Strona 53 z 133 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #521
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Bardzo dobry, to on będzie za jakiś czas, jak przestaną doliczać do jego ceny podatek od nowości
    Dobry jest już teraz, jedynie nie wszystkich na niego stać / nie każdemu zalezy na nowościach

  2. #522
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Na szczęście potwierdził też, ze to bardzo dobry aparat fotograficzny.
    Ale mógłby być jeszcze lepszy w roku 2017. Z resztą 5d classic to też bardzo dobry aparat.

  3. #523
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ale mógłby być jeszcze lepszy w roku 2017. Z resztą 5d classic to też bardzo dobry aparat.
    A co ty byś chciał lepszego w nowości FF za 9tys ? Wideo na poziomie kamer za 50tys, szybkości aparatów za 20tys ?

  4. #524
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    I tak ja myślałem, że wsadzą gorszy AF do tej puszki. Takie 9 pól jak w mk1 tylko krzyżowych.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #525
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Panowie dla mnie 6d miała super matrycę, ale jak przy okazji fali krytyki na nową 6 ściągałem Rawa z 6d2 i z ciekawości d810 i 5d4 to Dr Nikona mnie zmiażdżył. Wiem, że zdjęcia naświetla się poprawnie ale w kontrastowej scenie Nikon miażdży. Af w tej nowej 6 to też kpina... Wiem, że można narzekać zamiast focić, ale skoro kosztuje 10tys to chociaż mogła by Nikona d750 dogonić teraz troche żałuje że nie pisałem 13lat temu w Nikona

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #526
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    A co ty byś chciał lepszego w nowości FF za 9tys ? Wideo na poziomie kamer za 50tys, szybkości aparatów za 20tys ?
    Nie, ja osobiście wolał bym aby ten aparat miał:
    - af z poprzedniej wersji (lub 9 pól ale krzyżowych tak jak pisze Cichy)
    - brak odchylanego ekranika i DPAF
    - brak trybu wideo

    Ale bardzo dobrą matrycę z DR'em przynajmniej na poziomie 5dmk4. Nic więcej nie byłoby mi potrzebne.

  7. #527
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    To nie o to chodzi, że ten korpus jest zły, bo nie jest. Problem w tym, że był projektowany by nie być przypadkiem lepszy w jakimś aspekcie od 5d4. Ten ostatni znów nie jest lepszy od tańszej konkurencji.

  8. #528
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    A co ty byś chciał lepszego w nowości FF za 9tys ? Wideo na poziomie kamer za 50tys, szybkości aparatów za 20tys ?
    nie filmuję więc to co jest z wideo mi generalnie i totalnie wisi ale brak 4K mnie rozbawił nie wkurzył bo i tak tego używał nie będę ale rozbawił, nikt nie pisze o szybkości - dla mnie szybkość 6D (tylko nie do obrony przez firmę na tle bezlusterkowej konkurencji) jest wystarczająca - chciałbym aby producent użył AKTUALNEJ posiadanej przez siebie technologii produkcji matrycy takiej jaką stosuje w tańszych kropowych korpusach czy droższych pełnoklatkowych - tyle i tylko tyle - i żadne zaklęcia że tym się daje fotografać i dowcipy o prawidłowym naświetlaniu (wiem mam 6D jestem zadowolony) mnie nie przekonają, a dowcipy o prawidłowym naświetlaniu to ja opowiadam kumplom z nikonami ale sam nie chciałbym ich wysłuchiwać bo śmieszne nie są.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 31-08-2017 o 22:37
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #529
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie mam zainstalowanego żadnego oprogramowania od Canona, bo i po co.
    OK, dzięki za odpowiedź.

    Tutaj https://www.optyczne.pl/380.11-Test_...B3w_(77)_.html napisałeś "Ktoś znalazł ile cykli migawki przewidziano w 6d2 w porównaniu do 6D ?".

    Cytując za https://www.cnet.com/products/canon-...rk-ii/preview/ przewidziano 100000 cykli migawki.

  10. #530
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    ja myślałem, że wsadzą gorszy AF do tej puszki. Takie 9 pól jak w mk1 tylko krzyżowych
    Też myślałem podobnie: matryca nie gorsza niż w 5D4, uchylany ekran LCD, ale gorszy AF, brak 4K, brak 1/8000 sek., brak gwarancji na migawkę ...

Strona 53 z 133 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •