Strona 3 z 68 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #21

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Zważywszy na poniższe Nikon ma o co się bić, a dopiero dobre body Nikona przyspieszy premierę Canona. I zapewne w krótkim czasie wszystko wróci do normy, gdzie Nikon i Canon zjedzą bezlusterkowy tort (przy lekkim współudziale Olympusa, który też zapowiada ciekawą premierę). Oczywiście temat Sony zostanie zamknięty w jakimś tam czasie, bo jeżeli przy tylu kolejnych premierach a7x a7rx i a6xxx nie potrafią do tej pory wbić się nawet przed Olympusa, a Canon im odjeżdża ze swoimi mało istotnymi m50 etc., to przy poważniejszych ruchach producentów foto soniacze jak to ładnie ktoś tu zawsze pisze "trafią do muzeum". Prawdziwa wojna na prawdziwe bezlustra rozegra się pomiędzy Canonem i Nikonem. I obie te firmy wygrają. Jak zwykle. Kto przegra? Ci którzy nie mieli cierpliwości i zakupili prototypowe produkty na rynku bezluster wraz z protezowymi systemami szkieł i przejściówek.


    BCN Ranking published their digital camera ranking for the first half of 2018:

    Fixed-lens cameras: #1 is Nikon with 31%
    DSLR camera: #1 is Canon with 58.9%
    Mirrorless camera: #1 is Canon with 30.1%
    Video cameras: #1 is Panasonic with 44.1%
    Action cameras: #1 is GoPro with 72.9%

    Olympus was the #1 mirrorless camera maker in 2017 with 27.7%, but in 2018 Canon took the lead (no surprise here).

    PS.
    A premiera Nikona jest chyba niezbędna, jeżeli Nikoniarze w tych kilku materiałach zobaczyli już, że bagnet się świeci, to oznacza że są chyba bardzo wygłodniali
    Ale Cię boli to Sony
    Jak się otrzepiesz z ubitej piany sprawdź czego dotyczą dane bcn. Sprawdź część której niedotyczą i podaj prawdziwą, rzetelną informację.... zabrakło słowa "klucz" ;-)

    Wystarczy pójść na szlak, w teren, w miasto - kogoś z bezlustrem canona, pierwsze miejsce w sprzedaży wg Ciebie, ze świecą szukać ;-) Co nie oznacza, że m5 czy m50 nie są fajnymi aparatami :-)

    Może mamy tu wiedzę ilu użytkowników canon board posiada bezlustro canona?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ale Cię boli to Sony
    Jak się otrzepiesz z ubitej piany sprawdź czego dotyczą dane bcn. Sprawdź część której niedotyczą i podaj prawdziwą, rzetelną informację.... zabrakło słowa "klucz" ;-)

    Wystarczy pójść na szlak, w teren, w miasto - kogoś z bezlustrem canona, pierwsze miejsce w sprzedaży wg Ciebie, ze świecą szukać ;-) Co nie oznacza, że m5 czy m50 nie są fajnymi aparatami :-)

    Może mamy tu wiedzę ilu użytkowników canon board posiada bezlustro canona?
    Patrząc na aktualne, na dzisiaj statystyki bcn w Japonii i nie będąc ani udziałowcem ani nie związany w żaden sposób z firmami "fotograficznymi" :

    1.
    Nie wiem czemu ktoś może się egzaltować faktem że w Japonii Canon, gigant, na rynku foto "od zawsze" teraz sprzedał o 1% więcej bezluster od Sony który pojawił się na rynku foto 12 lat temu i który wprowadził bagnet E dopiero 8 lat temu.
    Dokładnie tylko o 1,1%. To napawa optymizmem szefów Canona ?

    2.
    Gdybyś nie miał zaszłości sprzętowych (aparaty, obiektywy, lampy, ...), nie miał problemów z kasą a chciał kupić bezlustro dzisiaj to które byś kupił ?
    Kryterium byłaby statystyka bcn czy możliwości/cechy aparatu ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 24-07-2018 o 08:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Wystarczy pójść na szlak, w teren, w miasto - kogoś z bezlustrem canona, pierwsze miejsce w sprzedaży wg Ciebie, ze świecą szukać ;-)
    Które miasto? Kioto, Londyn czy Władysławowo?

    Nie boli mnie sony. Mierzi mnie nadawanie tej firmie statusu lidera rynku foto przez fanbojów i - nie przeczę - nawet ponad to, jak w rzeczywistości oceniam ten sprzęt, nad wyraz neguję tą firmę (ale telewizory mam od nich :-)). Tak, a7 III i a7rII/III to bardzo dobre body (aczkolwiek kompletnie pozbawione ergonomiczności i z fatalnymi wizjerami).

    Że manipuluje danymi BCN? Oczywiście, jestem jak dxo. Przecież to tylko skrawek rynku, ale gdy całkiem niedawno ktoś podawał tu dane z jednego sklepu w Japonii, gdzie a7 było na pierwszym miejscu w sprzedaży, to jakoś głosów oburzenia i zarzutów manipulacji nie widziałem

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdybyś nie miał zaszłości sprzętowych (aparaty, obiektywy, lampy, ...), nie miał problemów z kasą a chciał kupić bezlustro dzisiaj to które byś kupił ?
    Kryterium byłaby statystyka bcn czy możliwości/cechy aparatu ?
    Pytanie zapewne nie jest kierowane z nadzieją na moją odpowiedź, ale odpowiem Nie kupiłbym bezlustra. Kupiłbym lustrzankę, chyba byłby to Nikon d850.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 24-07-2018 o 09:11

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Jak widać liderem rynku staje się mając bardzo bogatą ofertę najprostszych -najyańszych aparatów z wymienną optyką.
    Lustrzanki Canon dla początkujących: 4000D, 1300D, 2000D, 200D, 800D.
    Wciąż są w sprzedaży też 100D, 700D i 750D. [japońskie nazwy sobie odpuszczę]

    @tomfoot
    masz jakieś sensowne wytłumaczenie liderowania w kompaktach Nikona?
    [i jego silnej pozycji od lat https://translate.googleusercontent....C6SpxXbF7uTNKA
    mimo że nie ma żadnego kompaktu z calową matrycą?]

    Oferta kompaktów:
    Nikon http://www.nikon-image.com/products/compact/lineup/
    Canon https://cweb.canon.jp/camera/dcam/lineup/index.html
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 24-07-2018 o 10:00

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    masz jakieś sensowne wytłumaczenie liderowania w kompaktach Nikona?
    P900 i seria W robią swoje. Poza tym siła marki i przyzwyczajenia. Choć przyznam, że to też trudno zrozumieć - bo w zasadzie w kompaktach wybór kierowany powinien być na sony właśnie oraz olympusa gdy wersje "supertrwałe". Jeżeli Japończycy kierowaliby się jakością. A wychodzi na to, że kierują się niższą ceną ... Stąd pewnie tez casus Casio na tym rynku.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 24-07-2018 o 10:26

  7. #27

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Które miasto? Kioto, Londyn czy Władysławowo?

    Nie boli mnie sony. Mierzi mnie nadawanie tej firmie statusu lidera rynku foto przez fanbojów i - nie przeczę - nawet ponad to, jak w rzeczywistości oceniam ten sprzęt, nad wyraz neguję tą firmę (ale telewizory mam od nich :-)). Tak, a7 III i a7rII/III to bardzo dobre body (aczkolwiek kompletnie pozbawione ergonomiczności i z fatalnymi wizjerami).

    Że manipuluje danymi BCN? Oczywiście, jestem jak dxo. Przecież to tylko skrawek rynku, ale gdy całkiem niedawno ktoś podawał tu dane z
    Wystarczyło w swoje tyradzie na temat bezluster dodać słowo klucz - to, że te dane i Twój wywód opierają się tylko na rynku japońskim. Ten rynek ma się nijak do reszty świata. Ale oczywiście "przypadkowo" nie wspominasz o tym w tym poście ;-)

    Jaka jest pozycja CANONA w bezlustrach? Wystarczy porównać dział bezluster na Canon Board z podobnymi działam na KKM czy Olyclubie i wszystko jest jasne. Właśnie wróciłem z urlopu. Z krajów UE tych lepiej rozwiniętych od nas. Nigdzie nie spotkałem człowieka z bezlustrem Canona a spotkałem wielu fotografującyh. Nawet Leicę spotkałem ale Canona nie. Spotyka się ludzi nawet z 1dx ale z M50 czy z M5 nigdy. Ok rozumiem, taki przypadek Ty spotkałeś ich wielu Sprawdź na pixel peeper ile jest wrzuconych zdjęć z bezluster Canona ile z Sony czy Olka. Nawet z Leici jest więcej. Canon To jest w tej chwili margines w tym segmencie. Nawet fani Canona nie chcą kupować tego sprzętu co widać tu na forum więc o czym tu dyskutować? Canon na rynku bezluster na razie nie istnieje. Wiem, wiem jak zaistnieje to zmiecie wszystko na swojej drodze. Być może ale to już jest SF Ja absolutnie nie mam nic przeciwko temu aby Canon był liderem na rynku bezluster. Kupię sobie może wtedy Canona. Jestem otwarty na wszystie opcje i nie przeszkadza mi, że mam aprat nie należący do jedynej słusznej marki ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Wystarczyło w swoje tyradzie na temat bezluster dodać słowo klucz - to, że te dane i Twój wywód opierają się tylko na rynku japońskim.
    Hej, Przyjacielu! Teraz Ty nadinterpretujesz. Przecież zacytowałem wyraźnie BCN. Czyli dane z rynku japońskiego. To co, miałem dodatkowo zaznaczać, że dane BCN dotyczące rynku japońskiego dotyczą rynku japońskiego?? I dodałem też, że to kpina z wcześniej przytaczanej opinii wyciągniętej na podstawie danych z jednego tylko sklepu. Przecież dla każdego średnio rozgarniętego czytelnika jest jasnym, że na podstawie danych z fragmentu nie można budować obrazu całości.
    Co do pozycji Canona w bezlustrach - oczywiście, że jest ona dość słaba, bo bezlustra posiadane przez C. są słabe. Co nie przeszkadza im znaleźć nabywców w delikatnie mówiąc szerokim gronie konsumentów. Wyciąganie wniosków na temat rynku na podstawie tego ilu się widziało użytkowników na plaży z danym aparatem lub ilu użytkowników zamieściło zdjęcia w portalu pp lub flickr lub ilu użytkowników wrzuca zdjęcia na forach w nadwiślańskim kraju jest tak samo miarodajne jak odnoszenie danych BCN do całości sprzedaży.
    Tak, zgoda że Canon na rynku bezlusterkowców nie istnieje (jak i Nikon, który nie istnieje jeszcze bardziej). Natomiast obie te firmy zaistnieją i rynek ten zjedzą.

  9. #29
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jaka jest pozycja CANONA w bezlustrach? Wystarczy porównać dział bezluster na Canon Board z podobnymi działam na KKM czy Olyclubie i wszystko jest jasne.
    no mysle, ze dzial DSLR na Olyclubie moze faktycznie byc mniej porywajacy...
    www albo tez flickr

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    @miszak przez Ciebie z ciekawości zajrzałem na KKM i znalazłem taki wątek:
    Bezlustro Nikona FF jutro? - Forum użytkowników systemów Minolta KonicaMinolta SonyAlfa

    I teraz nie wiem, czy Ty moje zdanie popierasz, czy jednak nie I dlaczego wykorzystujesz w swojej dyskusji tam przytoczone przeze mnie tu niemiarodajne przecież dane BCN
    To oczywiście nie ma być przyczynek do jakiejkolwiek dalszej dyskusji w tym temacie, tak tylko się śmieję.

    No i w zasadzie gdyby spojrzeć na forum KKM, to gdyby nie Ty i kolega Jan Pawlak, to w zasadzie rynek bezluster Sony w Polsce nie istnieje

Strona 3 z 68 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •