Strona 87 z 133 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #861
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 147

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Mam podobne spostrzezenia jak Merde, mi tez ergonomia tam nie leży
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #862
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Ktos juz napisal, narzekamy, bo chcielismy kupic. Tom77, to bezkrytyczny fan marki, albo handlarz. Polecam testy, a nie opinie Tom77.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Co ty z tym handlarzem i fanem tak jedziesz, brakuje ci argumentów ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Kwestia kolorystycznego gustu ale pomijajac to, d750 pomimo tego, że jest konstrukcją starsza jest w zasadzie lepszy w każdym aspekcie (szczególnie w marudzeniu o DR czy relacja jakość/cena). Ludzie mają więc wybór a mimo to zachowują się jak w przedszkolu.
    Z jednej strony jest zarzucanie innym fanbojstwa, etc a z drugiej kurczowe trzymanie się marki, na ktora się tak nawala
    Nie ma to jak mieć super DR i obrazek który ci się nie podoba

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Jakoś ogólny poziom fotografii prezentowanych na obu forach temu przeczy...

    PS: Mnie w Nikonie przeszkadza jego... ergonomia. Tak, to nie pomyłka.
    Jak dla mnie to Nikon ma najwygodniejsze puszki, ale do obrazka nie mogę się przyzwyczaić

  3. #863
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    fotografowałem kiedyś trochę nikonem D70 i nie odczuwałem problemów z ergonomią, ale obecnie jak biorę nikona do ręki to jestem totanie zakręcony - jakoś ta słynna ergonomia do mnie nie przemawia - pewnie to kwestia przyzwyczajemia ale skoro jest tak dobrze to jak wiem co chcę zrobić to dalej nie powinno być problemu - najśmieszniejsze że często właściel nikona na proste pytania (jak zmienić punkt af żeby nie było auto bo za cholerę to auto nie chce trafić tam gdzie ja chcę trafić i będą nici z tego zdjęcia o które prosił) nie potrafi odpowiedzieć
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #864
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ja używam aktualnie 2 systemów (Sony + Canon) i jestem w stanie i z jednego i z drugiego uzyskać podobną kolorystykę, z Nikona nie byłem w stanie.
    Wierzę Ci, ale nie rozumiem jak to jest możliwe. To ciekawe zjawisko. Powinno zastanowić osoby kierujące się głównie liczbami bo to chyba nie znajduje odbicia w żadnej specyfikacji czy wynikach pomiarów. Są ustawienia i profile matryc np. DXO pozwalające teoretycznie uzyskać charakterystykę dowolnej matrycy, ale widocznie to nie działa jak powinno.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Do tego ich liczba. Na forum nikonowym jest więcej dobrych zdjęć niż tutaj wszystkich (łączni z tymi nie w galeriach).
    To raczej łatwo wytłumaczyć. Nikon zawsze miał image bardziej artystyczny i cool niż Canon. Dokładnie jak Mac vs. PC. Jeżeli ktoś się uważa za artystę i dba o to jak jest odbierany, pracuje na Macu. Natomiast osoby zafascynowane sprzętem i dłubaniem w nim wolą PC.
    Osoby zainteresowane robieniem zdjęć raczej skierują się do Nikona, chociaż ten "image" marketingowy nie ma nic wspólnego z imagem jaki wychodzi z aparatu.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #865

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Wierzę Ci, ale nie rozumiem jak to jest możliwe. To ciekawe zjawisko. Powinno zastanowić osoby kierujące się głównie liczbami bo to chyba nie znajduje odbicia w żadnej specyfikacji czy wynikach pomiarów. Są ustawienia i profile matryc np. DXO pozwalające teoretycznie uzyskać charakterystykę dowolnej matrycy, ale widocznie to nie działa jak powinno.
    Obstawiam, że to zjawisko nie należy do takich, co można rozpisać w tabelkach, wykresach i innych mądrościach. Technologicznie gdzieś to tam tkwi, a osoby z dobrym postrzeganiem po prostu widzą różnicę i co najciekawsze "suwaczkami" też nie są w stanie osiągnąć identycznych rezultatów. To coś jak w zagadnieniach audiofilskich - zmieniasz kabelek i już gra ciut inaczej lepiej / gorzej - inaczej. Jedni to słyszą i uzyskują zadowolenie / rozczarowanie, a inni nie słyszą, więc negują wyzywając tamtych od frajerów, co się dają naciągać na kasę.

    Najfajniejsze stwierdzenie padło kilka wpisów wyżej "Nie ma to jak mieć super DR i obrazek który ci się nie podoba"

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Nikon zawsze miał image bardziej artystyczny i cool niż Canon
    Coś w tym jest, masz Nikona, masz konto na Vimeo - liczysz się w światku, jesteś kimś!

  6. #866
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dustin Abbott opublikował całość swoich wcześniejszych przemyśleń odnośnie nowego cacka:
    https://dustinabbott.net/2017/09/can...ark-ii-review/

    W sumie zrobił sporo żeby wyszło dobrze, nawet zrezygnował z tradycyjnych zdjęć swojej połowicy .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #867

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    [QUOTE=Tom77;1357884]Co ty z tym handlarzem i fanem tak jedziesz, brakuje ci argumentów ?

    Nie testuję aparatów i nie znam się na tym. Zrobili to inni. Opinie są jednoznaczne i chyba nie ma sensu podawać linków. Tak więc argumentów mi nie brakuje. Żeby zakończyć temat, to dobra puszka, wystarczająca w większości zastosowań. Szkoda, że po zakupie i obejrzeniu pierwszych pstryków nie będzie efektu "wow". Taki efekt mógł wywoływać 6D mkI. Poza tym argumenty typu "pewnie Cię nie stać", które się czasem pojawiają na tym forum są lekko niegrzeczne. W każdym razie moja aktywność fotograficzna pasuje idealnie do tego segmentu. Chętnie zapłaciłbym więcej za nowe 6D z efektem "wow". Puszkę, którą oferuje Canon kupię z konieczności, bez większej radości. Może kupię 5D mkIV. Następny rok pstrykam 6D mkI. Potem stanę przed wyborem. Bez urazy, czasem nie warto bronić przegranej sprawy. To jest forum czysto sprzętowe i tak podchodzę do tematu. Powtórzę po raz wtóry, to dobra puszka, ale nie nadąża za konkurencją. Tym bardziej denerwująca jest podwyżka ceny.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  8. #868
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    [QUOTE=rzep;1357922]
    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Co ty z tym handlarzem i fanem tak jedziesz, brakuje ci argumentów ?

    Nie testuję aparatów i nie znam się na tym. Zrobili to inni. Opinie są jednoznaczne i chyba nie ma sensu podawać linków. Tak więc argumentów mi nie brakuje. Żeby zakończyć temat, to dobra puszka, wystarczająca w większości zastosowań. Szkoda, że po zakupie i obejrzeniu pierwszych pstryków nie będzie efektu "wow". Taki efekt mógł wywoływać 6D mkI. Poza tym argumenty typu "pewnie Cię nie stać", które się czasem pojawiają na tym forum są lekko niegrzeczne. W każdym razie moja aktywność fotograficzna pasuje idealnie do tego segmentu. Chętnie zapłaciłbym więcej za nowe 6D z efektem "wow". Puszkę, którą oferuje Canon kupię z konieczności, bez większej radości. Może kupię 5D mkIV. Następny rok pstrykam 6D mkI. Potem stanę przed wyborem. Bez urazy, czasem nie warto bronić przegranej sprawy. To jest forum czysto sprzętowe i tak podchodzę do tematu. Powtórzę po raz wtóry, to dobra puszka, ale nie nadąża za konkurencją. Tym bardziej denerwująca jest podwyżka ceny.
    Bronisz w zaparte kilku opinii zasłyszanych w necie i próbujesz na siłę udowodnić że 6DII to puszka niegodna roku 2017. Na rynku jest taki wybór, że nie trzeba nic kupować z konieczności. Myślisz, że producenci cały dzień zastanawiają się jak ci dogodzić i jak za jak najmniejsze pieniądze sprzedac ci aparat, sprzedać oczywiście za taką kwotę, żeby ledwo sie utrzymać? 6D w dniu premiery nie jest drogą puszkę, bo 10tys za taką jakośc obrazka to nie jest duża kwota.

  9. #869

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    [QUOTE=Tom77;1357924]
    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta

    Bronisz w zaparte kilku opinii zasłyszanych w necie i próbujesz na siłę udowodnić że 6DII to puszka niegodna roku 2017. Na rynku jest taki wybór, że nie trzeba nic kupować z konieczności. Myślisz, że producenci cały dzień zastanawiają się jak ci dogodzić i jak za jak najmniejsze pieniądze sprzedac ci aparat, sprzedać oczywiście za taką kwotę, żeby ledwo sie utrzymać? 6D w dniu premiery nie jest drogą puszkę, bo 10tys za taką jakośc obrazka to nie jest duża kwota.
    Wyluzuj, wszystkie wiarygodne opinie potwierdzają słabość tej matrycy. To jest przyzwoity sensor, w 2012 roku byłby oceniony niezle. Obecnie dużo mu brakuje. Ciesz się puszką, ale nie wmawiaj potencjalnym nabywcom, że kupują korpus z najnowocześniejszą matrycą. W 6D mkII jest matryca, którą można by określić za bardzo dobrą 5 lat temu. Nie bądź zdziwiony, że biorę Cię za handlarza. Zachowujesz się jak działacz partyjny, który stoi w zaparte z faktami.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  10. #870
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    [QUOTE=Tom77;1357924]
    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta

    Bronisz w zaparte kilku opinii zasłyszanych w necie i próbujesz na siłę udowodnić że 6DII to puszka niegodna roku 2017. Na rynku jest taki wybór, że nie trzeba nic kupować z konieczności. Myślisz, że producenci cały dzień zastanawiają się jak ci dogodzić i jak za jak najmniejsze pieniądze sprzedac ci aparat, sprzedać oczywiście za taką kwotę, żeby ledwo sie utrzymać? 6D w dniu premiery nie jest drogą puszkę, bo 10tys za taką jakośc obrazka to nie jest duża kwota.
    zauważyłem że podobną opinię jak rzep ma kilka o ile nie więcej osób udzielających się w tym wątku ja mam identyczną - ten korpus nic nie wnosi może gibany ekranik jak ktoś porzebuje - ja nie potrzebuję i dla mnie to kolejna wada tego korpusu - ja również poczekam chwilę, a potem pewnie kupię 5DIV ale ogólnie to mi się nie spieszy.

    w tym segmencie akurat nie ma wielkiego wyboru 6DI 5DIII (ale to już trochę inny segment ale z drugiej strony cena podobna) 6DII D600 D610 (ale sensor swaby drogie ) D750 (jak ktoś się nie obawia czwartego już wezwania serwisowego), reszta to egzotyka sony 7II, jakiś pentax i wsio.

    nie rozumiem tej dyskusji jeśli kilka osób twierdzi że im nie pasuje ten korpus to znaczy że im nie pasuje - mnie na ten przykład nie pasuje i jakieś dziwne poglądy na temat co kto powinien nie zmienią mojego zdania.

    co do ceny i jakości obrazka mam całkowicie odmienne zdanie jak wiele osób w tym watku - przy takiej cenie wolę dołożyć do 5DIV o którym mozna powiedzieć że coś wnosi do jakości obrazka.

    a i na koniec powiem że nie przymierzam się do zmiany systemu, canon to niezły system tylko ten korpus to wypadek przy pracy .
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 87 z 133 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •