Strona 64 z 68 PierwszyPierwszy ... 14546263646566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #631
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Wnioskuję więc, że tez jesteś dinozaurem. Witam w klubie posiadaczy A1 ja go kupiłem jak go tylko wypuszczono na rynek (jechałem po niego do Berlina Zachodniego), więc wiesz jak to było dawno ...
    Z gałkami będziemy mieli coraz gorzej, bo nimi sie nie da sterować z aplikacji/zdalnie. Co prawda jest opcja by gałka miała opcje (pozycje) gdzie jest własnie ustawienie jej w trybie "zdalnym" ale prawie nikt (tzn żaden producent) z tej mozliwości nie korzysta. (nikon Df ma coś w tym stylu, ale po cos innego).


    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Rozumiem, że w Z6 i Z7 jest nadal normalnie, punktowy z każdym AF...
    Miałbym chęć napisać o różnicach w rozwiązaniach Canona Nikona i może nawet Sony, ale to by było dosyć ogólnikowe, bo niestety w obrębie systemu są też różne rozwiązania. No i jednak bym potrzebował konsultacji z osobami biegłymi w Sony no i trochę w Canonie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-01-2019 o 01:14

  2. #632
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oj tak! Moim zdaniem Fuji w serii X-T zrobiło doskonałą robotę czerpiąc całymi garściami z analogowych konstrukcji, gdzie królowały obracane pokrętła dokładnie opisane. Dla mnie jak wielokrotnie pisałem ideałem zawsze będzie analogowy Canon F1N. Moim zdaniem mając wyciągnięte wszystkie funkcje na pokrętła zbędny jest górny LCD. Gdyż/albowiem nigdy nie zaistniała konieczność wtórnej kontroli ustawień (ustawionych już na pokrętłach) na dodatkowym górnym LCD.

    Moim zdaniem ta dowolność konfiguracji wprowadza wyłącznie jeden wielki bajzel bo używając korpusów z różnych systemów F/C/N/S nie mając opisanych przycisków potrzebujemy chwili na ogarnięcie tego, gdzie przyporządkowane zostały podstawowe funkcje jak np. ISO, WB itp.
    Świat sie urządził w taki sposób, ze można smartfonem zdalnie sterowac bardzo wieloma urządzeniami, w tej liczbie zaawansowanymi aparatami foto. Domyślam się, ze takie opisane gałki by w tym przeszkadzaly.
    Aparaty cyfrowe wykorzystuje się także w przemyśle (nie tylko foto budki) - udostępnienie sterowania aparatem przy pomocy jakiegoś komputera zwiększa jego.. spektrum zastosowań.

    Nie twierdzę, że to lepiej, albo że gorzej. Tak jest i już.
    Kiedyś wejście na poziom mistrza wymagało około 10tys godzin doświadczenia (dziedzina dowolna w zasadzie). Technologia umożliwia zajmowanie się, na poziomie mistrza, bardzo wieloma dziedzinami - ogranicza czas wchodzenia na ten poziom do kilkuset-tysiaca godzin. Bo sprzęt, bo wiedza (internet) o sprzęcie i osiągnięciach innych jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne. Mnie się podoba, że mogę robić w życiu kilka rzeczy na niezłym poziomie.
    PS. "Mistrz" w znaczeniu opanowania profesji, a nie "miszcza świata". Tych, z definicji, może być faktycznie tylko kilku (z czego na raz - tylko jeden).

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #633
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona


  4. #634
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Nikon Z6 ma tą samą matrycę co A7 III i praktycznie więc takie same wyniki w testach DxO Mark

    https://www.sonyalpharumors.com/niko...i-performance/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #635
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Czyli zdjęcie tygrysa z Nikona będzie identycznie słabe jak z Sony.

  6. #636
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Nie. Tygrys bo tygrys był z lepszego Sony - A7R III.

  7. #637
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Zważywszy na fakt niedawnego bankructwa DxO Labs to takie testy metodą "copy paste" są dla nich najlepszym rozwiązaniem. Wyniki są "wiarygodne" jak zawsze, a przynajmniej wpis na stronie mogą popełnić.

  8. #638
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Zważywszy na fakt niedawnego bankructwa DxO Labs to takie testy metodą "copy paste" są dla nich najlepszym rozwiązaniem. Wyniki są "wiarygodne" jak zawsze, a przynajmniej wpis na stronie mogą popełnić.
    Sony obcięło dotacje .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #639
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sony obcięło dotacje .....
    No ale widać że "wrócili do gry", zaczęli testować i mają rozbudowane plany

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #640
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Bezlusterkowce Nikona

    Kochani Dobra nowina dla wszystkich posiadających szkła canona z mocowaniem EF

    Już za chwileczkę, już za momencik kupując Nikona Z6 z matrycą wziętą z Sony A7 III https://www.sonyalpharumors.com/niko...i-performance/ przez adapter EF-N/Z AF http://www.nikoneye.com/first-images...focus-adapter/ będzie można focić szkłami canona EF Czego to nie wymyślą


    Prawie jak https://dowcipy.jeja.pl/2968,pewien-...ostanowil.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-03-2019 o 18:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 64 z 68 PierwszyPierwszy ... 14546263646566 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •