Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: 6D dystrybucja, kilka pytań

  1. #1

    Domyślnie 6D dystrybucja, kilka pytań

    Witam. Kupiłem Canona 6D i w związku z tym chciałbym zadać kilka pytań.
    Aparat kupowany w mniej znanym sklepie foto i zastanawia mnie kilka rzeczy.
    Jaka dystrybucja najlepsza? Bo czytałem o azjatyckich, europejskich i polskich. U mnie trzecia cyfra serial number to 3 więc - Europa/pl
    Model 6D WG co sugeruje też EU.
    Gwarancja roczna i tu pojawia się pytanie bo bardzo wiele ogłoszeń z 6D miało gwarancję 24 miesiące a tu producent napisał 12 miesięcy. Czytałem o europejskich prawach konsumenta i wiele wskazuje na to, że Canon w PL dawał 12 miesięcy a na resztę EU 24, ale Unia mówi o 2 latach gwarancji w ustawach.
    Aparat made in Japan - poprzedniego Canona miałem z Taiwanu, obiektywy widziałem też z Made in Malaysia. Zwracać na to uwagę czy kraj produkcji nie ma znaczenia?
    W pudełku miałem instrukcję tylko w językach Portugalski i Hiszpański.

    Dlatego zastanawia mnie dystrybucja mojego 6D i czy ten egzemplarz będzie spoko.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 6D dystrybucja, kilka pytań

    Myślałem do tej pory, że podstawowym kryterium są efekty jakie wychodzą z aparatu
    Jeśli to był sklep w Polsce, i nie masz instrukcji obsługi po polsku, sprzedawca narusza prawo.
    Gwarancja jest "dobrą wolą" producenta, importera, sklepu, i ma takie warunki, jakie ktoś opisze w karcie gwarancyjnej. Gwarancja nie jest obowiązkowa, i - zgodnie z prawem - nie musi jej wcale być.
    Sprzedawcy czasem piszą to, co zachęci kupujących, i jako "gwarancję" traktują "rękojmię" (która jest obowiązkowa, i trwa dwa lata, ale jest odpowiedizalnościa sprzedawcy, a nei importera czy producenta).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •