Strona 82 z 133 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #811
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    ale lepiej narzekać na wyciąganie z cienia, które jest problemem przy 1 zdjeciu na 1000 i kupić nikona i cieszyć się gównianymi kolorami na kazdym zdjeciu
    To powinno znaleźć się jako motto na głównej stronie pewnego zaprzyjaźnionego forum.

  2. #812
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 084

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    UP. Like idzie.

    Dokładnie kupcie najpierw, a dopiero później narzekajcie.
    Ale chodzi wlasnie o to CZY kupić. Mowisz tak jakby kazdy z nas mial zbedne 8.5k na nowa puszke Canona bo akurat wyszla. Jak widac watpliwosci jest sporo i ludzie decyduja sie jednak pozostac z 5D3 lub stara 6tka niz pakowac 8.5k w nowy sprzet.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #813
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wiesz jak ktoś potrzebuje to kupi. Cichy ma, używa i nie płacze. To tylko aparat, będący lata świetlne w tle za konkurencją z wyciąganiem cieni, ale pozostałe bajery i jakość obrazka ma całkiem przyzwoite. Np. ten ekran z dotykowym szybkim Afem dla nie których to super sprawa.
    Zresztą zapewne w przyszłym sezonie znikną z półek sklepowych 6d i 5dIII
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 21-09-2017 o 14:40

  4. #814
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Zresztą zapewne w przyszłym sezonie znikną z półek sklepowych 6d i 5dIII
    5DIII już znikają.

  5. #815
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    "Stara" 6-ka będzie kultowa jak 5D MKI . To 2 najlepsze puszki ze stajni Canona. Mam na myśli typowe zdjęcia i sam obrazek . Nie biorę pod uwagę szybkiego AF i innych wodotrysków.

  6. #816

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    My tu gadu gadu, a tymczasem cena z dystrybucji PL spadła do przyzwoitego poziomu 8599
    W styczniu 2014 zapłaciłem za 6D 5000 PLN. To był tzw. "black import" Gdy w styczniu 2019, w podobnej dystrybucji, cena będzie podobna, to może się skuszę. Tak na poważnie, to będę musiał kupić wcześniej. Nie jestem jednak z tego powodu szczęśliwy. Wolałbym 5D MkIII, ale za chwilę będzie niedostępny. Puki co 6D służy i mam nadzieję, że jeszcze trochę wytrzyma.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Szkoda, że Nikon nie ma takich możliwości, żeby uzyskać kolorystykę jak w Canonie. Wtedy bym mocno rozważył zmianę systemu


    Ta dyskusja przypomina mi do złudzenia analogiczną na forum pecetowym w momencie pojawienia się nowej generacji i5 i i7 Kaby Lake, lamenty że stare są lepsze, albo że za mała poprawa osiągów, z przeplatającymi się tu i ówdzie docinkami zwolenników AMD Ryzen

    Takie to forumowe życie. A ludzie kupują i używają...
    Kiepska kolorystyka w Nikonie, to jedyny argument? Znam pliki z 750D, chwilka w Camera Raw i jest pięknie. Jeżeli pstrykasz w jpg,l to rzeczywiście masz rację.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  7. #817
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    W styczniu 2014 zapłaciłem za 6D 5000 PLN. To był tzw. "black import" Gdy w styczniu 2019, w podobnej dystrybucji, cena będzie podobna, to może się skuszę. Tak na poważnie, to będę musiał kupić wcześniej. Nie jestem jednak z tego powodu szczęśliwy. Wolałbym 5D MkIII, ale za chwilę będzie niedostępny. Puki co 6D służy i mam nadzieję, że jeszcze trochę wytrzyma.
    Nie może być, kupisz taką padakę ? W 2018 kupisz, kiedy ta matryca nie spełnia standardów 2017 roku ? Dlaczego nie Nikon ? Tyle biadolisz na tą matrycę a jak cena spadnie do 6 tys to pobiegniesz w wywieszonym jęzorem do sklepu po nowiutkie 6DII

  8. #818

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Nie może być, kupisz taką padakę ? W 2018 kupisz, kiedy ta matryca nie spełnia standardów 2017 roku ? Dlaczego nie Nikon ? Tyle biadolisz na tą matrycę a jak cena spadnie do 6 tys to pobiegniesz w wywieszonym jęzorem do sklepu po nowiutkie 6DII
    Nigdy nie napisałem, że to padaka. Pisałem, że Canon źle mnie potraktował wkładając do MkII celowo pogorszoną matrycę. Nie mam na myśli rozdzielczości. Dla mnie 15mln jest wystarczające. Wolę zatrzymać moje canonowskie szkiełka, które daje mi parę groszy niż zmieniać system. Gdybym był profi całą gębą, to rozważyłbym zmianę systemu.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  9. #819
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Nigdy nie napisałem, że to padaka. Pisałem, że Canon źle mnie potraktował wkładając do MkII celowo pogorszoną matrycę. Nie mam na myśli rozdzielczości. Dla mnie 15mln jest wystarczające. Wolę zatrzymać moje canonowskie szkiełka, które daje mi parę groszy niż zmieniać system. Gdybym był profi całą gębą, to rozważyłbym zmianę systemu.
    Jeszcze nim 1 zdjęcia nie zrobiłeś ale juz cię Canon skrzywdził. Ale ten Canon jest zły dając tyle puszek i tyle szkieł do wyboru.

  10. #820
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ciekawe co by klienci Canona powiedzieli, gdyby 6dii był sprzedawany z matrycą 5d4, ale DR byłaby przycięta programowo. Potem za dopłatą powiedzmy $899 można by było dostać kod upgradu do pełnego DR.

    Tak robi Tesla, bo droższe i tańsze modele są sprzedawane z dokładnie tą samą baterią, ale ponad 20% pojemności jest zablokowane w tych tańszych. Potem można dopłacić $9000 (obecnie tylko jedne $7000) i cieszyć się pełną pojemnością baterii.

    Canon też oferuje upgrade do pełnej DR za około $1300 .
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 82 z 133 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •