Strona 3 z 133 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Już narzekacie. Poczekajcie chociaż tydzień
    Na pewno obrazek jest rewelacyjny.
    już w 6D jest rewelacyjny, więc nie sądzę żeby w 6D II był nierewelacyjny mam zabukowaną kasę na ten korpus ale chyba pojadę na lofoty a potem pomyślę
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Heh.. Ja dla żartów sobie powiedziałem że AF będzie żywcem przełożony z 80D bez przeskalowania do FF a tu proszę..

    Czyli dalej AF z centralnym (czułość crossów poza centralnym to -0.5 EV -> 5d Classic )

    Reszta może być tylko cena mi się nie podoba
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Długo czekałem na ten aparat, poprzednie 6D pracowało na mnie od nowości i byłem mocno zadowolony z tego korpusu, nowa szóstka na papierze wygląda idealnie, jedyne co to rozmieszczenie punktów AF to jakiś ponury żart jest. Mniej punktów ale bardziej rozrzucone miałoby znacznie więcej sensu. Z drugiej strony 200D wygląda naprawdę obiecująco pod kątem małej kamery lub lekkiego aparatu na miasto.

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Heh.. Ja dla żartów sobie powiedziałem że AF będzie żywcem przełożony z 80D bez przeskalowania do FF a tu proszę..

    Reszta może być tylko cena mi się nie podoba
    Przeciez AF z 80D to jest szok w porownaniu z era kamienia lupanego (30D), jaka Canon zrobil w 6D mkI

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^ 100 USD drozej niż poprzednia wersja. W Europie wiadomo, cena zaboli bardziej. Tez sie zastanawiam co z lbracketem ale nie takie problemy inzynierowie rozwiązywali
    $100 taniej niż poprzednia wersja. Czyli tak samo.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    $100 taniej niż poprzednia wersja. Czyli tak samo.
    Mój błąd, nie na tę cenę popatrzyłem. Tym bardziej brać i dziękować

    Co do rozłożenia punktów to logiczne, że linia 5d i 1dx nie może być zagrożona. Sam joystick, migawka, wielkość pokrycia wizjera to by było za mało Dla strefy USD to dobry sprzęt. Strefa EU może się lekko zastanawiać.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Przeciez AF z 80D to jest szok w porownaniu z era kamienia lupanego (30D), jaka Canon zrobil w 6D mkI
    Na papierze tak ale rzeczywistości 30d vs 6D to przepaść. Choćby nawet czułość -0.5 vs -3EV.
    W 6D spodziewam się pozornego szału => rozstaw i czułość bocznych. Zobaczymy jak praktyka pokaże
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jako bardzo zadowolony użyszkodnik dwóch szóstek, będę miał na uwadze zamianę jednej z nich na nowszy model, jednak poczekam na pierwsze testy i opinię, w przyszłym roku pewnie zamienię, dla mnie aparat niemal idealny.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 29-06-2017 o 13:02
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Z przekąsem stwierdzę, że kolejny raz sprawdziła się moja "teoria" cyklu, np.:

    słaby AF/dobra matryca (6d) => dobry AF/słaba matryca (6d2) => słaby AF/dobra matryca (6d3)

    A tak na poważnie, to oczywiście nie chodzi o to czy coś jest "słabe" czy "dobre", tylko o istotną poprawę w stosunku do poprzedniego modelu.
    Będę mile zaskoczony (nie sądzę), jeśli sensor 6d2 okaże się istotnie lepszy. Wątpię w to choćby ze względu na szybszą serię czy obecność DPAF.

    Na koniec z przykrością stwierdzę, że 6d2 niestety w kwestii innowacyjności nie prezentuje NIC czego nie byłoby już w innych puszkach Canona . Ale przyjmuję do wiadomości, że na kurczącym się rynku oszczędności w zakresie R&D są wskazane. Zwłaszcza, że 6d2 pewnie będzie się nieźle sprzedawać (jakby co, to można sporo opuścić cenę), bo użytkownicy najtańszego FF Canona dostali wreszcie przyzwoity AF
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 29-06-2017 o 13:21

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    bo użytkownicy najtańszego FF Canona dostali wreszcie przyzwoity AF
    Kij w ten AF. Będzie się dobrze sprzedawał bo ma ruchomy LCD i do tego dotykowy

Strona 3 z 133 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •