Strona 83 z 133 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #821

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jeszcze nim 1 zdjęcia nie zrobiłeś ale juz cię Canon skrzywdził. Ale ten Canon jest zły dając tyle puszek i tyle szkieł do wyboru.
    Wiesz, ja nie kocham Canona, to tylko sprzęt. Z mojej strony zero emocji. Liczy się fotografia. Czasem tylko lubię poczytać i porozmawiać o sprzęcie. Generalnie ograniczają nas możliwości twórcze, a nie sprzęt. Tylko nie lubię jak ktoś mnie robi w ch..ja za moją kasę. W każdym razie wielka miłość to coś wspaniałego. Tom77, spróbuj z kobietą. Coś najwspanialszego w życiu. Życzę powodzenia.
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  2. #822
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    .Tylko nie lubię jak ktoś mnie robi w ch..ja za moją kasę.
    Nie lubisz, ale zaplanowałeś, że w styczniu za swoją kasę pozwolisz Canonowi zrobić się w ch..ja. Nie postępuj bezrefleksyjnie, nie pozwól Canonowi robić się w cokolwiek, nie kupuj.

    Dla mnie jednym z powodów dla których jestem w Canonie jest to, że mogę łatwo sprzedać używany sprzęt za pieniądze, które mnie satysfakcjonują i kupić nowy. Bo jest spory rynek na ten sprzęt. Więc nie rób wielkiej tragedii z pozbycia się szkła, zdobądź się na ten krok, przesiądź się na sprzęt uczciwszej i bardziej innowacyjnej firmy. Szkoda nerwów. Jak ta żona, co ją mąż katuje, a jak przyjeżdża policja, nic się nie stało. Weź rozwód. Naprawdę Nikonem można robić piękne zdjęcia.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #823
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta

    Kiepska kolorystyka w Nikonie, to jedyny argument? Znam pliki z 750D, chwilka w Camera Raw i jest pięknie. Jeżeli pstrykasz w jpg,l to rzeczywiście masz rację.

    Nie da się w Nikonie uzyskać kolorystyki Canona. Możesz cudować, podmieniać profile nic nie pomaga.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #824
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie da się w Nikonie uzyskać kolorystyki Canona. Możesz cudować, podmieniać profile nic nie pomaga.
    Kolor co najwyżej będzie "prawie jak..." w Canonie, miałem sporo okazji obrabiać materiał z D750, puszka fajna, ale kolory mi wybitnie nie podchodziły, bleeee.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  5. #825
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Gdybym był profi całą gębą, to rozważyłbym zmianę systemu.
    Na ??? Wiesz ile ciekawe szkła kosztują w Nikonie lub Sony? Ze świeczka ich szukać na allegro. Dwa. Wiesz jakie kwiatki czekają w Nikonie, Sony czy Fuji? Zmiana systemu zawsze wiąże się ze stratami finansowymi. Kto będzie na to pracował i po co ? Żeby z czystym sumieniem popisać sobie na canon board, że można z cieni 4ev ciągnąć ?

  6. #826
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ciekawe co by klienci Canona powiedzieli, gdyby 6dii był sprzedawany z matrycą 5d4, ale DR byłaby przycięta programowo. Potem za dopłatą powiedzmy $899 można by było dostać kod upgradu do pełnego DR.

    Tak robi Tesla, bo droższe i tańsze modele są sprzedawane z dokładnie tą samą baterią, ale ponad 20% pojemności jest zablokowane w tych tańszych. Potem można dopłacić $9000 (obecnie tylko jedne $7000) i cieszyć się pełną pojemnością baterii.

    Canon też oferuje upgrade do pełnej DR za około $1300 .
    powiedzieliby co myślą i nie zacytuję bo dostanę bana

    a właściwie to powinni tak zrobić i wprost napisać w specyfikacji i reklamie że DR jest ograniczony programowo ale dziwnym trafem tak nie robią (i nie będą robić) a smutny pan robiąc dobrą minę w filmiku będzie tłumaczył że nowe 6D ma duuuuży DR - no i dlaczego nie zrobią jak piszesz, no dlaczego ja to właściwie bym chciał żeby tak robili i mówili "zrobiliśmy specjalnie matrycę ze słabszym DR jak zapłacicie to odblokujemy" - lubię klarowne wyłożenie sprawy, chciałbym bo nie przepadam za marketingiem (szczególnie ukrytym), influencerami, promotorami i ambasadorami (ale się tego namnożyło)
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #827
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nie rozumiem, dlaczego posiadacze 6dmk2 tak się oburzają na narzekania związane z DR. Przecież nikt nie powiedział, że to jest zły aparat. Mamy tu kilku bardzo zadowolonych użytkowników tej puszki, którzy robią świetne zdjęcia. Nikt tego nie neguje i nie mówi, że się nie da. Ale ludzie fotografują różne tematy i mają różne potrzeby. Bardzo proszę o trochę szersze spojrzenie. Należy szczerze przyznać, że DR w tym modelu jest taki a nie inny. Jak ktoś potrzebuje aparatu nie koniecznie lepszego, ale posiadającego matrycę dysponującą większym DR'em przynajmniej będzie miał jasną informację, że 6dmk2 jest aparatem nie dla niego. Najwyżej dopłaci (na co liczy Canon) do 5dmk4 lub poszuka aparatu innego producenta lub zainwestuje w komplet filtrów połówkowych...

  8. #828
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Nie rozumiem, dlaczego posiadacze 6dmk2 tak się oburzają na narzekania związane z DR.
    A ja nie rozumiem, dlaczego nieposiadacze 6d2 tak się oburzają na rzekomo fatalne matryce w tych aparatach
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #829
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A ja nie rozumiem, dlaczego nieposiadacze 6d2 tak się oburzają na rzekomo fatalne matryce w tych aparatach
    Bo syty głodnego nie zrozumie

  10. #830
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    My "nieposiadacze" mamy taką fajną możliwość ściągnięcia sobie wielu RAWów, i oceny możliwości matrycy dla własnych potrzeb. To jest podobna sytuacja jak z wyborem obiektywu, nie mogę sobie pozwolić na zakup w ciemno by się przekonać jaki on jest ... szukam informacji i sampli w sieci, by ocenić możliwości szkła
    Obecnie fotografuję starym 50d i brakuje mi lepszych możliwości wyciągania z cieni, oraz wkurza mnie wizjer w którym nie widzę 100% podglądu.
    Dlatego ciężko mi wydać 9k bo liczyłem na duży przeskok ..... ale w końcu będę musiał zastąpić 50d i pewnie jak cena spadnie to kupię nową 6d, pogodzę się z tym smutnym wizjerem, i będę zachwycony nowym aparatem

Strona 83 z 133 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •