Strona 73 z 133 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #721
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Najbardziej mnie dziwi w tych porównaniach wielka różnica w wyglądzie wysokich ISO między DPP i Adobe.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #722
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Najbardziej mnie dziwi w tych porównaniach wielka różnica w wyglądzie wysokich ISO między DPP i Adobe.
    Na czyją korzyść ?

  3. #723
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Na czyją korzyść ?
    Zdecydowanie DPP. Chociaż Adobe odszumiło i wygładziło (z utratą szczegółów) dodało też rzucającą się w oczy nagłą utratę koloru przy wyciągnięciu o pewną liczbę EV. Na tej podstawie oceniano DR jako tragiczny, gorszy od 6d czy 5d3.

    I teraz jest mowa o jakimś zafarbie magenta z którym "lepiej sobie radzi DPP". DPP nie ma z czym sobie radzić, bo wygląda na to, że tego zafarbu w rawie ma, produkuje go Adobe.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #724
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Zdecydowanie DPP. Chociaż Adobe odszumiło i wygładziło (z utratą szczegółów) dodało też rzucającą się w oczy nagłą utratę koloru przy wyciągnięciu o pewną liczbę EV. Na tej podstawie oceniano DR jako tragiczny, gorszy od 6d czy 5d3.

    I teraz jest mowa o jakimś zafarbie magenta z którym "lepiej sobie radzi DPP". DPP nie ma z czym sobie radzić, bo wygląda na to, że tego zafarbu w rawie ma, produkuje go Adobe.
    Może DDP poddaje Rawy "wstępnemu" wywołaniu i odszumieniu

  5. #725
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    To świetnie ciesz się ku..a nową puszką z sensorem rodem z przed 5 lat. W tej sytuacji broniący Canona mogą być tylko pracownikami tej firmy lub zaślepionymi fanami sprzętu tej marki. Ktoś Cię robi w chu.a, a Ty go jeszcze bronisz.
    Bardzo proszę nie robić z forum rynsztoka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #726
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Zdecydowanie DPP. Chociaż Adobe odszumiło i wygładziło (z utratą szczegółów) dodało też rzucającą się w oczy nagłą utratę koloru przy wyciągnięciu o pewną liczbę EV. Na tej podstawie oceniano DR jako tragiczny, gorszy od 6d czy 5d3.

    I teraz jest mowa o jakimś zafarbie magenta z którym "lepiej sobie radzi DPP". DPP nie ma z czym sobie radzić, bo wygląda na to, że tego zafarbu w rawie ma, produkuje go Adobe.
    Moje zdanie jest takie, że to nie wina matryc do których się czepiają, tylko softu za pomocą którego obrabiamy zdjęcia.
    Mam wątpliwość czy na dzień premiery wszystko jest dopracowane (często nie jest) oraz czy takie Adobe nadąża, nawet czy sama firma matka nadąża nad projektem. A dopiero po czasie wprowadzane poprawki pomagają lub szkodzą.

    --- Kolejny post ---

    I nie do końca rozumiem oczekiwań z kosmosu wobec technologii budowy matryc, co ma się tam niby zmienić ?

  7. #727
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Canon poczeka, aż się sprzeda mylion sztuk 5D mkIV i później wypuści poprawkę softu do 6D mkII która to uczyni z niego puszkę miodną i cudną (taką mam nadzieję).
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  8. #728
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    z niezdrowej ciekawości spytam co to są oczekiwania z kosmosu wobec technologii budowy matrycy bo ja mam raczej bardzo skromne
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #729
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wystarczy poziom Nikona d750...

  10. #730
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Canon poczeka, aż się sprzeda mylion sztuk 5D mkIV i później wypuści poprawkę softu do 6D mkII która to uczyni z niego puszkę miodną i cudną (taką mam nadzieję).
    A wiesz, że o tym samym sobie pomyślałem

Strona 73 z 133 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •