Strona 20 z 68 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #191

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Nie rozumiem co się tak cieszycie z dominującej pozycji canona.

    Im więcej rynku będzie miał, tym gorzej dla użytkowników.

  2. #192

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Najpierw poczekają na swoje bezlustro, jeśli w ogóle poczują potrzebę bezlustrowania. Na C poczekają też użytkownicy Sony. Przesiadka będzie mniej bolesna, szkła już mają...
    Może w części tak być. I dobrze, będzie sporo używek A7 za grosze. Odejdzie z sony 10 % użytkowników co może do czegoś zmobilizuje tą firmę. Czyli jak zwykle konkurencja wyjdzie nam na plus.

  3. #193
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    popularność systemu będzie zdeterminowana volumenem i ceną szkieł (w szczególności dobrych szkieł) w systemie - szkła sa istotne - korpusy się zmienia lub się nie zmienia jak nie ma na co - konkurencja jest dobra dla użytkownika końcowego i trzeci gracz jest potrzebny bo duopol ma tendencję do unikania konkurencji np. produkowania korpusów na zakładkę tak aby nie konkurowały ze sobą bezpośrednio - efektywnie konkurują tylko flagowce i sprzęt apsc typu entry level z kitem - pozostałe korpusy mijają się w specyfikacji i powstają dziwaczne kastraty temu utniemy matrycę temu af, a temu zrobimy 4K z jedną nóżką bardziej i zabawa trwa w najlepsze - jak obciąć żeby jeszcze kupili lub rzucimy na temat ambasadorów i jakoś to będzie - mnie najbardziej podobał się ostanio mój zakup nowego korpusu dzięki temu że nie kupiłem tego korpusu kupiłem kilka fajnych i przydatnych rzeczy - rewelacja po prostu - też się dobrze bawię.

  4. #194
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Jeśli ML FF Nikona będą rzeczywiście w 2 typach, 45 Mix i 24 Mpix, będą mieć stabilizację i będą przejściówki do szkieł Canona to ML FF Canona będzie musiał być z "górnej półki" a to z kolei będzie kanibalizacja istniejących swoich lustrzanek.

    Myślę, że systemowe obiektywy to ważny atut ale raczej dla wąskiej grupy użytkowników, większości wystarczy że podpinają , nie drukują powiększeń, nie robią dużych crop, nie analizują zniekształceń, głównie (o ile) prezentują w necie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-08-2018 o 13:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #195
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Nie rozumiem co się tak cieszycie z dominującej pozycji canona.

    Im więcej rynku będzie miał, tym gorzej dla użytkowników.
    Nie obraź się, ale to bezsensowne rozumowanie. Popatrz na świat od drugiej strony: dominująca pozycja jest zasłużonym wynikiem ciężkiej pracy. 12 lat temu kupiłem pierwsze cyfrowe lustro. Nie jest już moje, ale nadal robi fajne zdjęcia. Można do niego podpiąć wszystkie najnowsze szkła i inne dodatki. Popatrzmy na Nikona kupionego 12 lat temu. Było o tyle dobrze, że miał śrubokręt i z godnością przetrwał pierwszą bagnetową rewolucję. Później Nikony z niższych półek zyskały dwa zera w nazwie i straciły śrubokręt. Pierwsza przykra niespodzianka. Dzisiaj, to już nawet stara wyższa półka ma problemy z nowymi szkłami. Kolejny w stawce: Minolta/Sony. Jak ktoś wszedł w system 12 lat temu i dzisiaj się obudził, to może sobie co najwyżej poprzecierać oczy ze zdumienia . Jedźmy dalej, 4/3. Sam wiesz jak jest, gość może sobie najwyżej przetrzeć oczy i polecieć do banku po kredyt. Fuji wtedy nie bawiło się w wymienna optykę. Jest jeszcze Pentax. No właśnie, jeszcze jest. To kto ma być liderem, jak nie Canon? Ciężko na to zapracowali i na dodatek palemka im nie odbiła, szkła ciągle w dobrych cenach.Przez te lata nagromadziła się największa baza kompatybilnego sprzętu i największa oferta producentów niezależnych.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 11-08-2018 o 13:43

  6. #196
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie obraź się, ale to bezsensowne rozumowanie. Popatrz na świat od drugiej strony: dominująca pozycja jest zasłużonym wynikiem ciężkiej pracy. 12 lat temu kupiłem pierwsze cyfrowe lustro. Nie jest już moje, ale nadal robi fajne zdjęcia. Można do niego podpiąć wszystkie najnowsze szkła i inne dodatki. Popatrzmy na Nikona kupionego 12 lat temu. Było o tyle dobrze, że miał śrubokręt i z godnością przetrwał pierwszą bagnetową rewolucję. Później Nikony z niższych półek zyskały dwa zera w nazwie i straciły śrubokręt. Pierwsza przykra niespodzianka. Dzisiaj, to już nawet stara wyższa półka ma problemy z nowymi szkłami. Kolejny w stawce: Minolta/Sony. Jak ktoś wszedł w system 12 lat temu i dzisiaj się obudził, to może sobie co najwyżej poprzecierać oczy ze zdumienia . Jedźmy dalej, 4/3. Sam wiesz jak jest, gość może sobie najwyżej przetrzeć oczy i polecieć do banku po kredyt. Fuji wtedy nie bawiło się w wymienna optykę. Jest jeszcze Pentax. No właśnie, jeszcze jest. To kto ma być liderem, jak nie Canon? Ciężko na to zapracowali i na dodatek palemka im nie odbiła, szkła ciągle w dobrych cenach.Przez te lata nagromadziła się największa baza kompatybilnego sprzętu i największa oferta producentów niezależnych.
    Tylko że są też "plusy ujemne" polityki Canona.

    Teraz np. Sigma robi lepsze obiektywy do Canona niż Canon, pierwsze body Canona w rankingu daleko poza czołówka, Sony od 5 lat ma ML FF a Nikon będzie miał je przed Canonem.

    Komorowskiego popierało ponad 70 procent respondentów ..... też nie miał z kim przegrać

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-08-2018 o 14:16
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #197

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tylko że są też "plusy ujemne" polityki Canona.

    Teraz np. Sigma robi lepsze obiektywy do Canona niż Canon, pierwsze body Canona w rankingu daleko poza czołówka, Sony od 5 lat ma ML FF a Nikon będzie miał je przed Canonem.

    Komorowskiego popierało ponad 70 procent respondentów ..... też nie miał z kim przegrać

    jp
    Tak mniej więcej. Każdy monopol jest dobry dla monopolisty i nigdy dla klienta. Sony A 100 dalej działają podobnie jak Canony z tamtego okresu. Nie rozumiem dlaczego zwolennik canona musi go kochać za wszystko i niedopuszczalna jest jakakolwiek krytyka. Gdyby canon miał 25%rynku a nie 50% już dawno mielibyśmy świetne ML od tego producenta a tak nie mamy go w dalszym ciągu. Jaka z tego korzyść dka klienta to nie rozumiem....???

  8. #198
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Tak mniej więcej. Każdy monopol jest dobry dla monopolisty i nigdy dla klienta. Sony A 100 dalej działają podobnie jak Canony z tamtego okresu. Nie rozumiem dlaczego zwolennik canona musi go kochać za wszystko i niedopuszczalna jest jakakolwiek krytyka. Gdyby canon miał 25%rynku a nie 50% już dawno mielibyśmy świetne ML od tego producenta a tak nie mamy go w dalszym ciągu. Jaka z tego korzyść dka klienta to nie rozumiem....???
    Ja kupiłem cyfrowego Canona bo miałem analogowego Canona. W zasadzie miałem kupić alfę 200 albo 300. I już ja prawie kupiłem. Z perspektywy czasu cieszę się, że mam Canona, dzięki temu moja szklarniana z analoga dalej dziala z każdą cyfra. Koledzy się podśmiewają z mojego af i braku podwójnej ekspozycji czy braku pomiaru światła powiązanego z af. Teraz po wielu latach zrobiłbym ten sam ruch. Koledzy co kupili Sony albo przeszli na inny system albo finalnie na A7 (bo ultra tanie). Pentaxy zagryzaja zeby bo szkiel mało i większość przeszła na inny system (sporo na a7). Nikonowcy są zadowoleni ale co jakiś czas jest narzekanie. Nie dostaje nowości, sprzęt jest dość drogi w stosunku do możliwości ale działa latami a system przewidywalny. Czy Canon zrobiłby ML nie mając dominacji? Może tak a może nie. Ja obecnie za ML jakoś specjalnie nie tęsknię, będzie to zobaczę, nie będzie to też będę żył dalej. Nawet upgrade leciwej już piątki jakoś mi nie chodzi po głowie bo po co?

  9. #199
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    O jakim monopolu piszecie? Przecież Canon ma bardzo silną konkurencję, produkującą najnowocześniejsze aparaty i wygrywającą wszystkie zestawienia

  10. #200
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    .. 12 lat temu kupiłem pierwsze cyfrowe lustro. Nie jest już moje, ale nadal robi fajne zdjęcia. Można do niego podpiąć wszystkie najnowsze szkła i inne dodatki. Popatrzmy na Nikona kupionego 12 lat temu. ... Dzisiaj, to już nawet stara wyższa półka ma problemy z nowymi szkłami.
    Co z tego? Przecież to sa body po kilkaset złotych, producenta one już nic nie obchodzą (nie zarabia na sprzęcie używanym). Myślisz, że ktoś z body za 600 zł będzie przechodził na bezlustro za 10.000 zł?

Strona 20 z 68 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •