Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16

    Domyślnie Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

    Cześć, koleżanka pozwoliła mi skorzystać ze swojego konta ponieważ mówi, że zawsze tutaj ktoś chętnie podpowie. zadałam to panie na innym forum ale pozostał bez odpowiedzi

    Potrzebuję pomoct w wyborze sprzętu, w cenie 4,5 tys. (+ max 200/300zł jeśli warto będzie dopłacić} Ma on być przeznaczony do obróbki zdjęć w Photoshopie i Lightromie (robię sesje swoich realizacji,oraz rodzinne uroczystości)oraz projektowania wnętrz w programie Intericad :

    Wymagania programu do projektowania:
    Minimalne wymagania sprzętowe
    System operacyjny: Microsoft Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10* (32 i 64-bit)
    Procesor: Intel Core 2 Duo, AMD Athlon X2 lub szybszy
    Pamięć RAM: 2GB lub więcej (zalecane 4GB)
    Karta graficzna: Nvidia Geforce lub AMD Radeon – 512MB RAM (zalecane 1GB RAM);
    Połączenie z Internetem, wymagane do ściągania modeli i aktualizacji.
    *W związku z powtarzającymi się cyklicznie automatycznymi aktualizacjami systemu Windows 10, które są przeprowadzane również bez zgody użytkowników i mogą powodować zakłócenia w działaniach aplikacji nie związanych z firmą Microsoft, zalecamy – do czasu wydania jego stabilnej i dopracowanej wersji – korzystanie z programu InteriCAD T6 na systemach Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8.

    Musi być to laptop, im lżejszy tym lepiej. W domu będę podpinać go pod zewnętrzny monitor, dlatego może mieć wielkość 13 / 15 cali.

    Mam powoli dość Windowsa dlatego zastanawiam się czy wybrać Macbooka air i na nim zainstalować nakładkę Windows Parells Desktop żeby móc pracować na Intericadzie, ale nie wiem czy dostępne w tej cenie dadzą rade z renderami.

    MacBook Air 13" i5 (MQD32ZE/A) | sklep Apple Cortland

    Czy jednak zostać przy windowsie i kupić np: HP ZBook Studio G3 i7HQ 16GB 512SSD Quadro 4GB W10 (6867319544) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Chyba, że macie inne propozycje i sugestie to za każdą będę wdzięczna.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

    Hmn... A coś takiego?

    https://www.x-kom.pl/p/346906-notebo...x960m-fhd.html

    ^ Podrzucam, bo sama się nad nim zastanawiam. Podobnie jak Ty: obróbka LR, PS i jeszcze kilka obciążających procesor pierdółek.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

    Też się nad nim zastanawiałam tylko szukam czegoś możliwie najlżejszego, ale co będzie się nadawać parametrami. Bardzo dużo jeżdżę po klientach dlatego szukam czegoś mobilnego

    Wpadł mi w oko jeszcze ten: https://www.komputronik.pl/lp/asus-zenbok-ux430/

    Najchętniej kupiłabym tego Macbooka air, tylko boję się, że procesor od 1.8 Ghz może nie dać rady.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

    @Tommorrowday jak jeżdżę po klientach to mam tablet do tego. 10 cali, 2 systemy (W10 i Android). Całkowicie się sprawdza, zarówno do pokazania zdjęć, czy wpisu do kalendarza. Laptop ma być kobyłą, która udźwignie masową obróbkę - przynajmniej ja tak sądzę.

    --- Kolejny post ---

    Też myślałam wcześniej o Zenbooku, ale nie podoba mi się stosunek jakości do ceny. Jest ok. 1000zł droższy od tego MSI, a ma gorsze parametry.

    Jesteś pewna tego Maca? Pracowałam na Macach 2 lata i byłam szczęśliwa jak już nie musiałam

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

    U mnie tablet się nie sprawdzi, ponieważ robię różne dokumentacje techniczne itp. a do tego sporo podróżuje do Warszawy dlatego muszę połączyć mobilność, lekkość z możliwie jak najlepszymi parametrami żeby móc pracować w trakcie drogi.

    Co do Maca to gdybym miała pewność że da rade z programem to bym się nie zastanawiała bo mam pomału dość windowsa

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    64
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Laptop 4,5 tys do obróbki zdjęć i Intericadu

    Jeżeli chodzi o mobilność to Mac na pewno się nada. W przypadku rzeczy , które cię interesują to zaglądnij na stronę: Macbook dla studentki architektury - warto? - Jaki sprzęt wybrać - Forum MyApple.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •