo wspaniale przezycie. Gosciu nie mial zadnej blaszki, wiec nie wiem dla kogo robil te zdjecia. Chodzil sobie z tym cackiem po Collegium Novum na Uniwersytecie Jagiellonskim i trzymajac na pasku w rece wymachiwal beztrosko. Znajomi mieli nie maly ubaw ze mnie, jak widzieli jak mi oczy chodziy za tym aparatem

    Ale jak tu sie nie zachwycac - taki sprzet do tego tez nie przecietna lampa blyskowa + soft box... eh - jak tu sie nie zachwcic??

    Nie wiem - ale odnioslem takie wrazenie - ze ten czlowiek tak sie zachowywal z tym aparatem jakby albo sie przyzywczail, albo nie docenial to co trzyma w rece.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  2. #2
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Mieć tak wujka szejka

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    253

    Domyślnie

    eeeee staroc 8) nie ma to jak obmacanie kazdej czesci body :wink: i focenie DS'em MKII
    Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|

  4. #4
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tequil
    eeeee staroc 8) nie ma to jak obmacanie kazdej czesci body :wink: i focenie DS'em MKII
    Ja tam bym nie marudzil, gdyby temu gosciowi nagle znudzil sie ta staroc i by powiedzial - "widze, ze Ci sie podoba - jest Twoj, tylko poczestuj mnie papierosem, a ja itak musze sobie kupic nowiutkiego MKII"

    Eh... wyobraznia... piekna rzecz!
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ja tam bym az tak sie nie slinil, zreszta widywalem Dsy na zywo (ale z paru metrow - koncerty, demonstracje). Kazdy ma to czego potrzebuje i zarazem na co go stac - kompromis 8) . Nie przecze - chetnie bym pomacal i porobil fotki takim, ale raczej nie myslac ile to kosztuje - to po prostu narzedzie :P

  6. #6
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    czy amatorzy, tacy jak my, moga mowic o sprzecie, ze to narzedzie? chyba nie do konca.. narzedziem aparat sie staje w reku osoby ktore zarabia tym aparatem..

    dla mnie aparat ktory kosztowal mnie tak wiele wyrzeczen nie jest narzedziem, tyko czyms na co ciezko pracowalem i teraz spelnia moje wymagania.. nie jest to obiekt modlow ( ;-) ), ale nie jest to tez narzedzie.. moze kiedys.. fajnie by bylo..

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    czy amatorzy, tacy jak my, moga mowic o sprzecie, ze to narzedzie? chyba nie do konca.. narzedziem aparat sie staje w reku osoby ktore zarabia tym aparatem..
    Wg mnie narzedzie sluzy do wykonania czegos. A nie tylko do zarabiania.
    Czy to ze przybijam sobie polke w domu mlotkiem i na tym nie zarabiam juz znaczy ze nie moge tego mlotka nazwac narzedziem?
    Na sluchaniu muzyki raczej nie da sie zarobic, a nadal nazwalbym sprzet grajacy narzedziem do odtwarzania muzyki.
    No i hobby - np rysownik amator, siedzacy sobie wparku czy gdzies, rysujacy swoje wizje i chowajacy je do szuflady - nazbiera z kieszonkowego na dobre olowki... rowniez nie moze je nazwac narzedziami swojego hobby bo chowa efekty swojego hobby do szuflady a nie sprzedaje?
    W takim wlasnie sensie - aparat to dla mnie narzedzie do wykonywania hobby, a nie do zarabiania.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    W takim wlasnie sensie - aparat to dla mnie narzedzie do wykonywania hobby, a nie do zarabiania.
    Takie delikatne wrażenie odnoszę że nie do końca, patrząc na wojny które prowadzisz w obronie tego czy tamtego... Oczywiście nic w tym złego, ale do narzędzia chyba powinno się mieć stosunek bardziej obojętny...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #9
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    widzisz..mlotek to troche co innego niz aparat... idac do sklepu po mlotek sprawdzasz jaka energie bedzie posiadal podczas wbijania gwozdzi? czy przegladasz opinie uzytkownikow na sieci, ktory mlotek lepiej sie sprawuje, i ktory ma lepsza ergonomie?

    czy audiofil powie na swoj sprzet, ze to narzedzie? nie.. tak samo jak ktos dla kogo fotografia nie jest dochodem, nie nazwie sprzetu narzedziem.. ale ty zawsze masz wlasne definicje..

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    tak samo jak ktos dla kogo fotografia nie jest dochodem, nie nazwie sprzetu narzedziem.. ale ty zawsze masz wlasne definicje..
    Vitez nazwie, ja nazwe. Wg. słownika j.pol.
    Kod:
    każdy przedmiot umożliwiający lub ułatwiający wykonanie jakiejś pracy; przyrząd, instrument
    gdzie praca to:
    Kod:
    1. ‘ogół świadomie wykonywanych czynności, podejmowanych działań, których celem jest wytworzenie określonych dóbr materialnych lub kulturalnych, warunkujących egzystencję i rozwój społeczeństwa; zajęcie, zatrudnienie, wykonywany zawód, robota’ 
    
    2. ‘wytwór celowej działalności ludzkiej (zwłaszcza w zakresie nauki, literatury, sztuk pięknych); utwór, dzieło, opracowanie
    .

    Zdecydowanie amatorskie robienie zdjęć bez zarobku podpada. Sprzęt grający raczej nie. Ale czy to istotne?
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •