Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: Obiektyw na zaślubiny

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Jak najbardziej tak. Stary 5dc też w tego typu fotografii jest zdecydowanie lepszym wyborem niż 7d.

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Cytat Zamieszczone przez PicsUsingPotato Zobacz posta
    Powiesz mi tylko, czy jakbym sprzedał 7D i kupił 2 body 5D to czy to działanie będzie zasadne?
    Moim zdaniem nie warto kupować już starego 5D mkI. Będzie problem z serwisowaniem, jak padnie to trup. Na Żytniej nie wymienią już migawki w tym modelu, nie wiem jak z innymi naprawami.
    Canon -> Fuji

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Moim zdaniem nie warto kupować już starego 5D mkI. Będzie problem z serwisowaniem, jak padnie to trup. Na Żytniej nie wymienią już migawki w tym modelu, nie wiem jak z innymi naprawami.
    Wszystko zależy od ceny. Wg mnie niezajechana puszka 5D jest warta w tej chwili 1000zł biorąc pod uwagę brak wsparcia serwisowego

  4. #14

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Jak najbardziej tak. Stary 5dc też w tego typu fotografii jest zdecydowanie lepszym wyborem niż 7d.

    Dobrze Panowie czas podjąć ostateczną decyzję. Co do pozostałego sprzętu poza obiektywami i body to zakupię to co kolega polecił kilka postów temu....

    Teraz tak. Po konsultacjach z Państwem mój sprzęt będzie wyglądał tak:

    7d i 5d mkII (używka 3000zł)

    obiektyw Canon 24-70 mm f/2.8L EF USM (używka 3000zł)

    ...i teraz mam problem, który z poniższych:

    Canon 50mm ef 1.8 stm (450zł) LUB Canon EF 50mm F 1.4 USM (używka 900zł) LUB Canon EF 50mm F 1.4 USM

    Przeliczyłem możliwości i na drugie body już na pewno kasy nie wystarczy, więc zakupię je w przyszłości.

    Wiem, że temat był wałkowany na forum wiele razy ale czy te obiektywy wszystkie wymienione w tym poście będą współpracować w 100% poprawnie zarówno w 5d jak i 7d? Może właśnie tą drogą uda się wykluczyć któryś z tej trójki?


    PS: Nie macie wrażenia, że ten 50mm 1.8 stm pracuje gorzej pod światło niż jego plastikowy poprzednik? Tyle flar na zdjęciach widzę tylko kiedy używam portretówek yashica 1,9 lub helios 2,0.
    Ostatnio edytowane przez PicsUsingPotato ; 25-07-2017 o 23:10

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Jak 50 1.4 usm to tylko z osłoną bo mechanizm jest delikatny. Stm pewnie będzie szybszy.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Cytat Zamieszczone przez PicsUsingPotato Zobacz posta
    Dobrze Panowie czas podjąć ostateczną decyzję. Co do pozostałego sprzętu poza obiektywami i body to zakupię to co kolega polecił kilka postów temu....

    Teraz tak. Po konsultacjach z Państwem mój sprzęt będzie wyglądał tak:

    7d i 5d mkII (używka 3000zł)

    obiektyw Canon 24-70 mm f/2.8L EF USM (używka 3000zł)

    ...i teraz mam problem, który z poniższych:

    Canon 50mm ef 1.8 stm (450zł) LUB Canon EF 50mm F 1.4 USM (używka 900zł) LUB Canon EF 50mm F 1.4 USM

    Przeliczyłem możliwości i na drugie body już na pewno kasy nie wystarczy, więc zakupię je w przyszłości.

    Wiem, że temat był wałkowany na forum wiele razy ale czy te obiektywy wszystkie wymienione w tym poście będą współpracować w 100% poprawnie zarówno w 5d jak i 7d? Może właśnie tą drogą uda się wykluczyć któryś z tej trójki?


    PS: Nie macie wrażenia, że ten 50mm 1.8 stm pracuje gorzej pod światło niż jego plastikowy poprzednik? Tyle flar na zdjęciach widzę tylko kiedy używam portretówek yashica 1,9 lub helios 2,0.
    Wkradł się błąd wpisałem dwa razy Canon EF 50mm F 1.4 USM (używka 900zł) , a biorę jeszcze pod uwagę SIGMA 35mm F1.4 DG HSM.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    No to zdecydowanie sigma + USB dock. Jak by się uparł to cały repo.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Ile masz tych ślubów, że zamierzasz zainwestować 7k ? Może lepiej dołożyć jeszcze kilka złociszy i kupić używanego 6d ? 5dmkII to dobry aparat, ale 6d jest dużo łatwiejszy w robieniu i obróbce zdjęć. Poza tym jest dużo młodszy. Jak Ci nie wyjdzie to zawsze możesz sprzedać.
    p.s daruj sobie tą sigmę zwłaszcza używkę. Af to loteria i wymaga kalibracji przez serwis. IMHO 35 art duuuuuużo lepiej dla Ciebie będzie, ale to kolejne koszta. Dla tego zapytałem ile spodziewasz się ślubów.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    Jaka kalibracja przez serwis? Po to jest USB dock.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie Odp: Obiektyw na zaślubiny

    USB dock jest do Art a nie starej Sigmy o ile się nie mylę.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •