Strona 43 z 68 PierwszyPierwszy ... 33414243444553 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #421

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Nikon Nikkor Z 50 mm f/1.8 S: 12 elementów / 9 grup

    Sony FE 50 mm f/1.8: 6 elementów / 5 grup

    Sony Carl Zeiss Sonnar T* FE 55 mm f/1.8 ZA: 7 elementów / 5 grup

    ...
    Sony Carl Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4 ZA: 12 elementów / 9 grup

    Leica Summilux-SL 50 mm f/1.4 ASPH.: 11 elementów / 9 grup

    Sigma A 50 mm f/1.4 DG HSM: 13 elementów / 8 grup

    Carl Zeiss Milvus 50 mm f/1.4: 10 elementów / 8 grup

    Carl Zeiss Otus 55 mm f/1.4: 12 elementów / 10 grup

    https://www.optyczne.pl/porownaj.php...1313&add7=1152


    inne 50-tki Nikona https://www.optyczne.pl/porownaj.php...=823&add3=1160
    Kupując obiektyw wybierasz wg ilości soczewek? Mnie to nie intetesuje zupełnie. To że nikkor Z ma tyle szkła nie oznacza, że jest lepszy. Wiadomo, że jest cięższy, większy i droższy. Może ten bagnet będzie tego wymagał? Jeśli tak to wielkiej popularności mu nie wróżę. Prawie 0,5 kg na 50/1,8 do bezlustra to jest żart i to słaby. Dołóżmy fo tego 85/1,8 jakieś 0,6kg będzie jak go zrobią i coś szerszego pewnie z 0,4kg. Mała puszka i 3 małe stałki o wadze ponad 2 kg... jeśli ktoś lubi nosić czemu nie

  2. #422
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 261

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    aha i Ty twierdzisz, że aparaty z których nawet nie widziałeś ani jednego zdjęcia, są następcami topowych produktów nikona ? skąd to twierdzenie PR? źródło poproszę.
    Mam wrażenie, że dyskutujesz z własnymi emocjami! Skąd w ogóle wziąłeś pomysł, że w budowie autostrad może chodzić o jakieś tam zdjęcia??? Kolega Jan nie potrzebuje żadnych zdjęć, żeby ocenić jakość obrazu generowanego przez sprzęt.

  3. #423
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    514

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Kupując obiektyw wybierasz wg ilości soczewek?
    Ty wybierasz wg wagi i rozmiaru
    ...i używasz MC-11
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 23-08-2018 o 23:45

  4. #424
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 652

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jacku spore body ok. Ja miałem na myśli zestaw z7 +50/0,95 w porównaniu z odpowiednikiem Sony. Ta armata od nikona nie ma nic wspólnego z ergonomią itp. Podobnie 50/ 1,8 jest ponad dwa razy cięższe i większe od fe 50/1,8 i prawie dea razy cięższ i większe od 55/1,8. To znaczy, że chyba wszystko będzie większe i cięższe niż w systemie E.
    raczej tak, będzie większe niż w E. I .. mnie akurat to cieszy, nie jestem fanaem miniaturyzacji, która odbija się na jakości.
    To, że szkła mają inną wagę to świetnie widać po linii Sigma ART. Zobacz na wagę 85/1.4 ART (1130 g) i Nikkora 85/1.4G (600 g). Sigma jest 2x większa i cięższa, filtr 86 mm. Maskra. Więc dlaczego wszyscy się zastanawiają 5 sekund i kupują szkło tak wielkie i ciężkie, czyli ARTa? Bo jest 2x ostrzejsze od małego Nikkora o tym samym świetle i ogniskowej.
    Nie rozmawiajmy o Nikkor S, bo nie wiemy czy to rzeźnik czy średniak.


    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Może ten wyświetlacz górny tak żre? ;-)
    On nie żre właściwie nic. Możesz mieć body włączone miesiąc i jeśli naładowanie akku spada to przez samorozładowanie, a nie przez ten monochromatyczny LCD.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-08-2018 o 00:40

  5. #425
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 258

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    aha i Ty twierdzisz, że aparaty z których nawet nie widziałeś ani jednego zdjęcia, są następcami topowych produktów nikona ? skąd to twierdzenie PR? źródło poproszę.
    ad1 nie nie uważam. uważam, że rynek luster powinien być ograniczony do segmentu pro i plastikowe badziewia z kitem powinny zniknąć z rynku jak sony i ich lustrzanki.
    ad2 nie wiem co to znaczy r&d ale mając takie zaplecze sprzętu który archiwizuje niemal wszystkie najważniejsze momenty historii i unicestwić go w imię sprzętu z elektronicznym wizjerkiem i dyndającym małym paluszkiem to przesada. na pewno nie za dwa lata, jak twierdzisz.
    1.
    Zobacz oryginalne PRowe materiały Nikona o ML Z lub opisy np. w dpreview.
    2.
    To trochę "moje podwórko".
    Jakie widzisz zalety/przewagi aparatu z lustrem w obudowie w stosunku do ML by teraz nadal prowadzić badania i rozwój tej technologii tak by np. za 2 lata mieć nowy wyrób i mieć zysk z tego że klienci będą wybierali/kupowali ten nowy wyrób z lustrem zamiast ML ?
    A za te 2 lata nowy ML będzie lepszy/tańszy. Nasz albo konkurencji

    Główne różnice w technologi to istnienie lustra, to specjalizowany AF w stosunku AF na matrycy i OVF zamiast EVF

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 24-08-2018 o 06:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #426
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 375

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    z obiektywami jest tak że trzeba się zdecydowac co się naprawdę chce współczesne osiągi i obrazowanie czy pleśniakowate osiągi i obrazowanie wszyscy miłośnicy pleśniakow będą opowiadać o małych szkłach, a przykłady pokazuja ze trudno zrobić dobre ostre szkło o jasności 1.4 i małej wielkości, małej wielkości to moga być stałki ze światłem 2.8 ale kto jest nim zainteresowny - pewnie jak na wszystko jest na to rynek ale taka stałka 2.8 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej. zaczekajmy zobaczmy jak obrazuje ten nikkor jeśli podobnie jak sigmy Arty to wielkośc i waga są uzasadnione, a ogólnie im szybciej zapomnicie o małych obiektywach do fulfrejma tym szybciej będziecie szczęśliwi jest w końcu wolność wyboru i możemy wybierać te stałki - a wolność jak mawiał józef wissarionowicz to uświadomiona konieczność.

  7. #427
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 108

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...
    ...
    jp
    Wiesz Janie, że generalnie to rzadko kiedy się z Tobą zgadzam, ale uważam, że tutaj masz mniej więcej rację - jeżeli chodzi o kierunek. Co prawda uważam, że opowiadanie o tej autostradzie, szczególnie w jaskini lwa, w której na razie jest to raczej leśna dróżka zwana "M" z lekka mija się z celem.
    O ile DSLR będzie traciło na znaczeniu - szczególnie w segmencie amatorsko-entuzjastycznym to w segmencie Pro na pewno utrzyma się dłużej. Bo to jest segment "betonowy" - w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Tutaj sprzęt służy do zarabiania kasy. W momencie kiedy na MILC da się zarobić więcej kasy - wtedy segment Pro się tam przeniesie.
    Wszyscy pozostali amatorzy pstrykacze pójdą tam gdzie im podyktuje marketing tych największych oraz ich własne metody na przedłużanie sobie tego i owego. Wiem, bo sam mam w tym potężne doświadcznie. W końcu to mnie Sony przekonało żeby przenieść się z C FF na S APS-C - lameria do kwadratu. I najgorsze jest w tym to, że jeszcze nigdy nie żałowałem. Tyle, że ja zdjęć nie umiem robić ;-)

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 24-08-2018 o 08:34
    https://pawel.online | R5mk2 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Recenzja R5mk2 | AirPower 2024

  8. #428

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Ty wybierasz wg wagi i rozmiaru
    ...i używasz MC-11
    Do jednego szkła nie mam wyboru ... niestety Ale to jest wielkie szkło. MC-11 przy sigmie 150-600 prawie znika ale już na szkła o ogniskowych poniżej 100mm z przejściówką się nie zdecydowałem. Niby działa ale... dziwnie się czuję ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  9. #429
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 258

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    z obiektywami jest tak że trzeba się zdecydowac co się naprawdę chce współczesne osiągi i obrazowanie czy pleśniakowate osiągi i obrazowanie wszyscy miłośnicy pleśniakow będą opowiadać o małych szkłach, a przykłady pokazuja ze trudno zrobić dobre ostre szkło o jasności 1.4 i małej wielkości, małej wielkości to moga być stałki ze światłem 2.8 ale kto jest nim zainteresowny - pewnie jak na wszystko jest na to rynek ale taka stałka 2.8 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej. zaczekajmy zobaczmy jak obrazuje ten nikkor jeśli podobnie jak sigmy Arty to wielkośc i waga są uzasadnione, a ogólnie im szybciej zapomnicie o małych obiektywach do fulfrejma tym szybciej będziecie szczęśliwi jest w końcu wolność wyboru i możemy wybierać te stałki - a wolność jak mawiał józef wissarionowicz to uświadomiona konieczność.
    Światło obiektywu to jedno ale przy "dużo" Mpix matrycach liczy się rozdzielczość obiektywu.
    Po co płacić kasę za 45 Mpix matrycę skoro podpięty obiektyw tego nie przenosi.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #430

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    raczej tak, będzie większe niż w E. I .. mnie akurat to cieszy, nie jestem fanaem miniaturyzacji, która odbija się na jakości.
    To, że szkła mają inną wagę to świetnie widać po linii Sigma ART. Zobacz na wagę 85/1.4 ART (1130 g) i Nikkora 85/1.4G (600 g). Sigma jest 2x większa i cięższa, filtr 86 mm. Maskra. Więc dlaczego wszyscy się zastanawiają 5 sekund i kupują szkło tak wielkie i ciężkie, czyli ARTa? Bo jest 2x ostrzejsze od małego Nikkora o tym samym świetle i ogniskowej.
    Nie rozmawiajmy o Nikkor S, bo nie wiemy czy to rzeźnik czy średniak.
    Nie moge powiedzieć, że się nie zgadzam. Po prostu ja generalnie noszę sprzęt Ty stoisz koło niego. Ta różnica wymusza nieco inną ocenę parametrów fizycznych sprzętu i chyba to tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    On nie żre właściwie nic. Możesz mieć body włączone miesiąc i jeśli naładowanie akku spada to przez samorozładowanie, a nie przez ten monochromatyczny LCD.
    Aaaaa Ty mówisz o górnymlcd z lustrzanki a to nie to samo ;-) Ja żartowałem z tym lcd bo nie wiem co Nikon spaprał w zasilaniu, że body z baterią od lustrzanki robi 300 fotek. Coś w tym jest dziwnego. Różnica w energożerności z konkurencyjnymi puszkami jest porażająca. Różnica to niby tylko ten LCD ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    z obiektywami jest tak że trzeba się zdecydowac co się naprawdę chce współczesne osiągi i obrazowanie czy pleśniakowate osiągi i obrazowanie wszyscy miłośnicy pleśniakow będą opowiadać o małych szkłach, a przykłady pokazuja ze trudno zrobić dobre ostre szkło o jasności 1.4 i małej wielkości, małej wielkości to moga być stałki ze światłem 2.8 ale kto jest nim zainteresowny - pewnie jak na wszystko jest na to rynek ale taka stałka 2.8 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.
    Ale.... my porównaliśmy też Z 50/1,8 z 55/1,8 i 50/1,8 na E. Myślę, że nawet jeśli nikkor będzie lepszy od 55/1,8 to to będą różnice kosmetyczne. Na razie nie wiemy to może nie ma co dywagować. 50tka o świetle 1,8 i wadze 400g jest do przyjęcia pod warunkiem, że bezdyskusyjnie i pod każdym względem zeżre konkurencję ważącą połowę. Zobaczymy. Ja obstawiam, że tak nie będzie. No i jest pytanie czy osoby potrzebujące ekstremalnej jakości i mający tak zasobny portfel są nastawieni na kupno 50/1,8 czy może nawet 1,4 ich nie rajcuje. Po zapowiedziach o świetle i wielkiej dziurze to oczekiwania były na przynajmniej 1,2 o tych 0,95 z af nie wspominając ;-)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    zaczekajmy zobaczmy jak obrazuje ten nikkor jeśli podobnie jak sigmy Arty to wielkośc i waga są uzasadnione, a ogólnie im szybciej zapomnicie o małych obiektywach do fulfrejma tym szybciej będziecie szczęśliwi jest w końcu wolność wyboru i możemy wybierać te stałki - a wolność jak mawiał józef wissarionowicz to uświadomiona konieczność.
    No i wlasnie o to w tym wszystkim chodzi - nie ma jednego słusznego wyboru ;-)
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 24-08-2018 o 08:54
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

Strona 43 z 68 PierwszyPierwszy ... 33414243444553 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •