Strona 132 z 133 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 311 do 1 320 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1311
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Zależy Np w astrofotofo będzie całkiem inny punkt odniesienia http://dslr-astrophotography.com/iso...canon-cameras/
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1312
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Odnośnie ISO 100 - nie będę udawał wielkiego fachowca, który zauważa każdą najdrobniejszą różnicę. Mądrzejsi ode mnie testowali ten aparat i wyszło im, że przy najniższym ISO dynamika tonalna kuleje - sporo testów twierdzi, że jest wręcz gorzej niż w klasycznym 6D lub 80D. Widziałem zdjęcia z tych porównań i rzeczywiście słabiej to wyglądało. Jednak większość testujących, którzy przeszli przez większy zakres ISO niż tylko najniższe niemal chórem potwierdziła, że im wyżej z tym ISO jedziemy tym lepiej aparat zaczyna wyglądać w porównaniu z innymi modelami. Szczególnie przy słabym świetle.

    @michalko - 6d mk2 jest jednak trochę budżetową pełną klatką, więc ja używam z budżetowymi szkłami. 35mm f2.0 + 50mm f1.8 + 85mm f1.8 - klasyki w dobrej cenie do jakości. Jasne, że wersje 1.4 lub 1.2 byłyby fajniejsze, ale do moich raczej amatorskich zastosowań nie mam co szaleć.

  3. #1313
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Woland666 Zobacz posta
    Odnośnie ISO 100 - nie będę udawał wielkiego fachowca, który zauważa każdą najdrobniejszą różnicę. Mądrzejsi ode mnie testowali ten aparat i wyszło im, że przy najniższym ISO dynamika tonalna kuleje - sporo testów twierdzi, że jest wręcz gorzej niż w klasycznym 6D lub 80D. Widziałem zdjęcia z tych porównań i rzeczywiście słabiej to wyglądało. Jednak większość testujących, którzy przeszli przez większy zakres ISO niż tylko najniższe niemal chórem potwierdziła, że im wyżej z tym ISO jedziemy tym lepiej aparat zaczyna wyglądać w porównaniu z innymi modelami. Szczególnie przy słabym świetle.
    ...
    Pogrubione zdanie jest w 100% prawdziwe. Ale to nie oznacza, że w przypadku 6dmk2 DR rośnie wraz z podnoszeniem czułości ISO. Nadal ta matryca ma największy DR na podstawowym ISO. Więc jeśli podnosisz ISO (używasz ISO 200 w sytuacji, w której spokojnie wystarczy ISO 100), aby zwiększyć DR to uzyskujesz efekty odwrotne do zamierzonych.

  4. #1314
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Być może. Jednak ja nie widzę żadnej różnicy w szumie między iso 100 a 200, a dodatkowy stop na migawce zawsze mi się przydaje. Bardzo rzadko używam dłuższego naświetlania.

  5. #1315
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Oczywiście, że szybka migawka się przydaje jak fotografujemy dynamiczne sceny. Ale w przypadku krajobrazu, gdy aparat jest ustawiony na statywie, to już niekoniecznie. Dodatkowo jeśli chodzi DR to nie jest on tożsamy z szumem. Tu raczej cała zabawa sprowadza się od rozjaśniania lub przyciemniania(?) zdjęć w postprodukcji.

  6. #1316
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    78

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cichy jakiś czas temu zamieszczał w tym temacie wykres DR. Było widać na wykresie że na najniższych czulościach do iso 800 bodajże DR był gorszy w porównaniu do innych aparatów. Natomiast od iso 800 w górę był niemal identyczny. 80D na iso 100 miało na wykresie DR szerszy niż 6d mk2 ale powyżej iso 800 to już nie ma porównania , mniejsza matryca nie daje rady.

    Wstawiam ten wykres
    http://www.photonstophotos.net/Chart...D,Nikon%20D750
    Ostatnio edytowane przez serko ; 04-03-2019 o 08:58

  7. #1317
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez serko Zobacz posta
    80D na iso 100 miało na wykresie DR szerszy niż 6d mk2 ale powyżej iso 800 to już nie ma porównania , mniejsza matryca nie daje rady.
    mam obie te matryce (z czego jedna w M5) i generalnie to jest tak... M5 jest niezle, ale jak zaczniesz cokolwiek kontrasty ruszac czy kolory nasycac w LR... to do 6D2 robi sie przepasc. cokolwiek on by tam w ceniach nie mogl wiecej zrobic (ja tego nie widze przy moich zastosowaniach) to pod wzgledem plastycznosci nie ma tu czego porownywac.
    www albo tez flickr

  8. #1318
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    (...)to pod wzgledem plastycznosci nie ma tu czego porownywac.
    magia pełnej klatki

    P.S. to tak dla podroczenia się

  9. #1319
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    magia pełnej klatki
    wole okreslenie fizyka, skoro istnieje naukowe wytlumaczenie czegos zamiast slepej wiary (w magie)

    jeden piksel matrycy 6D2 dostaje 2,5 raza wiecej fotonow wiec niz 80D wiec to jest duzo lepszy sygnal do probkowania. stad tez przewaga pomiaru i jego duzo wieksza tolerancja na przeksztalcanie. elementarne prawdy zyciowe po Polibudzie trust me, I'm an engineer
    www albo tez flickr

  10. #1320
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    W M5 nie jest ta sama matryca co w 80D - tak dla porządku ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 132 z 133 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •