Strona 53 z 68 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #521
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Zwiększają zasięg

    Tacy będą ale wyjątki są zawsze ;-)


    Tak się zastanawiam. Zetka jest prawie wielkości lustrzanki. Podobnie np. G9 z malutką matrycą. Idąc tym trendem za chwilę ML będzie wielkości lustrzanki. Po jaką cholerę robić przejściówkę zamiast zrobić body dostosowane do obiektywów od dslr? Gdyby NIKON tak zrobił miałby zbyt na swoej ML wśród swoich fanów zapewniony. Canon pójdzie droga nikona czy po rozum do głowy?

    --- Kolejny post ---




    A jaki to jest ten rodzaj uchwytu? Taki jak w zetce? Mi sie wydaje całkiem normlany albo całkiem spoko
    Nie ma gdzie użytkownik o standardowym/średnim rozmiarze ręki "położyć" na gripie piątego palca.
    Kilka tygodni z tym miałem problem, teraz "się zrobiło" że piaty zgina się pod gripem i go podtrzymuje.
    Jest normalnie/naturalnie i ok

    No ale trzeba się przyzwyczaić ...jak przy przejściu z nart na deskę

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-08-2018 o 17:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #522

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie ma gdzie użytkownik o standardowym/średnim rozmiarze ręki "położyć" na gripie piątego palca.
    Kilka tygodni z tym miałem problem, teraz "się zrobiło" że piaty zgina się pod gripem i go podtrzymuje.
    Jest normalnie/naturalnie i ok

    No ale trzeba się przyzwyczaić ...jak przy przejściu z nart na deskę

    jp
    Dla mnie to żaden plus lustrzanek. Na 80d w ogóle nie mieści mi się mały palec. Na 6d2 w naturalny sposób też nie. Na moin 7d też nie... więc to też są filiżanki. Na a6300 z gripem czyli aparacie o wadze ok. 0,5kg zmieściłby mi się 6 oalec gdybym go miał. Teraz z czystym sumieniem będę polemizował jeśli ktoś poda jako zaletę lustrzanek rozmiar gripu. Czyli kolejny element "wiary" lub ideologii w dslr upada... ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No więc w zasadzie bez moich słów - ukradłem to z nikoniarzy (mam nadzieję, że Autor się nie oburzy). To wszystko na temat ML, od realnego użytkownika i jeszcze w dodatku potrafiącego robić Fotografię - post #561 Do tematu ML można wrócić za 2-3 lata.
    Nikon Z6 i Z7 oficjalnie - Strona 57
    Na tel nie widzę numeru posta :-(

  3. #523
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Na tel nie widzę numeru posta :-(
    Strona 57, post pierwszy od góry (ze zdjęciami Z), Autor: Dariusz Breś

  4. #524

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    dokupiłem fuji by mieć lżej/mniej, jeśli te nowe cuda będą jak lustra to naprawdę nie mam pojęcia kto jest targetem dla tego sprzętu
    bo gadżeciarze nie zapewnia stałych dochodów
    Ja się przesiadłem na ML po wielu latach z lustrem również bynajmniej nie dlatego, że jakoś specjalnie znienawidziłem to klapające lustro w środku, tylko miałem dość wielkości tego systemu.

    I teraz jak wyszła A7III oczywiście miałem pokusę i nawet możliwość przesiąść się z powrotem na FF, ale popatrzyłem sobie jakiej wielkości jest A7III + 24-105 G i od razu mi przeszło... Ja również nie za bardzo wiem gdzie to idzie - przynajmniej jeżeli chodzi o wielkość. Za chwile Sony ma ogłosić A7000 lub coś w tym stylu i głosy (a ich nie brakuje) żeby było to APS-C w body od A9 są dla mnie po prostu kompletnie niezrozumiałe.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  5. #525

    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    z prowincji
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Nagle się okazuje, że w fotografii najważniejszy jest piąty palec, który musi znależć oparcie.
    A7II Zeiss Batis
    500px

  6. #526
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Ergonomia zawsze miała znaczenie przy dłużej pracy.

  7. #527
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Nagle się okazuje, że w fotografii najważniejszy jest piąty palec, który musi znależć oparcie.
    Ba. Utnij sobie mały palec i zobacz jaki będzie dyskomfort w fotografowaniu. Albo w piciu herbaty.

  8. #528
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Nie widzę problemu, chwyt filiżankowy doskonale się sprawdza z aparatami sony serii 7 i 9, na siłę z 6'ką też da radę.


  9. #529
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Przejrzałem galerię zdjęć z Z7 na dpreview. Wiem, że to jpgi z przedprodukcyjnego modelu, ale wg mnie jest tragedia. Brak detalu, koloru, szumy+masakryczne odszumianie - nawet na niskich ISO.
    Kolejna rzecz, co być może sobie wmawiam ale na tych zdjęciach, gdzie są zbliżenia ostrość nigdy nie jest ustawiona na oczy. Raczej na nos lub na policzku. Podejrzewam, że korzystano z trybu AF-u face-detect. U mnie w 6d2 jest podobnie - przy bliskich kadrach w takich sytuacjach i opcji AF ostrość częściej ląduje bliżej nosa Dopiero jak jest popiersie i szerzej przestaje to mieć znaczenie. Po prostu brakuje eye-AF. Aparat wykrywa twarz, ale ostrość ustawia na najbliższym elemencie - nochulu; albo płaszczyznę ostrości dobiera jako jakieś tam uśrednienie, aby wszystko w obrębie twarzy było jednakowo ostre. Albo jednakowo średnio-ostre Czekam na jakieś sensowne raw-y i wsparcie Capture One, bo na razie nie wygląda to akceptowalnie.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #530

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Strona 57, post pierwszy od góry (ze zdjęciami Z), Autor: Dariusz Breś
    A dzięki :-)
    No cóż tak jak już tu pisałem - gadka dla mnie bez sensu. Ktoś, kto od 20 lat foci ciężkim sprzętem pisze niby żartobliwie " jak kubek papierowy do połowy wypełniony kawą". Ktoś kto będzie focił 20 lat sprzętem lekkim bapisze o dslr niby żartobliwie "jak żeliwny garnek z przypaloną grochówką"
    I w tym i w tym będzie pewna doza dyskredytacji tego co nam się subiektywnie nie podoba ;-) A tal ba marginesie jak ładna dziewczyna przychodzi to najlepiej gołym okiem pooglądać ;-)
    Z resztą dalsze posty jakiegoś mocnego wsparcia mi nie dają. Sytuacja podobna hak i tutaj ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Nagle się okazuje, że w fotografii najważniejszy jest piąty palec, który musi znależć oparcie.
    Jak upadają prawdziwe argumentu trzeba próbować wszystkiego. Ale to jest bzdura bo z większości lustrzanek też mały palec spada ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Ergonomia zawsze miała znaczenie przy dłużej pracy.
    Ergonomia ... i ciężar ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie widzę problemu, chwyt filiżankowy doskonale się sprawdza z aparatami sony serii 7 i 9, na siłę z 6'ką też da radę.

    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7f49f8f4d0.jpg
    A powiedz na ilu modelach lustrzanek mirści się ten palec? Podpowiem... na niewielu albo na wielu się nie mieści więc to żadna zaleta dslr.
    Aaaaa jeszcze parafrazując znakomitego kolegę Jacka - pozdrawiam serdecznie - wielkość gripu nie jest związana z obecnością lustra

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Przejrzałem galerię zdjęć z Z7 na dpreview. Wiem, że to jpgi z przedprodukcyjnego modelu, ale wg mnie jest tragedia. Brak detalu, koloru, szumy+masakryczne odszumianie - nawet na niskich ISO.
    Kolejna rzecz, co być może sobie wmawiam ale na tych zdjęciach, gdzie są zbliżenia ostrość nigdy nie jest ustawiona na oczy. Raczej na nos lub na policzku. Podejrzewam, że korzystano z trybu AF-u face-detect. U mnie w 6d2 jest podobnie - przy bliskich kadrach w takich sytuacjach i opcji AF ostrość częściej ląduje bliżej nosa Dopiero jak jest popiersie i szerzej przestaje to mieć znaczenie. Po prostu brakuje eye-AF. Aparat wykrywa twarz, ale ostrość ustawia na najbliższym elemencie - nochulu; albo płaszczyznę ostrości dobiera jako jakieś tam uśrednienie, aby wszystko w obrębie twarzy było jednakowo ostre. Albo jednakowo średnio-ostre Czekam na jakieś sensowne raw-y i wsparcie Capture One, bo na razie nie wygląda to akceptowalnie.
    Chelsea to chyba dobrze pokazuje. Nikt nie odp na mój post o af Nikona. Jeśli ml jest słabszy od dslr tej firmy to rzeczywiście może być słabo - ja zerknąłem tylko na o.pl.

    --- Kolejny post ---

    Sorki za literówki... mały smartfon a mobilnie nie można edytować :-(

Strona 53 z 68 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •