Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [StiX] Poznań Open 2017

  1. #1

    Domyślnie [StiX] Poznań Open 2017

    Witam.
    Po dłuższej przerwie od fotografii sportowej, chciałbym wrócić do tego co sprawia mi największą przyjemność
    Niestety budżet pozwolił mi tylko na sigmę 70-210 2.8 APO, ale na początek nie jest źle, poniżej kilka zdjęć z Poznań Open 2017.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

    12.

    13.

    14.
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 24-07-2017 o 09:55
    50D + S 17-70 + Helios 44M + 100-300 USM + BG-E2N

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Świetne zdjęcia, kolorki, emocje, kadrowanie, super

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Emocje fajnie widać, tylko dlaczego takie amputacje członków na tych kadrach

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Emocje fajnie widać, tylko dlaczego takie amputacje członków na tych kadrach
    Każdy patrzy an to inaczej. Na 8 nie przeszkadza mi brak ręki ale na 9 faktycznie już nie wygląda to dobrze

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    poucinane kończyny, brak piłki, jedynie 3 i 4 znośne

  6. #6
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Sorry za burzenie dobrego humoru, ale.. słabo. Skoro wrzuciłeś tutaj zdjęcia to chyba liczysz na opinię. Zatem profesjonalnym okiem...

    Większość kadrów wygląda jakby była prosto z puszki spóźnionego fotografa albo w aparacie istniał spory shutter lag. Kadrowania albo w ogóle nie zrobiono, albo zrobiono źle, poucinane ręce i rakieta. Selekcja też leży, bo dla mnie 10 i 11 właściwie tylko do wywalenia.

    W karze na paru nie ma piłki co jest właściwie dopuszczalne tylko w konkretnych sytuacjach (np. portret, emocje, detale), a nie w dynamicznej grze typu wymiana. Na pewno udanym zdjęciem nie jest końcowa faza uderzenia, gdy Janowicz odprowadza piłkę wzrokiem po drugiej stronie siatki, albo jeszcze piłka nie weszła na jego połowę.

    W sumie 3,4 i 7 "jakoś" wygląda, z tym że moim zdaniem na 7 Janowicz nie powinien być w centralnym miejscu kadru, a z lewej strony zdjęcia. Wtedy ma przestrzeń dla uderzonej piłki.

    8 byłoby lepsze przy ciaśniejszym kadrowaniu, pokazującym skupienie Janowicza na piłce. 12 podobnie, ciaśniej. No chyba, że chodzi o chęć pokazania tłumu za nim, to wtedy kadr poziomy i szerszy, do tego bardziej przymknięta przysłona żeby trybuny były ostrzejsze.

    Nie będę się mądrzył, że zjadłem zęby na fotografii bo sam mam jeszcze trochę do nauki, ale po paru latach fotografowania sportu tak oceniam te zdjęcia. Moim zdaniem jest sporo do poprawy, a skoro wracasz do fotografowania sportu i chcesz to robić z dobrym efektem to ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, a będzie dobrze. Jeżeli jara cię tenis to idź do jakiegoś klubu i poćwicz sobie fotografując amatorów, na pewno za parę zdjęć na maila zgodzą się na twoją obecność.

    A jeżeli podoba ci się to co zrobiłeś, no to gratuluję i nie mam pytań.

  7. #7

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Dziękuję za wszelkie uwagi. Przejrzałem materiał i w takim razie myślę, że te już są trochę lepsze:
    15.
    16
    17.
    18.
    19.
    20.
    21.
    22.
    23.
    24.
    25.
    50D + S 17-70 + Helios 44M + 100-300 USM + BG-E2N

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    kadruj szerzej robiąc zdjęcia i dokładniej w postprocesie.

  9. #9

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Ciekawe zdjęcia, trochę inne niż się często spotyka

  10. #10

    Domyślnie Odp: [StiX] Poznań Open 2017

    Niczego nie sugeruję, no może z wyjątkiem odwiedzenia Wrocław Open: http://www.canon-board.info/sport-ak...1/index39.html
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •