Strona 15 z 68 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Nie sądziłęm, że po nastu czy dziestu postach jeszcze Cię trzyma ta informacja.... masz zdrowie

    ...

    DSLR:
    LOWEPRO COMPUTREKKER AW 1,8
    7D 0,9
    GRIP 0,5
    24-105/4L 0,7
    100-400L 1,4
    sigma 10-20 0,5
    85/1,8 0,5
    STATYW GOLDPHOTO ze skróconymi nogami 2
    filtry, aku, kartym, wizjer, kątwy - piedoły foto 0,5
    Woda, kanapka, baton, cienka kurtka, latarka itp. 2,5
    RAZEM 11,3

    ML
    LOWEPRO COMPU DAYPACK 250 0,8
    A6300 0,4
    GRIP 0,2
    18-105/4 0,4
    50/1,8 0,2
    16,2,8 0,07
    FISHEYE 0,06
    GORILLAPOD 0,2
    filtry, aku, karty - pierdoły foto 0,3
    Woda, kanapka, baton, cienka kurtka, latarka itp. 2,5
    RAZEM 5,13
    Trzyma, bo jestem wrażliwy na wypisywanie głupot
    Oszczędności na wadzie nie wynikają głównie ze zmiany systemu, tylko z wyrzucenia z plecaka 100-400. To daje -1,4 na obiektywie, -0,5 na gripie, -1 na plecaku i -2 na statywie. 85 wymieniłeś na 50 + gorilla. Razem -4,9

  2. #142
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Oszczędności na wadzie nie wynikają głównie ze zmiany systemu, tylko z wyrzucenia z plecaka 100-400. To daje -1,4 na obiektywie, -0,5 na gripie, -1 na plecaku i -2 na statywie. 85 wymieniłeś na 50 + gorilla. Razem -4,9
    No, nie zapominajmy też o przewadze ML pozwalającej na zakup o 1 kg lżejszego plecaka W zasadzie to nie wiem czy nie można by tego nosić w reklamówce z Biedronki (ca. 15 gram).

  3. #143
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pan Jan :

    1.
    Przez kilkanaście lat używał lustrzanek Canona, wiele z nich to był/jest bardzo dobry sprzęt.
    Ale rozwój tej technologi doszedł kresu, teraz technologia rozwija się w kierunku całkowitej eliminacji mechaniki i "komputeryzacji".
    Rozszerza to znacznie możliwości dostosowywania i lepszego dostosowywania do przeróżnych potrzeb fotografujących
    Nie ma odwrotu tak jak parowozy nie wrócą na tory w regularnych kursach

    jp
    OK, punkt 2 i 3 bez uwag., ale co do pkt 1.

    Niektórym nie potrzeba funkcji, które oferuje bezlustro. Tymczasem wypowiadasz się tak, jakby to co one oferują było niezbędne wszystkim, tylko (są głupi i zacietrzewieni?) i o tym nie wiedzą. Oświadczam ci, że tak nie jest.
    I większość funkcji z bezluster może być zastosowana w lustrzankach. Mnóstwo osób nie potrzebuje bajerów w wizjerze i tak samo mnóstwo osób nie korzysta z LV. I nawet z odchylanego ekranu nie korzystają co niektórzy. Np. ja, choć jestem zawodowcem i nie brak mi tego co mają bezlustra nic a nic. Mogę doskonale obsługiwać klientów tym co mam, choć nie mam najlepszych lustrzanek. Nawet eyefocus, który by się mi przydał nie jest niezbędny.

    Przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy chcą wszystko ogarniać jednym aparatem. Bo naprawdę jeden aparat i jedna technologia jest najlepsza do wszystkiego?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    .. Tak już mam, że jak trafię między wrony to nie od razu albo nie zawsze kraczę tak jak one ;-)
    Ale już zaczynasz jak z KKM

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Wydaje mi się, że nie łamię regulaminu, nie jestem niekulturalny i poruszam się w obszarze tematów fotograficznych.
    Nie mam uwag, tu pisze jako mod.

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Mi kilka lat temu brakowało rzetelnych odniesień do konkurencji tu na forum.
    Najlepiej czytać różne fora. ja się X lat temu zarejestrowałem na wszystkich forach foto. I teraz sobie dyskutujemy na KKM, nieprawdaż?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jesteś więc słabej wiary.
    Piszę o ML FF Sony bo :
    - praktycznie innego zaawansowanego technologicznie FF nie ma na razie
    - staram się pisać o tym co wiem, innego ML nie mam

    Brak Ci też trzeźwego osądu, masz złe kompetencje/doświadczenia, są też ludzie inni niż Ty sobie wyobrażasz

    ------------------------------------

    Migawki w pełni elektroniczne już są, w pewnych warunkach zdjęciowych mają (jeszcze) ograniczenia.
    Dla mojego focenia bez znaczenia, zacząłem stosować, ale .....

    Brak lustra, brak migawki, pełna cisza po naciśnięciu spustu, w wizjerze nic się nie dzieje tylko jakaś mała ikonka zapisu na karty ...
    Nie mogłem się przyzwyczaić, musiałem włączyć akustyczną symulację (ale "pod przyciskiem" wyłączam kościoły, muzea, ...)

    jp
    Zdjęcia nie musza być robione zaawansowanymi aparatami. Można robić je LF, MF, dalmierzami, lustrzankami, bezlustrami, kompaktami i smartfonami nawet też. Sa konkursy na zdjęcia ze smartfonów. Jeden z reżyserów światowej sławy (nie pamiętam teraz kto) kilka lat temu na festiwalu Camerimage zachęcał do kręcenia filmów smartfonami. gdy liczy się przekaz technika schodzi na dalszy plan.

    Swoje upodobanie do najnowszych technologii mylisz nieco z potrzebami ogółu fotografujących.

    PS - znowu niektóre z tych spraw sa do załatwienia przy foceniu lustrzankami. Nikon D70 (lustzranka z chyba 2004 roku!) miał synchronizacje z błyskiem do 1/8000 s - jak się wiedziało jak to zrobić. No i co z tego? Wszyscy poszli w te stronę?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    ..

    Podaję wykaz zawartości plecaka jaki nosiłem i jaki noszę teraz ..
    RAZEM 11,3
    To i tak mało
    Miałem hardcorowe akcje z mamiyą RZ, pryzmatem i 3 szkłami + solidny statyw + zestaw małoobrazkowy. Chodziłem z tym po Tatrach, przyznaje, że część sprzętu miał w plecaku kolega. Ale na sesjach na plaży to ja to nosiłem, i więcej - nosiłem jeszcze np. ciuchy modelek
    Teraz nie sposób bym zabierał wszystko co mam, a nawet ćwierci tego co mam. Fakt, że nie robię sesji daleko od samochodu.

    Po co to piszę? Bo nie widze w tym problemu. Co innego gdybym był podróżnikiem i chciał lekko. Ale nie jestem.
    Są ludzie dla których rozmiar i waga są ważne, a są tacy, którym to nie wadzi.
    Przy niektórych projektach foto ciężar sprzętu foto to najmniejszy problem.

    Ja to pisze by niektórzy uwzględnili inne potrzeby, inne punkty widzenia. One są równie uprawnione jak poglądy i potrzeby innych.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-07-2018 o 17:58

  4. #144
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No, nie zapominajmy też o przewadze ML pozwalającej na zakup o 1 kg lżejszego plecaka W zasadzie to nie wiem czy nie można by tego nosić w reklamówce z Biedronki (ca. 15 gram).
    Plecak policzyłem, dla mnie największym osiągnięciem technologicznym Sony jest możliwość usunięcia z zestawu szkła 100-400 bez wpływu na wykonywane zdjęcia. Matryca jest pewnie tak genialna, że Miszak kadruje z pięćdziesiątki

  5. #145
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Plecak policzyłem, dla mnie największym osiągnięciem technologicznym Sony jest możliwość usunięcia z zestawu szkła 100-400 bez wpływu na wykonywane zdjęcia. Matryca jest pewnie tak genialna, że Miszak kadruje z pięćdziesiątki
    Przecież to forumowy ambasador sony gdzieś już udowadniał, że wykropować sobie można w zasadzie wszystko z szerokiego kąta.

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niektórym nie potrzeba funkcji, które oferuje bezlustro
    Jasne, ale to nie spowoduje że "dla tych" będą produkowane nadal (za jakiś czas) aparaty z mechanicznymi podzespołami.

    jp

    --- Kolejny post ---

    https://www.sonyalpharumors.com/debu...wish-to-do-so/

    Duży bagnet Nikona (matryca większa od FF ?), bagnet Sony

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #147
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jasne, ale to nie spowoduje że "dla tych" będą produkowane nadal (za jakiś czas) aparaty z mechanicznymi podzespołami.

    jp

    --- Kolejny post ---

    https://www.sonyalpharumors.com/debu...wish-to-do-so/

    Duży bagnet Nikona (matryca większa od FF ?), bagnet Sony

    jp
    Spoko, piszesz to już może z 20 albo 100 raz. Sony będzie na pewno produkował "dla tych" a C i N być może zostawią dwie linie produkcyjne "dla tych" i dla tamtych" Cyferki na koncie zadecydują
    Napisał byś ile czasu się włącza a7R3, czy to temat tabu?

  8. #148
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jasne, ale to nie spowoduje że "dla tych" będą produkowane nadal (za jakiś czas) aparaty z mechanicznymi podzespołami.
    Być może, ale rodzą się dwa pytania.
    1. Dlaczego? Bo to będzie bardziej decyzja księgowych, brak mechaniki jest po prostu tańszy. To wcale nie musi oznaczac, że ten sprzet jest lepszy!
    2. Jak długo ta wymiana lustrzanek na bezlustra będzie postępowała? Jak długo N i C będę wypuszczali lustrzanki? Tu możemy tylko spekulować. Biorąc pod uwagę ile działających lustrzanek jest na rynku to ... można nimi focić jeszcze latami (dziesięcioleciami o ile mamy na myśli flagowce). Albo i lustrzanki będą alternatywnie robione jeszcze długo, wraz z ML.
    Zauważ, że FF nie załatwiły na amen ani APS-C, ani 4/3, ani średniego formatu. To wszystko istnieje równolegle (każda z tych rzeczy ma swoje plusy). Bezlustra też mogą długo współistnieć z lustrzankami.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-07-2018 o 21:10

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Być może, ale rodzą się dwa pytania.
    1. Dlaczego? Bo to będzie bardziej decyzja księgowych, brak mechaniki jest po prostu tańszy. To wcale nie musi oznaczac, że ten sprzet jest lepszy!
    2. Jak długo ta wymiana lustrzanek na bezlustra będzie postępowała? Jak długo N i C będę wypuszczali lustrzanki? Tu możemy tylko spekulować. Biorąc pod uwagę ile działających lustrzanek jest na rynku to ... można nimi focić jeszcze latami (dziesięcioleciami o ile mamy na myśli flagowce). Albo i lustrzanki będą alternatywnie robione jeszcze długo, wraz z ML.
    Zauważ, że FF nie załatwiły na amen ani APS-C, ani 4/3, ani średniego formatu. To wszystko istnieje równolegle (każda z tych rzeczy ma swoje plusy). Bezlustra też mogą długo współistnieć z lustrzankami.
    Jak się ma aparat który zaspakaja potrzeby to można go używać "do zawsze".
    Jaka będzie przyszłość (za jakieś 5 i przez około 10 lat) to z jakimś prawdopodobieństwem można ocenić.
    Myślę że :
    - Smartfony wykoszą wszystkie aparaty foto inne niż FF
    - w amatorskim, hobistycznym i profi zastosowaniu zostaną ML FF, będą różne warstwy cenowo/możliwości.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Sprawdzam ile się włącza A7R3 z Batis 2/25, czyli po jakim czasie przy AF-S, dobrym świetle AF wyostrzy i można wykonać zdjęcie.
    a. OFF -> ON
    - trochę poniżej 1 sec jeśli od poprzednich zdjęć nie wyjmowałeś którejś z kart pamięci
    - około 1 sec gdy coś z kartą robiłeś

    b. uśpienie -> ON
    grubo poniżej 1 sec, naciskam do połowy przy podnoszeniu do oka, gdy spoglądam to mogę dociskać.
    Uśpienie mam ustawione na po 10 minutach bez dotykania któregokolwiek przycisku i bez patrzenia w wizjer

    Zależy jeszcze od ustawieni AF, czy uruchamia się wtedy gdy naciskasz spust (tak mam) czy też uruchamia się sam (przed spustem)

    jp

    --- Kolejny post ---

    Tysiące uczestników portalu dpreview odpowiadało na pytanie jakie powinny być ML FF Canona i Nikona
    https://www.dpreview.com/articles/71...ame-mirrorless

    Na czele listy 22 życzeń to pełna kompatybilność/pełna wykorzystanie cech istniejących już obiektywów oraz jednak matryca dużej rozdzielczości

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-07-2018 o 22:28
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #150
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tysiące uczestników portalu dpreview odpowiadało na pytanie jakie powinny być ML FF Canona i Nikona
    https://www.dpreview.com/articles/71...ame-mirrorless

    Na czele listy 22 życzeń to pełna kompatybilność/pełna wykorzystanie cech istniejących już obiektywów oraz jednak matryca dużej rozdzielczości

    jp
    Czytałem. Widać że małe rozmiary nie sa aż takie ważne jak krzyczą posiadacze 4/3.
    Wazna jest kompatybilność ze starą optyką, AF, (Mpx - tu się niekoniecznie zgodzę z preferencjami ogółu, choć mRAW i sRAW (zawsze o to wołałem) załatwia sprawę.

Strona 15 z 68 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •