Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Nawet na tym forum wiele razy czytałem coś w stylu "nie lubią Sigmy", więc na pewno tacy się znajdą.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    to ciekawe ile jest osób, które kupując obiektyw do aparatu sugeruje się lubieniem, czy nie, danej marki.
    Sądzę, że większość, choć nie wielu to przyzna.

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Są tu tacy co kundla nawet nie dotkną. Dumni ze swojej ignorancji
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 12-07-2017 o 13:45

  4. #14

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Są tu tacy co kundla nawet nie dotkną. Dumni ze swojej ignorancji
    Nie przesadzajmy, Sigma przez wiele lat sporo bubli robiła i zapracowała na niebyt pochlebną opinię.
    Kupowałem kilka razy obiektywy tej marki i często oddawałem do sklepu.
    Bo to AF nie trafiał powtarzalnie w 85mm EX (nie ART) a to jak kupiłem 19mm 2.8 to pół zdjęcia zawsze było nieostre itp.
    Aha i ten ostatnio przy mrozie rzędu -10 przestawał mi działać. Markowy kit pracował bezproblemowo.
    W sumie obecne modele są bardzo ostre, ale nie każdy ma chęć ryzykować sporą kasę.
    Przecież niektóre ARTy kosztują 5-6 tys.
    Niedawno bawiłem się 135mm 1.8
    Optycznie super. Ale tyle razy byłem rozczarowany poprzednimi Sigmami, że nie odważyłem się kupić.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Najlepiej żeby sprzedawali szkła bijące Canona pod prawie każdym względem za 1/4 jego ceny. To nie Sigma ma problem z ludzmi, którzy zrazili się jej obiektywami najczęsciej poprzedniej generacji tylko oni sami ze sobą. Sigma jak widać ma się dobrze i nie potrzebuje Was przekonywać bo jak wszędzie zawsze znajdą się zatwardziali wyznawcy dnego systemu idący w zaparte za swoim wodzem.

  6. #16

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Najlepiej żeby sprzedawali szkła bijące Canona pod prawie każdym względem za 1/4 jego ceny. To nie Sigma ma problem z ludzmi, którzy zrazili się jej obiektywami najczęsciej poprzedniej generacji tylko oni sami ze sobą. Sigma jak widać ma się dobrze i nie potrzebuje Was przekonywać bo jak wszędzie zawsze znajdą się zatwardziali wyznawcy dnego systemu idący w zaparte za swoim wodzem.
    Każdy ma prawo wydawać swoja kasę jak chcę.
    Opisałem tylko moje wrażenia z zakupów obiektywów tej marki.
    A odnoszę wrażenie, że niektórzy do sprzętu podchodzą prawie jak do religii

  7. #17
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Niestety, ale racja z tym kundlem. Miałem Sigmę 17-70, później 17-50 oraz do tego 300/2.8. Żadnego nie mam i nie tęsknię, żeby nie powiedzieć wręcz, że się zraziłem. UWA zamieniłem na ciemniejszego Canona 17-40/4 ze względu na jakość obrazka i pewność AF, a 300/2.8 Sigmy na Canona 300/2.8 bo jest drastyczna różnica w pracy AF nie tylko pod światło.

    Kiedyś Sigma miała spore problemy ze współpracą z Canonem oraz z jakością obiektywów. Teraz wyszła seria Art i pewnie te słoiki nie odstają od Canonów, ale i tak gdzieś z tyłu głowy siedzi jak to kiedyś wyglądało. To nie jest ignorancja, tylko złe doświadczenia i ostrożność. W końcu nie mówimy o wydatku rzędu 5 złotych, tylko o paru tysiącach.

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Jeszcze nie spotkałem się z zatwardzaiłymi zwolennikami Sigm i przeciwnikami Canana jednocześnie, mówię tylko że twoje negatywne opinie dotyczące Sigm, które przerobiłeś mają się nijak do wielu modeli Sigmy ART jak np: 20,35,85 czy 135, które to zbierają bardzo dobre opinie nie tylko wsród użytkowników ale i w prasie branżowej. Nadal uważam, że Sigmy nie kosztują sporej kasy w odróżnieniu od nowych zabawek Canona, który od dłuższego czasu nie jest w stanie zaprezentować nic innowacyjnego w fotografii.

  9. #19

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Nadal uważam, że Sigmy nie kosztują sporej kasy w odróżnieniu od nowych zabawek Canona, który od dłuższego czasu nie jest w stanie zaprezentować nic innowacyjnego w fotografii.
    Wiesz gdy Canon wypuści udany optycznie model np. 35mm 1.4 II to nikt z tego szumu nie robi
    W tym roku możemy się też spodziewać 85mm 1.4 IS
    Po prawdzie cena pewnie będzie szokująca.

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek67 Zobacz posta
    Wiesz gdy Canon wypuści udany optycznie model np. 35mm 1.4 II to nikt z tego szumu nie robi
    W tym roku możemy się też spodziewać 85mm 1.4 IS
    Po prawdzie cena pewnie będzie szokująca.
    35L 2 jest wybitny, ale ceną nie ma podejścia do 35A. Gdyby był w cenie pierwszej Lki to szum by był.

    Seria Art wymaga

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •