Strona 17 z 68 PierwszyPierwszy ... 715161718192767 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #161
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    100-400 hmm a byłeś na mojej, fakt mało aktualnej, stronce ze stopki? Warto zerknąć Ptaki i zwierzęta. Ale też ulubuione zdjęcia krajobrazowe w Tatrach zrobiłem chyba właśnie 100-400. Dlatego też 70-300 nie jest dla mnie bo tele powinno być przynajmniej albo długie albo jasne. Dla mnei tele zaczyna się od 400
    Przypomnę Tobie Twój zestaw:
    A6300
    GRIP
    18-105/4
    50/1,8
    16,2,8
    FISHEYE

    Czym Ty teraz robisz zdjęcia??? Zmieniłeś system na lżejszy, ale w konsekwencji pozbawiłeś się dostępu do obiektywu o ogniskowej, którą
    robisz ulubione zdjęcia?
    Zaiste, dobra zmiana.

    Ale nie martw się. Mam dla Ciebie rozwiązanie: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...l100400gm.html
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 01-08-2018 o 11:46

  2. #162

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Przypomnę Tobie Twój zestaw:
    A6300
    GRIP
    18-105/4
    50/1,8
    16,2,8
    FISHEYE

    Czym Ty teraz robisz zdjęcia??? Zmieniłeś system na lżejszy, ale w konsekwencji pozbawiłeś się dostępu do obiektywu o ogniskowej, którą
    robisz ulubione zdjęcia?
    Zaiste, dobra zmiana.

    Ale nie martw się. Mam dla Ciebie rozwiązanie: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...l100400gm.html
    Po co te złosliwości?
    Mam s150-600 tylko nie nosze go już na takie wypady tak więc nie martw się dam radę robić swoje ulubione foty. I czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem bo napisałem, że to nie są moje wszystkie klamoty tylko przykładowe zestawy jakie zabierałem kiedyś i teraz. Czy coś jeszcze jest niezrozumiałe w tym temacie? Jeszcze studiujesz ten mój post aby coś znaleźć? Nie masz książek do czytania ;-)
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 01-08-2018 o 11:59
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #163
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Uważasz więc że każdy podpięty obiektyw :
    1.
    do matrycy o dużej liczbie pikseli będzie na tyle "ostry" że na zdjęciu będzie szczegółowość/ostrość jaki daje ta matryca ?
    2.
    ma układ AF na tyle szybki i precyzyjny by móc ustawiać/śledzić oko przy np. 20 zdjęć na sekundę ?

    jp
    1. Nie każdy, budżetowe szkiełka nie wyrabiają na 36 czy 42 Mpx. Tylko co ma to za znaczenie w kontekście lustrzanka belustro? Tanie szkiełka podpięte do 45 Mpx bezlustra robią się ostre czy co? A może bezlustra nie mają kiepskich szkieł? Zapewniam cie ze ART 135 będzie w bezlustrze ostry i będzie ostrzył na brzegach.

    2. Obiektyw nie ma układu AF. Owszem chip w nim współpracuje z układem AF aparatu, analogicznie zresztą jak w bezlustrach.
    Nie kojarzę dlaczego obiektywy do bezluster mają być lepsze.
    Kłopot z fps w lustrzance wynika m.in z tego, że mało ms pada obraz na czujnik. Lustro musi się uspokoić w dolnej pozycji. Nie widzę problemów z obiektywem który zostaje podpięty do bezlustra.
    Słaby obiektyw będzie słaby i wolny, dobry będzie szybki i ostry.

  4. #164
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    To koledzy ciągną w inna stronę wciskając jak jak @kmeg ciągle przekręcone i niezgodne z prawda wkręty. Nawet nie związane z merytoryczną częścią w żaden sposób.
    Ciesze się, że znalazłeś sobie już winnych i nie jesteś to Ty- Prosię Pani to oni! Może uściślijmy, że nie masz jedynego patentu na określanie co jest wkrętem a co nie, co jest prawdą a co nie, co jest meteorytyką a co nie. Fakty wg mnie są takie, że piszesz głupoty (nie zawsze oczywiście) a ja się czepiam akurat głupot, masz złośliwy język, piszesz niejednoznacznie, twoje uśmieszki są nagminne, zachowujesz się jak fanboj i osoba co wszystkie rozumy sprzętowe zjadła - nie dziw się proszę, że ktoś się z Toba nie zgadza i Ci to punktuje. Z meteorytyką Twoich postów też bym polemizował.

    Napisałeś o wadze co napisałeś i teraz nie kręć. ML najlepiej spełnia Twoje potrzeby - super, ale nie wciskaj innym, że dla nich to też jest najlepszy wybór oraz, że mają frustracje, strachy i ogólnie to coś z nimi nie tak. Świat nie jest czarno-biały.

    ps. formalnie do tele ok jest m43 od Olka, masz bardzo małe tele co przy ich mnożniku 2x wychodzi ok. Niestety mała matryca ma też wady natomiast mają świetne body + obiektywy nawet z seri pro ktore robią świetną robote - tylko jakoś super tanie to nie jest. Bawiłem się rok temu tym na AirShow i pozytywnie byłem zaskoczony.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 01-08-2018 o 12:24

  5. #165
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Po co te złosliwości?
    Mam s150-600 tylko nie nosze go już na takie wypady tak więc nie martw się dam radę robić swoje ulubione foty. I czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem bo napisałem, że to nie są moje wszystkie klamoty tylko przykładowe zestawy jakie zabierałem kiedyś i teraz. Czy coś jeszcze jest niezrozumiałe w tym temacie? Jeszcze studiujesz ten mój post aby coś znaleźć? Nie masz książek do czytania ;-)
    Chłopie! Gdzie Ty w moim poście złośliwość widzisz? Sam napisałeś, że pod 7d używałeś C100-400, później dodałeś, że to Twoja w zasadzie ulubiona ogniskowa (te 400mm), a w zestawieniu sprzętu pod ML najdłuższe co podajesz to jakiś kit pod sony 105mm (jasne, zrobiłeś to po to żeby zmanipulować danymi dotyczącymi wagi zestawu). Z tego co w ogóle piszesz wynika, że gdzieś się w tych foto wyborach pogubiłeś. Bo umówmy się - zmiana lustrzanki na bezlusterkowy w zasadzie kompakt jakim jest a6300 to nie jest jakiś ruch wybitnie przemyślany. Ale to przecież Twój wybór i ważne żebyś był z niego zadowolony, nie wciskaj jednak kitu na tej podstawie o przewadze ML nad lustrami.

  6. #166
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ciesze się, że znalazłeś sobie już winnych i nie jesteś to Ty- Prosię Pani to oni! Może uściślijmy, że nie masz jedynego patentu na określanie co jest wkrętem a co nie, co jest prawdą a co nie, co jest meteorytyką a co nie. Fakty wg mnie są takie, że piszesz głupoty (nie zawsze oczywiście) a ja się czepiam akurat głupot, masz złośliwy język, piszesz niejednoznacznie, twoje uśmieszki są nagminne, zachowujesz się jak fanboj i osoba co wszystkie rozumy sprzętowe zjadła - nie dziw się proszę, że ktoś się z Toba nie zgadza i Ci to punktuje. Z meteorytyką Twoich postów też bym polemizował.

    Napisałeś o wadze co napisałeś i teraz nie kręć. ML najlepiej spełnia Twoje potrzeby - super, ale nie wciskaj innym, że dla nich to też jest najlepszy wybór oraz, że mają frustracje, strachy i ogólnie to coś z nimi nie tak. Świat nie jest czarno-biały.

    ps. formalnie do tele ok jest m43 od Olka, masz bardzo małe tele co przy ich mnożniku 2x wychodzi ok. Niestety mała matryca ma też wady natomiast mają świetne body + obiektywy nawet z seri pro ktore robią świetną robote - tylko jakoś super tanie to nie jest. Bawiłem się rok temu tym na AirShow i pozytywnie byłem zaskoczony.
    supertele (70-300) jest nawet do nikona 1 co przy mnożniku 2.7 daje natywne supertele, na nikoniarzach jest wątek i zdjęcia z takiego zestawu - nikon 1 jest prawie doskonały - bezlustro, lekki, mały - same zalety - wiem bo mam taki korpus w domu takie lekkie w noszeniu że hej i korpus się do kieszeni mieści, a supertele do drugiej jak jest duża - i jest tani same zalety bo jak mawiają wielkość matrycy nie ma znaczenia w końcu cx apsc i m4/3 to bardzo podobnie małe jest taka indukcja apsc to prawie FF, m4/3 to prawie apsc (albo nawet FF i lepiej jeśli pisze wyznawca) a cx prawie jak m4/3 - stąd cx jest prawie jak FF, a prawie jak apsc to już na 100% - robiłem zdjęcia nikonem 1 i są bardzo dobre, większość prezentowanych przez niektórych zajadłych dyskutantów dałoby się zrobić takim aparatem i nie byłoby jakiejś dramatycznej różnicy.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 01-08-2018 o 13:07

  7. #167
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Słaby obiektyw będzie słaby i wolny, dobry będzie szybki i ostry.
    I to jest właściwa ocena ukrytej sprzeczności w liście (publikowanej przez dpreview) życzeń przyszłych użytkowników dla ML Nikona i Canona.
    Że nowy ML ma mieć dużo pikseli, szybki AF i prawidłowo współpracować z każdym podpiętym obiektywem systemowym.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #168
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    potencjalni użytkownicy ML C/N fullframe ze względu na cenę takiego korpusu mają pewnie na myśli obiektywy L i przyzwoite nikkory które używają np. z D850 czy 5DIV i nie ma tutaj żadnych sprzeczności jeśli coś dobrze działa na D850 czy 5DIV to nie widzę powodów dla których miałoby być słabe na przyszłym ML - ochrona inwestycji w postaci posiadanej szklarni to wymaganie podstawowe ze strony potencjalnego kupca ML canona czy nikona.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 01-08-2018 o 13:03

  9. #169
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Osobiście na słabe plecy polecam martwy ciąg.

    Co to za głupoty czytam ML musi mieć matryce wysokiej rozdzielczości - chyba pod dxo ^^

  10. #170
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Po co te złosliwości?
    Mam s150-600 tylko nie nosze go już na takie wypady tak więc nie martw się dam radę robić swoje ulubione foty. I czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem bo napisałem, że to nie są moje wszystkie klamoty tylko przykładowe zestawy jakie zabierałem kiedyś i teraz. Czy coś jeszcze jest niezrozumiałe w tym temacie? Jeszcze studiujesz ten mój post aby coś znaleźć? Nie masz książek do czytania ;-)
    Chodzi tylko o to, że byłeś na tyle głupi, żeby przypisać zmianę wagi zestawu, zmianie systemu. Gdybyś od początku pisał, że zmianę wagi zestawu zawdzięczasz wyrzuceniu ulubionego szkła, to nikt by się z ciebie nie śmiał

Strona 17 z 68 PierwszyPierwszy ... 715161718192767 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •