Strona 66 z 68 PierwszyPierwszy ... 16566465666768 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #651
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bardzo mnie dziwi to, że w ogóle się nie mówi o Nikonie jako o alternatywie. Możliwe, że to przez sporą część byłych canonierów, którzy wybierając bezlustro wtedy musieli iść do Sony, a po prostu z sentymentu pisza na tym forum.
    Dla mnie największym plusem ML jest AF, a ten (z tego co czytam) w N jest chyba najgorszy.

    A w Canonie... w studio nic mu nie można zarzucić (ponownie w moim przypadku), w innych sytuacjach wyciąganie z cieni boli. I tyle.

  2. #652
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jesli ktoś ma kilka L-ek i się wkurza na Canona, bo mu daje bezlustro bez stabilizacji i z matrycą o słabym DR to dlaczego musi kupować Canon R, skoro może Nikon Z?
    Czytasz inne wątki. Przecież to co teraz napisałem to są postulaty całkiem sporej grupy canonierów, którym kończy się cierpliwość i przebąkują o przejściu do Sony. I wg mnie robią błąd, boi Sony ma za małą dziurę, a Nikon będzie miał w kolejnym modelu dobre eyefocus.
    Zdaje się, że częśc ludzi z Canona ma po prostu awersję do Nikona (przez te systemowe wojenki) i prędzej przejdą do Sony czy Pentaxa niż do Nikona Bardzo mnie dziwi to, że w ogóle się nie mówi o Nikonie jako o alternatywie. Możliwe, że to przez sporą część byłych canonierów, którzy wybierając bezlustro wtedy musieli iść do Sony, a po prostu z sentymentu pisza na tym forum.
    Jak przejściówka będzie działać to się pewnie zacznie mówić o tej alternatywie. Póki co nic nie wiadomo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #653
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dla mnie największym plusem ML jest AF, a ten (z tego co czytam) w N jest chyba najgorszy.
    Użytkownicy Nikonów Z6, którzy się przesiedli z D750 piszą, że jest porównywalny. Czasami lepszy, szczególnie gdy chodzi o boki kadru
    Mała, ale istotna uwaga. Nie przenoście myslenia kategoriami z Canona na Nikona. Body Nikona ze średniej półki (D750) mają wiele lepszy AF niz body Canona. AF z D750 jest porównywalny z AF flagowca - D4. Jesli taki jest poziom Z6, to nie ma co narzekać. tzn są bardzo zadowoleni z one shot, mniej z servo (używając nomenklatury canona).
    2. ja bym nie przywiązywał zbyt mocnej wagi do AFu w pierwszym modelu. To tak jakby pisać, że AF w Sony jest fatalny, bo w A7 mk1 jest słaby. No i zaraz AF w Z6 będzie inny, bo nadchodzi aktualizacja softu, z eyefocusem.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #654
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Bezlusterkowce Nikona

    Seria Nikonów Z6 i Z7 jest wadliwa. Sprawdź swój aparat https://annarymsza.fotoblogia.pl/138...sGkcLGh3P5W4oQ
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #655
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Seria Nikonów Z6 i Z7 jest wadliwa. Sprawdź swój aparat https://annarymsza.fotoblogia.pl/138...sGkcLGh3P5W4oQ
    Standard w Nikonie.

  6. #656
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Ale o Eye AF w Nikonie nie chcecie pisać?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #657
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale o Eye AF w Nikonie nie chcecie pisać?
    O tym, że po aktualizacji ma być lepszy Eye AF to nawet w Żabce niedaleko mnie trąbili

    Ale o tym, że skopali w Nikonach Z6 i Z7 autorski projekt stablizacji matrycy jak makiem zasiał https://www.nikonusa.com/en/service-...7-cameras.html

    Osobiście wolałbym wiedzieć, czy aparat który kupię lub już kupiłem jest pełnosprawny, czy jednak nie i będzie potrzebna wizyta u "lekarza"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-05-2019 o 16:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #658
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    tradycja zobowiązuje

  9. #659
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Kilkanascie osób na forum nikona napisało, że ich nr sie nie łapie na serwis. I nikogo, kto by pisał, że ma numer z pechowej puli. Czyli przynajmniej w naszej dystrybucji problem nie jest poważny.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #660
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    No i bardzo dobrze .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 66 z 68 PierwszyPierwszy ... 16566465666768 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •