Strona 19 z 68 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #181
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Jak tak sobie obserwuję to wyłaniające się z mroku ML Nikona, to przy założeniu że Canon jednak zrobi coś przyzwoitego, co faktycznie może zostać jakoś tam ogłoszone czy zasygnalizowane w okolicach Photokiny, to podział rynku za 2 lata będzie taki: Canon 60%, Sony 18%, Nikon 15%. Btw. Sony ma obecnie owe pewnie 14%. Wiecie ile mieli udziału rynkowego w aparatach cyfrowych w dwa lata po przejęciu Minolty? Ano 13%. Nie można powiedzieć, żeby szli szybką ścieżką wzrostu

  2. #182
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jak tak sobie obserwuję to wyłaniające się z mroku ML Nikona, to przy założeniu że Canon jednak zrobi coś przyzwoitego, co faktycznie może zostać jakoś tam ogłoszone czy zasygnalizowane w okolicach Photokiny, to podział rynku za 2 lata będzie taki: Canon 60%, Sony 18%, Nikon 15%. Btw. Sony ma obecnie owe pewnie 14%. Wiecie ile mieli udziału rynkowego w aparatach cyfrowych w dwa lata po przejęciu Minolty? Ano 13%. Nie można powiedzieć, żeby szli szybką ścieżką wzrostu
    DXO zmierzylo to juz. i wyszlo, ze Sony jest najlepsze pod sloncem i ma 110% rynku

    A ty czytasz jakies fake news, gdzie pisze, ze niby Canon 50%. Nie tyle wyszlo w pomiarach!

  3. #183
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    DXO zmierzylo to juz. i wyszlo, ze Sony jest najlepsze pod sloncem i ma 110% rynku

    A ty czytasz jakies fake news, gdzie pisze, ze niby Canon 50%. Nie tyle wyszlo w pomiarach!
    Obawiam się, że za chwilę usłyszysz, iż dyskutujesz z własnymi emocjami i wiarą, a nie najrzetelniejszymi i kompletnie niekomercyjnymi, niezależnymi, profesjonalnymi testami cytowanymi przez prasę światową, - ba wszechświatową.

  4. #184
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Potrzebuje przynajmniej af w lv ;-)
    owszem ale to się daje zrobić nawet kontrastem jak dowodzi przypadek panasonika - korpusy drogie, optyka niezła i droga piekielnie (wystarczy porównać UWA canona i panasonika - dla mnie zakres podstawowy) ale 4k działa, coś osiągnęli jak patrzyłem na m4/3 to samym olkiem szkieł bym nie skompletował wbrew temu co się czyta u ambasadora - niszę zajęli i chyba mają się nieźle - mz nikon też da rade z autofocusem na matrycy.

  5. #185

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    owszem ale to się daje zrobić nawet kontrastem jak dowodzi przypadek panasonika - korpusy drogie, optyka niezła i droga piekielnie (wystarczy porównać UWA canona i panasonika - dla mnie zakres podstawowy) ale 4k działa, coś osiągnęli jak patrzyłem na m4/3 to samym olkiem szkieł bym nie skompletował wbrew temu co się czyta u ambasadora - niszę zajęli i chyba mają się nieźle - mz nikon też da rade z autofocusem na matrycy.
    Oczywiście, że da radę tylko opóźnienie ma spore i dlatego nie m się czym chwalić. Optyka w m4/3 jest niezła no ale jak ocenisz obiektywy do większych matryc na matrycy m4/3 też będzie nieźle. Z niszą trafili w czas to fakt. Teraz apsc sony jest lżejsze i obrazek daje lepszy przy niższej cenie więc gdyby tejniszy nei zajęli to już mieliby mniej klientów. Panas to chyba w ogole mały udział ma. Kontrast zawsze będzie kontrastem i mi nie pasuje taki AF. Fajnie jak jest jasno. Jak się robi ciemno to ****. Mój stary 7D pokazywał miejsce w szeregu zarówno mojemu A6300 jak i testowanemu G9 w AF-S a to już staruszek.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jak tak sobie obserwuję to wyłaniające się z mroku ML Nikona, to przy założeniu że Canon jednak zrobi coś przyzwoitego, co faktycznie może zostać jakoś tam ogłoszone czy zasygnalizowane w okolicach Photokiny, to podział rynku za 2 lata będzie taki: Canon 60%, Sony 18%, Nikon 15%. Btw. Sony ma obecnie owe pewnie 14%. Wiecie ile mieli udziału rynkowego w aparatach cyfrowych w dwa lata po przejęciu Minolty? Ano 13%. Nie można powiedzieć, żeby szli szybką ścieżką wzrostu
    Chyba niepotrzebne poszli w slt. I w ogóle dla mnie SONY to słaby marketing od początku i dlatego też po udanym wejściu w ML nie poszli mocniej do przodu.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #186
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Oczywiście, że da radę tylko opóźnienie ma spore i dlatego nie m się czym chwalić. Optyka w m4/3 jest niezła no ale jak ocenisz obiektywy do większych matryc na matrycy m4/3 też będzie nieźle. Z niszą trafili w czas to fakt. Teraz apsc sony jest lżejsze i obrazek daje lepszy przy niższej cenie więc gdyby tejniszy nei zajęli to już mieliby mniej klientów. Panas to chyba w ogole mały udział ma. Kontrast zawsze będzie kontrastem i mi nie pasuje taki AF. Fajnie jak jest jasno. Jak się robi ciemno to ****. Mój stary 7D pokazywał miejsce w szeregu zarówno mojemu A6300 jak i testowanemu G9 w AF-S a to już staruszek.

    wadą tego systemu (m4/3) są ceny - dobre korpusy porównywalne cenowo z pełna klatką canona obiektywy potrafią być tanie ale optyka mająca znamiona sensu może kosztować 2x więcej niż dobry pełnoklatkowy odpowiednik canona z czerwonym paskiem - a na pelnoklatkowym sensorze cokolwiek by napisali ambasadorzy jakość obrazka zawsze będzie lepsza, nawet na pełnoklatkowym sensorze canona a ja niestety zawsze zaczynam od jakości obrazka - reszta to miłe lub niemiłe dodatki i tylko dodatki.

    ostatnio pomagałem kumplowi coś wybrać ale on miał priorytety filmowe i 4K bo ma na czym wyświetlać i padło na panasonika

  7. #187
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #188
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    ehhh domniemana specyfikacja w formie filmiku na youtube. Świat oszalał dla kliknięć.
    Swoją drogą jeśli będzie wyglądał jak zapowiadają, plus taka specka, to oznacza koniec migracji użytkowników N do S

  9. #189
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    ehhh domniemana specyfikacja w formie filmiku na youtube. Świat oszalał dla kliknięć.
    Swoją drogą jeśli będzie wyglądał jak zapowiadają, plus taka specka, to oznacza koniec migracji użytkowników N do S
    ... a/i początek migracji użytkowników C do N ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #190
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ... a/i początek migracji użytkowników C do N ?

    jp
    Najpierw poczekają na swoje bezlustro, jeśli w ogóle poczują potrzebę bezlustrowania. Na C poczekają też użytkownicy Sony. Przesiadka będzie mniej bolesna, szkła już mają...

Strona 19 z 68 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •