Strona 123 z 133 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1221
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ogólnie AF w video u Canona zdecydowanie fajniejszy jest
    Ja, jeśli chodzi o moje totalnie amatorskie zastosowania video, jestem bardzo zadowolony. Z tym, że u mnie ten AF też czasami delikatnie pływa i szuka. Sporo zależy od wartości przysłony i od szkła.
    Ogólnie video w tym aparacie nie jest skrojone pod profesjonalistów. Brak 4K, w FHD rozdzielczość tez średnia, brak wyjścia słuchawkowego, filmowcy coś tam o słabym kodeku piszą itd. U mnie podejście do video jest totalnie amatorskie, dla zabawy i rejestracji różnych rodzinnych momentów. Traktuję to jako miły bonus do aparatu fotograficznego Na moje potrzeby jakość tego obrazu, DPAF i obracany we wszystkie strony ekran sprawiają, że jestem zachwycony

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Panowie czy ktoś robił testy, fotografował 6d2 afc w lv coś co się porusza nieregularnie i raczej szybko? Dacie jakieś przykłady?
    Jeśli piszesz o AF-Servo to raczej średnio to działa w LV. Sporo zależy na pewno od szkła. Coś w stylu 70-200L na pewno radzi sobie o niebo lepiej niż np. C50/f1.4 nawet na f4. W jasnym otoczeniu (np. na zewnątrz w dzień)na tym ekranie pracuje się też średnio. Wszystko się odbija, za ciemno. Choć nie sądzę, żeby Nikon albo Sony mieli tu coś więcej do zaproponowania. Nie fotografuję sportów więc nie jest to dla mnie istotne,ale zawodowcy w tej dziedzinie chyba powinni pomyśleć o puszce skrojonej pod te potrzeby - może 7d albo 1d-X mkII i chyba jednak korzystać z wizjera.

    Ogólnie odnoszę wrażenie, że DPAF w różnych zastosowaniach wymaga jeszcze małego dopracowania, ale od strony softu i przetwarzania. Ten Af jest bardzo szybki, ale w statycznych scenach. Nawet nie zauważamy jak ustawia ostrość. Wystarczy jednak, że coś się delikatnie rusza i już sporo zdjęć nietrafionych. Czuć, że coś "zamula" przetwarzanie danych z czujników. Przykład - dziecko w kadrze, bardzo dobre światło, trochę się wierci i masz problem żeby trafić idealnie z ostrością. To samo dziecko nieruchomo, w totalnej ciemnicy - AF ustawia ostrość szybko i bezbłędnie.
    Kolejna sprawa wykrywanie twarzy. Trochę za wolno to jeszcze działa, czasami nie może wykryć, gubi itd. Bardzo brakuje eye-AF. Z bliska ostrość często ląduje na nosie a nie na oczach.
    Choć ogólnie już teraz idzie z tego korzystać jestem zadowolony. Na pewno jest to przyszłość i bardzo mnie ciekawi co canon pokaże w tym swoim obiecanym ML FF
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1222

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ogólnie AF w video u Canona zdecydowanie fajniejszy jest
    Hmmm nakręciłem filmik. A6300 + MC11+S150-600. Jakościowo masakra ale to wpisowe w filmowanie mam nadzieję ... ;-) Spieprzyłem to na maksa cały czas używając 120fps czego potem nie mógł przłknąc mój lapek w sofcie itp. itd. To nie ważne. Całość kręcona na przejściówce i 600mm. Miałem również wtedy 80d. I... nic nie dałem rady nakręcić. Zero materiału. Po prostu AF nie pozwalał na złapaniu i utrzymaniu takiego ptaka w locie. Jak złapał to na sekundę i każda zmiana pozycji to była utrata ostrości. A canon pracował z obiektywem z natywnym bagnetem. Tak więc z tym fajniejszym af to nie jest tak różowo. Sledzenie trudnych obietków w 80d w stosunku do a6300 prawie nie istnieje. To był moment, w którym się wstrzymałem z zakupem 80/6d2 a byłem już zdecydowany na 90%.

    Pierwsze takie video i trochę napalony byłem to i za długie i za dużo slow motion itp. itd.

    https://www.youtube.com/watch?v=LV3Jd4hofZQ&t=185s
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #1223
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Hmmm nakręciłem filmik. A6300 + MC11+S150-600. Jakościowo masakra ale to wpisowe w filmowanie mam nadzieję ... ;-) Spieprzyłem to na maksa cały czas używając 120fps czego potem nie mógł przłknąc mój lapek w sofcie itp. itd. To nie ważne. Całość kręcona na przejściówce i 600mm. Miałem również wtedy 80d. I... nic nie dałem rady nakręcić. Zero materiału. Po prostu AF nie pozwalał na złapaniu i utrzymaniu takiego ptaka w locie. Jak złapał to na sekundę i każda zmiana pozycji to była utrata ostrości. A canon pracował z obiektywem z natywnym bagnetem. Tak więc z tym fajniejszym af to nie jest tak różowo. Sledzenie trudnych obietków w 80d w stosunku do a6300 prawie nie istnieje. To był moment, w którym się wstrzymałem z zakupem 80/6d2 a byłem już zdecydowany na 90%.

    Pierwsze takie video i trochę napalony byłem to i za długie i za dużo slow motion itp. itd.

    https://www.youtube.com/watch?v=LV3Jd4hofZQ&t=185s
    Na pewno brawa za ambicję Nie próbowałem jeszcze czegoś takiego, więc w sumie niewiele mogę powiedzieć. Sony używam z długimi tele Canona, więc AF w trybie filmowania mi nie działa, a 80d nie filmuję takich rzeczy, bo nie mam ... 4K.

    Jeśli zaś chodzi o fotografowanie takich kadrów (ruchomy cel NIE na tle nieba), to lepszy AF ma Sony (nawet przez MC-11) niż 80d (PDAF w tym wypadku mam na myśli, bo Dual Pixela nie używam do takich celów).

    I jeszcze jedno: zestawienie Sigmy z Dual Pixelem to raczej nie jest najlepszy pomysł.

  4. #1224

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na pewno brawa za ambicję Nie próbowałem jeszcze czegoś takiego, więc w sumie niewiele mogę powiedzieć. Sony używam z długimi tele Canona, więc AF w trybie filmowania mi nie działa, a 80d nie filmuję takich rzeczy, bo nie mam ... 4K.

    Jeśli zaś chodzi o fotografowanie takich kadrów (ruchomy cel NIE na tle nieba), to lepszy AF ma Sony (nawet przez MC-11) niż 80d (PDAF w tym wypadku mam na myśli, bo Dual Pixela nie używam do takich celów).

    I jeszcze jedno: zestawienie Sigmy z Dual Pixelem to raczej nie jest najlepszy pomysł.
    Mówisz, że tuchomy cel nie na tle nieba to lepiej a6300? Hmmm nie miałem okazji do dibrych zdjęć w takiej sytuacji. Ale kiedyś fociłem w jednej czatowni z gościem, który nie mógł złapać modela 7d i przepiął się do a6000 i mu się udało. Zrzuciłem to na fart ale... Notabene mi się to udało 7d bo wtedy jeszcze byłem ortodoksyjnym wrogiem evf i moje a6000 leżało w plecaku ;-)

    Na a6300 jeśli chodzi o foto sigma jest ok. W video silnik terkocze. A co dzieje się w dyal pixelu?


    A propos filmiku to to tak wygląda bo to upalny wiosenny dzień, 600mm i chyba ze 200m do tego kulika i atmosfera zrobiła swoje. Swoją drogą i tak nie wiem jak ren af to łapał. 80d a jeszcze chyba kumpel miał 5d4 ale to było podobnie. Próbiwaliśmy 100-400 II ale hmmm nie było lepiej ale też prób mniej bo zasięg mniejszy.

    Wrzucony jest jeszcze filmik z batalionami i z rycykami tym zestawem. A dwa najlepsze dopiero wrzucę... 7d robione haha chichot losu ;-)

    Video dla mnie to przyszłość może. Filmuję hak mi foty nie idą ;-)

  5. #1225
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Serwus panowie, jak wygląda sprawa AF (one shot / servo) w porównaniu do 1DsIII i 1DIV?

  6. #1226
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    Serwus panowie, jak wygląda sprawa AF (one shot / servo) w porównaniu do 1DsIII i 1DIV?
    Prawdopodobnie nigdy nie uzyskasz odpowiedzi. Bardzo mało osób ma coś z serii 1D a takich co się przesiadły 2 półki niżej to już w ogóle ze 2 w Polsce

    W porównaniu do 5d mkIII one shot czasami jest słabszy czasami lepszy. Nie błyszczy, ale też nie wkurza. Napiszę coś więcej po tym sezonie. Servo raczej w zastosowaniach amatorskich - choć przyznam, że nie testowałem na obiektywach do tego stworzonych typu 70-200L.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #1227
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Mam prośbę do użytkowników 6D MKII.

    Czy możecie sprawdzić i podać parametry ładowarki z zestawu od tej puszki, czy instrukcję (ale rozszerzoną) macie w formie książeczki?
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  8. #1228
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Mam prośbę do użytkowników 6D MKII.

    Czy możecie sprawdzić i podać parametry ładowarki z zestawu od tej puszki, czy instrukcję (ale rozszerzoną) macie w formie książeczki?
    Ładowarka ta co dotychczas w seriach 5d i 6d (ale tez pewnie innych) LC-E6E. O to chodziło?
    Instrukcja książeczkowa uproszczona. Pełną można ściągnąć w pdf.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1229
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    No właśnie ładowarka delikatnie się różni, mam obie od MkI i MkII i parametry ma delikatnie inne.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  10. #1230
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    No właśnie ładowarka delikatnie się różni, mam obie od MkI i MkII i parametry ma delikatnie inne.
    O jakie parametry chodzi, bo nie wiem na co zwrócić uwagę? Jeśli to ma znaczenie to mam ładowarki od 5dmk2, 5dmk3, 6dmk2 i używam ich zamiennie. Tak na prawdę teraz już sam nie wiem, która jest od czego. Wszystko działa bez problemów.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 123 z 133 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •