Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: 500D i mój pierwszy ślub

  1. #11

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Witam Kolegów po roku bezcennych doświadczeń.
    Światło kościołów jest bardziej wymagające niż sądziłem. Zdecydowałem, że w swojej pracy będę skupiał się na świetle zastanym. Sztuka obsługi lampy w taki sposób aby nie wypłaszczać sceny sprawia mi sporo trudności, jednocześnie wymaga inwestycji która przerasta wartość body. Prawie.

    Do tej pory pracowałem w trybie manualnym, natomiast odkrycie zalet trybu Av oraz back button focusu odmieniło komfort pracy.
    Jednocześnie pojawił się dylemat o który chciałem zapytać na forum.

    Mianowicie, do body 500D posiadam dwa obiektywy: tamron 17 50 f2.8 oraz canon 50mm f1.8 Pierwszego używam do Kościoła i zewnątrz natomiast drugiego do portretu. Nie bardzo wiem czy nadaje się do makro np. obrączek ( nie mam możliwości swobodnego kadrowania)
    Jednocześnie Tamron bardzo źle radzi sobie kiedy chcę zrobić zdjęcie grupowe na zewnątrz albo szersze w świątyni.

    Pytanie do Was, czy warto inwestować w to body w postaci teleobiektywu i może coś do makro? Jeśli tak to jaki model?
    Jednocześnie z tyłu głowy chodzi mi zakup pełnej klatki, a 500d jako backup. W związku z czym inwestowanie w szkło do cropa mija się chyba z celem.

    Poniżej link do moich prac

    https://mywed.com/pl/photographer/prakowski

    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: 500D i mój pierwszy ślub

    Temat rzeka Sporo zależy od budżetu i tego, czy chcesz się tym zajmować. Swój pierwszy ślub robiłem 11 lat temu na bardzo podobnym zestawie co Ty Dlatego uśmiechając się do swojej młodości postaram się coś podpowiedzieć Tele-zoom odradzam - duży, ciężki i ciemny a w tej dziedzinie często polegamy na świetle zastanym, którego jest mało. Macro kupisz tylko dla 1-2 zdjęć obrączek dlatego polecam na początek (i nie tylko) kupić pierścienie macro albo nawet jakąś soczewkę albo w ogóle odpuścić ten temat.
    Na cropie największą zmianę i rewolucję miałem po zakupie sigmy 30mm/f1.4 - wreszcie plastyczne zdjęcia nie tylko z pleneru, ale też reportażu. Potem po kupnie 85/f1.8, który na cropie da Ci właśnie efekt tele i bardzo plastyczne zdjęcia z pleneru. Nie jest tak ostry jak 50stm, ale bokeh ma dużo ładniejszy. To szkło zostało ze mną do tej pory.
    Jeśli planujesz teraz lub w przyszłości zakupić body FF to zamiast S30/1.4 bardzo polecam Canona 28/1.8. Takie budżetowe, ale bardzo dobre jakościowo i dające ogromne możliwości rozwiązanie polecam na początek. Potem jeśli będziesz chciał to robić i dalej inwestować pomyślisz o Sigmach ART lub nawet L-kach.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •