Strona 67 z 133 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #661
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 147

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Może dać tylko po co? Profi jasne że wyda, ale amator zaoszczedzone 1300$ moze przeznaczyc np na jakas ciekawa wycieczke, z ktorej przywiezie tone równie udanych fot co tym za 3300
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #662
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Canon pewnie narzeka, że ludziska mogą dać więcej a nie dają bo nie chcą. Jeszcze nie spotkałem osoby, która może dać $2000 za aparat ale $3300 to już nie.
    kwestia nie tylko tego co sie "moze" tylko rowniez tego co sie "chce".

    jakbym sie spial to dalbym rade kupic 5DmkIV albo 5DSR. tylko jakos nie widze takiej potrzeby. wole dom szybciej splacic, dodatkowe oszczednosci odlozyc dziecku na przyszlosc, lepiej porzadzic na wakacjach... wydawanie kasy na elektronike to marnotrawstwo wlasnej pracy jak sie na tym nie zarabia
    www albo tez flickr

  3. #663
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    zawsze można coś innowacyjnego kupić zamiast - z ostatnich tygodni nikon D850 lub godzin ajfon X - ciekawe i nie dotknięte nożem marketingowej kastracji produkty się jednak pojawiają.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #664
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    ... życie jest zdecydowanie za krótkie żeby czekać może 4-5 lat, 6d już dziś jest przestarzałe i moralnie nie pociągnie do lat 2020...--- Kolejny post ---

    Canon 5D classic wyszedł 12 lat temu i jakoś do dzisiaj jest polecany początkującym

    6D mkI jedyne co mi brakuje to lepszy AF, reszta jest aż nadto.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #665
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wcale się nie dziwie wszystkim narzekaniom. Po premierze 5DIII Canon jakoś mógł wsadzić do 6D matrycę o praktycznie takiej samej jakości a w pewnych aspektach nawet lepszą. Ludzie oczekiwali podobnego ruchu. Spodziewali się, ze w 6DII będzie chociaż matryca (kija tam w ten AF i jego punkty) bardzo zbliżona do tej z 5DIV. No i rozczarowanie. Jak dla mnie to odgrzewany kotlet bo jakościowo to ja nie widzę jakiejś różnicy w porównaniu ze starą szóstką. Chyba że komuś zależy na odchylanym LCD i podobno lepszym AF w LV.

  6. #666

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A co ja mam powiedzieć, nie robiłem zdjęć 70-200 G2 w "ciężkich warunkach". W "ciężkich" warunkach nie schodzę poniżej f/1.8 (w sensie byle nie ciemniej).
    To ja się przypomnę z tym czasem synchro w LV jest cos lepiej czy dalej 1/180?
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  7. #667
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 499

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    zawsze można coś innowacyjnego kupić zamiast - z ostatnich tygodni nikon D850 lub godzin ajfon X - ciekawe i nie dotknięte nożem marketingowej kastracji produkty się jednak pojawiają.
    Marketing i słupki działają w obie strony. Jeśli tylko słupki będą niekorzystne to szybko zadziałają. Następne 6d za jakieś 3-4 lata, w między czasie zapewne wyjdzie bezlustro FF bo Canon kasę liczyć umie (sprzedaż 6d2/5d4 będzie pewnie dla nich sygnałem czy to już czas . 3-4 lata w przypadku tak już zapóźnionej puszki jak 6d2 to wieczność. Canon błyskawicznie może większość ograniczeń zdjąć programowo... nawet cudzymi rękoma za friko

    ps. po sieci krążą plotki jakby nowy FW do 6d2 rozwiązał w magiczny sposób palący problem

    ps2. ten wątek to głównie narzekanie więc...
    https://petapixel.com/2017/09/12/dea...ed-innovation/

    ps3. jeśli myślicie, że macie z 6d problem to pomyślcie o tych co kupili 1dx2 i teraz zobaczyli d850
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 13-09-2017 o 08:58

  8. #668
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Wcale się nie dziwie wszystkim narzekaniom. Po premierze 5DIII Canon jakoś mógł wsadzić do 6D matrycę o praktycznie takiej samej jakości a w pewnych aspektach nawet lepszą. Ludzie oczekiwali podobnego ruchu. Spodziewali się, ze w 6DII będzie chociaż matryca (kija tam w ten AF i jego punkty) bardzo zbliżona do tej z 5DIV. No i rozczarowanie. Jak dla mnie to odgrzewany kotlet bo jakościowo to ja nie widzę jakiejś różnicy w porównaniu ze starą szóstką. Chyba że komuś zależy na odchylanym LCD i podobno lepszym AF w LV.
    no wlasnie w moim przypadku matryca 6D mkI jest az nadto i ja nie widze tu punktu do poprawy. jesli faktycznie mkII ma wiecej szczegolow to to jest w zasadzie wszystko co by mi sie przydalo pod katem ewentualnego przycinania kadrow. bo juz szczegolowosc mkI byla dla mnie z okladem wystarczajaca do monitora 4K a w wiekszym rozmiarze nie ogladam (i nie przewiduje, zebym mial taka potrzebe)

    natomiast na pewno widze ogromny skok funkcjonalnosci w zwiazu z gibanym ekranikiem i uczciwym AF w LV (ten w mkI nie byl "gorszy", tylko w porownaniu z mkII najzwyczajniej prymitywny i bezuzyteczny). podobnie z dopracowanego funkcjonowania GPS-a i z lepszego pokrycia celownika pewnie dzialajacymi punktami AF. i tak, mam owszem na mysli lepsze pokryce, bo skrajnych w mkI nie uzywam (nie ma to sensu), a jak sie je wytnie to 6D mkII ma zwyczajnie szersze pokrycie w celowniku. i jakby mi tego bylo malo to do zdjec statycznych moge w LV wyostrzyc sobie gdziekolwiek bym chcial

    za obecna cene, i majac zupelnie dobrze dzialajacy mkI, nie szarpne sie na mkII, bo nie mam takiej koniecznosci. jest jeszcze pare miejsc na swiecie, ktore bym raczej odwiedzil za te 2000 EUR. ale jak przyjdzie co do czego, to to jest bardzo logiczny zamiennik/upgrade. 5D mkIV i tak bym nie kupil, bo na grzyba mi zastepowac maly i lekki korpus podrozny 2x drozszym klockiem? jakiekolwiek ficzery by nie mial i ilekolwiek niedoswietlenia z niego nie daloby sie uratowac
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-09-2017 o 10:59
    www albo tez flickr

  9. #669
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jeśli mam napisać jakieś spostrzeżenia, to wspomnę tylko, że nagle Sigmy dostały drugiego życia, bo o ile z pierwszymi 6d jakie używałem bywało losowo (zwłaszcza na 20A i 35A) tak z 6d2 jest niemal zawsze w punkt. Punktów AF z przyzwyczajenia używam albo środkowy (głównie) albo blisko środka, skrajnych raczej nie używam bo nie chce mi się gibać wybierakiem, a poza tym jakoś im nie ufam.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #670
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Tom77 bez sensu takie wpisy. Ślepa fascynacja marką ? Canon mógł dać więcej i normalne jest, że ludziska narzekają. Bo skoro płacę to wymagam. A skoro mam płacić 50proc więcej to sorry.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
    Kto narzeka ? Głownie ci co go w rękach nie mieli, tak jak ty.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Wcale się nie dziwie wszystkim narzekaniom. Po premierze 5DIII Canon jakoś mógł wsadzić do 6D matrycę o praktycznie takiej samej jakości a w pewnych aspektach nawet lepszą. Ludzie oczekiwali podobnego ruchu. Spodziewali się, ze w 6DII będzie chociaż matryca (kija tam w ten AF i jego punkty) bardzo zbliżona do tej z 5DIV. No i rozczarowanie. Jak dla mnie to odgrzewany kotlet bo jakościowo to ja nie widzę jakiejś różnicy w porównaniu ze starą szóstką. Chyba że komuś zależy na odchylanym LCD i podobno lepszym AF w LV.
    Przeglądnij archiwalne posty i opinie, nie ma chyba aparatu na który by użytkownicy nie narzekali. Cena spadnie o 3 tys i ludzie będą z zachwytu piać nad 6DII. Szóstka to budżetowa FF i za 6tys to świetny aparat. Za nowości trzeba zapłacić. Rozumiem ze każdy chce w cenie fiata mieć mercedesa

Strona 67 z 133 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977117 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •