Strona 21 z 68 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #201
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co z tego? Przecież to sa body po kilkaset złotych, producenta one już nic nie obchodzą (nie zarabia na sprzęcie używanym). Myślisz, że ktoś z body za 600 zł będzie przechodził na bezlustro za 10.000 zł?
    I co z tego? Nie pisałem o przechodzeniu na jakieś bezlustro. Teraz mam prawie od 10 lat 5DII i Z Canonem czuję się bezpiecznie, ma u mnie dożywocie. Tak, to jedyny system (może jeszcze Pentax?, nie wiem, ale tam się nie wybieram), w którym można mieć aparat od dziesięciu lat i nie martwić się, czy coś pasuje, czy nie Jak moja piątka padnie, to pomyślę o zmianie i na 99% będzie to Canon, jeszcze nie wiem, czy lustro, czy bez, zobaczymy jak się sprawy potoczą.

  2. #202
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Ciekawe skąd potrzeba publikowania takich filmów:
    https://youtu.be/NAo2DIdVtRg
    https://youtu.be/OwMfpzix14Y
    na https://www.canonwatch.com/?s=sony
    ?
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 11-08-2018 o 20:50

  3. #203
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Ale ja się tez nie martwię o Nikona, na ten moment oferuje mi wszystko poza eyefocus w rogach kadru.
    Szukanie dziur w kompatybilności uważam za bardzo mocno przesadzone, bo co z tego, że one istnieją, skoro ciężko sobie wyobrazić użytkowników, dla których stanowią one problem??? Profi i semipro co kilka lat wymieniają body, szkła mają dłużej, bo może i lat kilkanaście, ale nie ma problemów by je podpinać do nowych body. Problem jest dla użytkowników niektórych starych (tanich) body, którzy by chcieli podpinać szkła AF-P lub z przysłoną E. To może z 10 modeli obiektywów, mających swoje odpowiedniki w szklarni AF-S i nie wiem co by tych ludzi ze starymi body miało pchać w stronę nowych szkieł o których mowa.
    Mogę za to podpinać wiele z obiektywów do aparatów z lat 70-tych, to rekompensata za to czego nie można teraz No i mogę stare manualne Nikkory podpinać do moich body. Jest potwierdzenie ostrości (w Nikonie niezależnie od użytych szkieł), pomiar światła, automatyka o ile ma ktoś body ze średnio-wyższej półki.
    Dla mnie kompatybilność ma duże znaczenie, stąd na razie się martwię jak to zrobią z bezlustrami.

  4. #204
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Szukanie dziur w kompatybilności uważam za bardzo mocno przesadzone, bo co z tego, że one istnieją, skoro ciężko sobie wyobrazić użytkowników, dla których stanowią one problem??? ...
    Chyba jaja sobie robisz. Brak wiertarki był sporym problemem dla wielu. Nie każdy miał "deczysta".

  5. #205
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Chyba jaja sobie robisz. Brak wiertarki był sporym problemem dla wielu. Nie każdy miał "deczysta".
    Brak wiertarki może by i był problemem, ale dla posiadaczy D40 w roku 2006, bo to było zaskoczenie, D3000 czy D5000 - rok 2009, ok ale .. te aparaty były sprzedawane z kitem 18-55, podobnie jak kolejne modele z tej serii. Zakładasz, że ktoś wcześniej posiadał lepszy sprzęt (miał do niego optykę) i przeszedł na niższą serię? Fotografowie jak się przesiadają to w górę. Nabywcy najniższych serii mają body + kit, ewentualnie drugie szkło typu 55-200. Jak chcą stałkę to mają co kupować też (35/1.8 itp). oczywiście ci co kupują aktualnie serię D3xxx i D5xxx maja do wyboru od groma szkieł. Problem jest z gatunku tych teoretycznych, w praktyce problemu brak.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-08-2018 o 00:39

  6. #206
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ... a/i początek migracji użytkowników C do N ?

    jp
    Od dawna nikon robi dużo lepsze body od canona i jakoś nie widzę, by ludzie sprzedawali canony i szli do nikona, więc nie wiem dlaczego ktoś miał by nagle kupować ML od nikona. (Oczywiście jakiś tam odsetek to zrobi) Uparłeś się ze każdy musi mieć ML i koniec. Ktoś mądrze napisał, że mając lustro warte kilka stówek czy tam nawet kilka tyś nie oznacza, że nagle ludzie zaczną kupować aparaty za 10 K i więcej. Też uważam, że jak wyjdzie ML canona to spora część użytkowników sony wróci i zacznie ostro pluć na to czego używali
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 12-08-2018 o 11:02

  7. #207
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Od dawna nikon robi dużo lepsze body od canona i jakoś nie widzę, by ludzie sprzedawali canony i szli do nikona, więc nie wiem dlaczego ktoś miał by nagle kupować ML od nikona. (Oczywiście jakiś tam odsetek to zrobi) Uparłeś się ze każdy musi mieć ML i koniec. Ktoś mądrze napisał, że mając lustro warte kilka stówek czy tam nawet kilka tyś nie oznacza, że nagle ludzie zaczną kupować aparaty za 10 K i więcej. Też uważam, że jak wyjdzie ML canona to spora część użytkowników sony wróci i zacznie ostro pluć na to czego używali
    dokładnie tak, wielu deklaruje że chce MLa ale ten ML ma być fullframe i takie przyziemne sprawy jak cena (a w szczególności cena systemu znaczy trzeba kupić jeszcze jakieś szkła) zweryfikują szybko te deklaracje i bedzie sporo twierdzeń że apcs jest prawie jak fullframe i właściwie nie widać różnicy w jakości obrazu i wystarcza dla każdego.

    w tym momencie doskonały stosunek jakości do ceny dla świadomego użytkownika mają używane lustra 5DII 6D czy nawet 5D i nie widzę żeby to się miało zmienić w perspektywie 2-3 lat.

  8. #208
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    dokładnie tak, wielu deklaruje że chce MLa ale ten ML ma być fullframe i takie przyziemne sprawy jak cena (a w szczególności cena systemu znaczy trzeba kupić jeszcze jakieś szkła) zweryfikują szybko te deklaracje i bedzie sporo twierdzeń że apcs jest prawie jak fullframe i właściwie nie widać różnicy w jakości obrazu i wystarcza dla każdego.

    w tym momencie doskonały stosunek jakości do ceny dla świadomego użytkownika mają używane lustra 5DII 6D czy nawet 5D i nie widzę żeby to się miało zmienić w perspektywie 2-3 lat.
    Duży wpływ na kupujących/używających aparaty foto będzie miała reklama nowych ML FF.

    Zakładam że gdyby to Canon był pierwszym z ML FF to ten PR byłby bardzo stonowany tak aby zbytnio nie zaszkodzić segmentowi lustrzanek dla początkujących i średnich/amatorów, by jak najmniej kanibalizował "własny" interes.
    Chyba też własności tej puszki byłyby co najwyżej średnie.

    Nikon jest w innej sytuacji, walczy o większy udział w rynku z Canonem i walczy też z Sony.
    Jeśli PR Nikona (za parę dni) będzie pośrednio lub bezpośrednio pokazywał ze ML FF ma zalety w stosunku do lustrzanek to będzie to początek drogi, (a w zasadzie już autostrady) lustrzanek do muzeum.

    Na rynku foto Sony to dla "przeciętnego" człowieka ktoś mało znaczący,... zrobili jakieś bezlustro, ...i co z tego...
    Nikon to firma. Chyba nawet z większym autorytetem niż Canon

    Oczywiście świadomi użytkownicy lustrzanek którzy wiedzą co potrzebują i ich aktualne body w pełni zaspakaja te potrzeby będą zamieniać na ML później. Ale większość z nich to zrobi albo ze względów psychologicznych (ciekawość, ....) albo praktycznych (nowe funkcje, nowe potrzeby,..)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-08-2018 o 13:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #209
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    JP, idąc tropem Twojego rozumowania, to Leica i ich archaiczne dalmierze z manualną optyką już dawno powinny być w muzeum.

  10. #210
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Leica to ina para kaloszy
    jesteś kimś to masz Leica
    taki gadzet dla ludzi z kasą
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 21 z 68 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •