Strona 68 z 68 PierwszyPierwszy ... 1858666768
Pokaż wyniki od 671 do 678 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #671
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak, z tym że póki co to jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że użytkownik Sony ze szklarnią tego systemu kupuje Zetkę. Sony ludzie kupowali bo nie było bezlustra FF i tu przesiadki były zrozumiałe. Natomiast obecnie szału w odwrotną stronę bym się nie spodziewał.
    Nawet nie chodzi o exodus z Sony do Nikona. Bardziej o możliwość rozszerzenia szkieł przez użytkowników Nikona. Gdyż szkieł pod bagnet Sony FE jest już trochę na rynku i akurat ktoś będzie miał fantazję, aby takiego użyć.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #672
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nawet nie chodzi o exodus z Sony do Nikona. Bardziej o możliwość rozszerzenia szkieł przez użytkowników Nikona. Gdyż szkieł pod bagnet Sony FE jest już trochę na rynku i akurat ktoś będzie miał fantazję, aby takiego użyć.
    To chyba fantazje różowego tygrysa Jeśli ktoś będzie chciał koniecznie używać różowych szkieł, to kupi do nich różowy korpus. Nikoniarze poszukają raczej przejściówki do do lustrzanych Nikkorów.

  3. #673
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nawet nie chodzi o exodus z Sony do Nikona. Bardziej o możliwość rozszerzenia szkieł przez użytkowników Nikona. Gdyż szkieł pod bagnet Sony FE jest już trochę na rynku i akurat ktoś będzie miał fantazję, aby takiego użyć.
    Nie neguję. Natomiast jestem mocno sceptyczny co do tych przejściówek, szczególnie że są sygnały że działa to póki co lipnie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #674
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie neguję. Natomiast jestem mocno sceptyczny co do tych przejściówek, szczególnie że są sygnały że działa to póki co lipnie.
    Jestem zdania że dobrze że przejściówki są, dobrze by było aby były "każdy obiektyw z każdym mocowaniem".

    Ale to zawsze będzie rozwiązanie zastępcze, zamiast obiektywu systemowego lub jak telekonwerter zamiast długoogniskowego.
    W jakimś zakresie wystarczające/konieczne.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 24-06-2019 o 08:28
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #675
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    To ma sens w przypadku szkieł lustrzankowych, bo są fajne i tanie w stosunku do nowych konstrukcji. Sony już z tego korzysta. Wymiana miedzy bezlustrami? Raczej bez sensu (i nawet nie zawsze się da) poza konkretnymi przypadkami i chyba jedynym takim przypadkiem jest powrót na łono błądzących nikoniarzy. Błądzący canonierzy nie musieli kupować szkieł G.

  6. #676
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Co innego jest musieć, a co innego móc.
    Nagle panowie od Sony podając jako super zaletę możliwość podpinania wszelakiej optyki pod Sony uznają, że podpinanie każdej (także ich) optyki pod Nikona Z nie ma sensu? No proszę. Ciekawe.
    Jak Kali kradł krowy to było dobrze, a jak Kalemu kradną, to źle. Tak mi się skojarzyło.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-06-2019 o 20:03
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #677
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    ciekawostka ale statystycznie pewnie nieistotne - nawet jakby wszyscy użytkownicy sony przeszli na system nikona bo mogą zostawić optykę, nikon to dość kompletny system i korzystając ze swoich lustrzankowych szkieł daje praktycznie wszystkie możliwości.

  8. #678
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Mam pytanie skierowane do tych ludzi, którzy używali bądź używają bezlusterkowców Nikona z mocowaniem Z. Czy tylne dekielki od obiektywów z mocowaniem Z można szybko nakręcać "na czuja", czyli tak jak te od obiektywów Canona z mocowaniem EF?

Strona 68 z 68 PierwszyPierwszy ... 1858666768

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •