Strona 2 z 68 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Wieeeeeelki ten bagnet

    I prawdę mówiąc zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Nie dość, że Nikon już sam kiedyś popełnił ten błąd, to teraz ma jeszcze doskonałą okazję, aby wykorzystać niedostatki Sony.
    Tutaj "jeszcze trochę" wiecej
    https://www.sonyalpharumors.com/and-...ze-comparison/

    Nareszcie będzie konkurencja, będzie szansa na niższe ceny i jeszcze lepsze aparaty.

    Piszesz i piszesz "w kółko" o tym bagnecie Sony E, jako błędzie.
    Czy możesz podać więc :
    - jakie obiektywy ogniskowe/jasność są dostępne w systemie lustrzanek EF Canona
    - a nie są dostępne w systemie bezluster E Sony
    z powodu błędnego bagnetu E ?

    Tak na prawdę oceniać będzie można "jakość" bagnetu E dopiero przy porównaniu z bagnetami bezluster FF Nikona i Canona, dostępnością i cechami obiektywów, AF, jakością techniczną zdjęć, masą i rozmiarami body itd.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-07-2018 o 17:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    duży bagnet - zdecydowanie nie chcą powtórki z małych i problemowych bagnetów nikona i sony, również grip wygląda na spory - to chyba nie jest filigranowy korpus przy którym nie wiadomo co zrobić z małym palcem który się nie mieści na korpusie (najlepiej chyba obciąć)

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Zważywszy na poniższe Nikon ma o co się bić, a dopiero dobre body Nikona przyspieszy premierę Canona. I zapewne w krótkim czasie wszystko wróci do normy, gdzie Nikon i Canon zjedzą bezlusterkowy tort (przy lekkim współudziale Olympusa, który też zapowiada ciekawą premierę). Oczywiście temat Sony zostanie zamknięty w jakimś tam czasie, bo jeżeli przy tylu kolejnych premierach a7x a7rx i a6xxx nie potrafią do tej pory wbić się nawet przed Olympusa, a Canon im odjeżdża ze swoimi mało istotnymi m50 etc., to przy poważniejszych ruchach producentów foto soniacze jak to ładnie ktoś tu zawsze pisze "trafią do muzeum". Prawdziwa wojna na prawdziwe bezlustra rozegra się pomiędzy Canonem i Nikonem. I obie te firmy wygrają. Jak zwykle. Kto przegra? Ci którzy nie mieli cierpliwości i zakupili prototypowe produkty na rynku bezluster wraz z protezowymi systemami szkieł i przejściówek.


    BCN Ranking published their digital camera ranking for the first half of 2018:

    Fixed-lens cameras: #1 is Nikon with 31%
    DSLR camera: #1 is Canon with 58.9%
    Mirrorless camera: #1 is Canon with 30.1%
    Video cameras: #1 is Panasonic with 44.1%
    Action cameras: #1 is GoPro with 72.9%

    Olympus was the #1 mirrorless camera maker in 2017 with 27.7%, but in 2018 Canon took the lead (no surprise here).

    PS.
    A premiera Nikona jest chyba niezbędna, jeżeli Nikoniarze w tych kilku materiałach zobaczyli już, że bagnet się świeci, to oznacza że są chyba bardzo wygłodniali
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 23-07-2018 o 19:54

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    duży bagnet - zdecydowanie nie chcą powtórki z małych i problemowych bagnetów nikona i sony, również grip wygląda na spory - to chyba nie jest filigranowy korpus przy którym nie wiadomo co zrobić z małym palcem który się nie mieści na korpusie (najlepiej chyba obciąć)
    Miałem nadzieję że Nikon przeniesie wizjer ze środka na skraj obudowy.
    W lustrzankach to konieczność ale w bezlustrze ?

    Nie jestem Japończykiem, mam nos który "płaszczę" na wyświetlaczu.
    Mógłby jakiś "biały" zasiąść w radzie nadzorczej jakiejś japońskiej firmy foto.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Miałem nadzieję że Nikon przeniesie wizjer ze środka na skraj obudowy.
    W lustrzankach to konieczność ale w bezlustrze ?

    Nie jestem Japończykiem, mam nos który "płaszczę" na wyświetlaczu.
    Mógłby jakiś "biały" zasiąść w radzie nadzorczej jakiejś japońskiej firmy foto.

    jp
    niepoprawny politycznie ten post jest ja nie mam z tym (znaczy z nosem) problemów i też nie jestem japończykiem

    widocznie uznali że grupą docelową dla bezlusterkowca są użytkownicy lustrzanek przyzwyczajeni do wizjera na środku, a nie użytkownicy dalmierzowców - moda retro to chwilowy wybryk - przez lata używałem aparatów retro jak jeszcze nie były aparatami retro, potem te nowoczesne - i te nowoczesne są bardziej ergonomiczne - niestety
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 23-07-2018 o 22:11

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Miałem nadzieję że Nikon przeniesie wizjer ze środka na skraj obudowy.
    W lustrzankach to konieczność ale w bezlustrze ?

    Nie jestem Japończykiem, mam nos który "płaszczę" na wyświetlaczu.
    Mógłby jakiś "biały" zasiąść w radzie nadzorczej jakiejś japońskiej firmy foto.

    jp
    Też tego nie rozumiem - wolałbym wizjer z boku. Podobnie jak nie wiem po co w bezlusterkowcu kobylasty "pryzmat pentagonalny". Ta stylistyka przypomina chińskie podróby lustrzanek bez lustra w czasach analogów. Do tego wielki grip jako pokrowiec na często lichą baterię. Jest co robić przez następnych wiele lat...
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Też tego nie rozumiem - wolałbym wizjer z boku. Podobnie jak nie wiem po co w bezlusterkowcu kobylasty "pryzmat pentagonalny". Ta stylistyka przypomina chińskie podróby lustrzanek bez lustra w czasach analogów. Do tego wielki grip jako pokrowiec na często lichą baterię. Jest co robić przez następnych wiele lat...
    Może mirror ma rację, aby to było do "strawienia" dla posiadaczy lustrzanek.
    Pasuje mi obiektyw 25mm i byłbym w "kropce" gdyby (nowy) RX1 R M3 miał taki obiektyw.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    I zapewne w krótkim czasie wszystko wróci do normy, gdzie Nikon i Canon zjedzą bezlusterkowy tort (przy lekkim współudziale Olympusa, który też zapowiada ciekawą premierę). Oczywiście temat Sony zostanie zamknięty w jakimś tam czasie, bo jeżeli przy tylu kolejnych premierach a7x a7rx i a6xxx nie potrafią do tej pory wbić się nawet przed Olympusa, a Canon im odjeżdża ze swoimi mało istotnymi m50 etc., to przy poważniejszych ruchach producentów foto soniacze jak to ładnie ktoś tu zawsze pisze "trafią do muzeum". Prawdziwa wojna na prawdziwe bezlustra rozegra się pomiędzy Canonem i Nikonem. I obie te firmy wygrają.
    Canon EOS M50 w dużej mierze wybierają bystrzaki, którym jest nieistotne to, że:

    "24.1 APS-C sensor

    24.1 MP APS-C size CMOS sensor


    4K video

    4K video: Shoot exceptional 4K videos


    Dual Pixel CMOS AF

    Dual Pixel CMOS AF: Fast, accurate AF and precise tracking"
    https://www.canon.co.uk/cameras/eos-m50/specifications/




    ma to wszystko, ale nie jednocześnie
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 23-07-2018 o 23:11

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    nie wymagajmy cudów ani nikon ani canon nie mają jakieogoś fantastycznego wzornictwa, raczej wszystko podporządkowane jest ergonomii - mnie wystarczy jak jak w canonie będzie projektował ktoś inny niż 6DII i uda się tym razem wsadzić jakiś bardziej współczesny sensor - to w powiązaniu z sensowną możliwością podpięcia optyki EF załatwia sprawę - o inne tematy jestem spokojny będą takie jakie wynikają z pozycjonowania i ceny korpusu (albo trochę słabsze) - obawiam że zarówno canon jak i nikon mogą nie chcieć konkurować z sony i będzie to co zwykle korpusy canona i nikona na zakładkę - ta strategia sprawdza się od wielu lat.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 23-07-2018 o 23:37

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Zestaw D750 i D850 u Nikona wydaje się być istotnie lepszy od 6DII i 5DIV u Canona. Żeby to się nie powieliło w bezlustrach.
    Zwłaszcza jeżeli Canon skupi się na wymyślaniu jak tu upośledzić tańsze body względem droższego (tu się może przydać koleś od 6DII ).
    Jestem bardzo ciekaw jak to spozycjonuje Nikon - zarówno względem DSLR jak i oba modele ML FF względem siebie. Cenowo w zasadzie już wiemy, chodzi o technikę.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 68 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •