Strona 103 z 133 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1021
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dziecko to szybkozmienny wulkan chaosu. Aby odpowiedzieć na to pytanie musiał bym test zrobić. Jednak nie sądzę aby DPAF w korpusie był ograniczeniem. Bardziej martwił bym się o szybkość obiektywu (jak szybko kręci i jak szybko się komunikuje). No i tu jest jeszcze jedna mała technikalia. DPAF jest ze względu na swój układ czuły na linie pionowe. Gdzieś tam w technice zawsze siedzi jakieś "ale" i lepiej być jego świadom zanim ugryzie w d. Jeśli świta ci pytanie w głowie czy tego też szukałem, to odpowiedź brzmi TAK. Sprawdzałem czym się różni Hybrid od DPAF. To pierwsze po prezentacji 750/760D spowodowało że zrezygnowałem z zakupu 6D i wybrałem "darmową opcję czekania". Maziano gibany ekranik okazał się w końcu swoją większą użyteczność. Doceni to ktoś kto poobcierał sobie ryło o skały, czy też korzystał z kąpieli błotnych w celu osiągnięcia niskiej perspektywy. Bez takich doświadczeń myślę że trudno docenić gibano maziany ekranik.

    Co do czytania - to przed zakupem dość mało czytałem, bo internety są jak ten wątek. Sprawdziłem sample, które miały doprowadzać do skoków z mostu bez bungee i innych wyjątkowo podnoszących poziom adrenaliny czynności. Nie rozumiałem ich, ale po części doszedłem do przyczyn - uzależnienie od LR. Po prostu te wyciągane RAWy wyglądają po nim okropnie. Jak się wyciąga mroki, to algorytm AHD, o którego stosowanie posądzam LR jest najgorszy. Ale siła przyzwyczajeń i strach przed nowym to paliwo napędzające zyski korporacji takich jak Adobe i nie tylko. Po własnoręcznym grzebaniu w RAWach i zauważeniu, że rzeczywistość nie jest tak czarna jak starają się ją przedstawiać decyzja zapadła. Później trochę darmowego czekania, nie ze względu na cenę, ale na brak niezależnych aplikacji ruszających cr2 z 6d2. A że w między czasie i cena zeszła w dół, to same zyski.
    I tu małe podziękowanie dla płaczek i hejterów. Dziękuję, dzięki wam kupiłem taniej. Ale możecie zrobić coś więcej dla tych co się zastanawiają nad zakupem. Skaczcie z dachów, skaczcie z mostów, ale cokolwiek zrobicie pamiętajcie o zostawianiu listu pożegnalnego, a w nim prawdziwej przyczyny swojej decyzji, bo 6D2 ma taki słaby DR, brak mu 4K i jest ogólnie zacofany ze swoimi technologiami z którymi to już w XIXw było by wstyd wyjść na ulice, bo konkurencja miała więcej i to w XVIIIw. Pamiętajcie o listach, to ważne, a wszystkim pozostałym zadowolenia z używania tak zacofanego sprzętu.

  2. #1022
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Sluka Zobacz posta
    ......
    I tu małe podziękowanie dla płaczek i hejterów. Dziękuję, dzięki wam kupiłem taniej. Ale możecie zrobić coś więcej dla tych co się zastanawiają nad zakupem. Skaczcie z dachów, skaczcie z mostów, ale cokolwiek zrobicie pamiętajcie o zostawianiu listu pożegnalnego, a w nim prawdziwej przyczyny swojej decyzji, bo 6D2 ma taki słaby DR, brak mu 4K i jest ogólnie zacofany ze swoimi technologiami z którymi to już w XIXw było by wstyd wyjść na ulice, bo konkurencja miała więcej i to w XVIIIw. Pamiętajcie o listach, to ważne, a wszystkim pozostałym zadowolenia z używania tak zacofanego sprzętu.



    Miałem w łapach nowe 6d moim zdaniem jest świetne, matryca nie jest taka zła jak marudzą ( fefnastu ev z cienia nie wyciągam ), AF jest zdecydowanie lepszy ( chociaż jakoś nie narzekałem na ten ze starej 6 tki ), do tego fajny gibany ekranik, za tydzień/dwa zamienię jedną swoja szóstkę na mk II.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  3. #1023
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Canon 6D Mark II: The Worst Camera of 2017

    https://fstoppers.com/critiques/cano...ra-2017-209420
    facebook, 6D, 80D, 24-70L 2.8 ll, 70-200L 2.8 ll, YN568ll, YN685, YN622, ATLAS 600 TTL, GODOX TT350, Navigator

  4. #1024
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    wow, 0.2 punktu gorsza dynamika w/g tego tekstu to na prawdę powod do takiego hucznego tytułu
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  5. #1025
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    no mocno Sony pompuje w kreowanie nowej rzeczywistosci... kij z ogolna uzytecznoscia, ergonomia, dostepnoscia obiektywow itd. itp. wazny jest DR!
    www albo tez flickr

  6. #1026
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no mocno Sony pompuje w kreowanie nowej rzeczywistosci... kij z ogolna uzytecznoscia, ergonomia, dostepnoscia obiektywow itd. itp. wazny jest DR!
    Jeśli przy opracowywaniu nowego sensora priorytetem jest zachowanie różnicy -2EV DR w stosunku do 5DIV bo coś tam, to widocznie dla marketingowców Canona ten nieszczęsny DR jest ważniejszy niż dla ich kolegów z Sony.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1027
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeśli przy opracowywaniu nowego sensora priorytetem jest zachowanie różnicy -2EV DR w stosunku do 5DIV bo coś tam, to widocznie dla marketingowców Canona ten nieszczęsny DR jest ważniejszy niż dla ich kolegów z Sony.
    Raczej Canon też wyczuł trend płaczu na słaby DR wiec opowiazdki, że nie obserwują co się na świecie dzieje oraz, że są zacofani to bajki Ale spoko, patent o stacked-sensor złożony, płaczki jeszcze będą się śmiały i wychwalały Cwanona pod niebiosa

  8. #1028
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Raczej Canon też wyczuł trend płaczu na słaby DR wiec opowiazdki, że nie obserwują co się na świecie dzieje oraz, że są zacofani to bajki Ale spoko, patent o stacked-sensor złożony, płaczki jeszcze będą się śmiały i wychwalały Cwanona pod niebiosa
    Ten stacked sensor to chyba pod bezlustro FF szykują. To by było grubo
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #1029
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    wow, 0.2 punktu gorsza dynamika w/g tego tekstu to na prawdę powod do takiego hucznego tytułu
    Też to widziałem wczoraj. W komentarzach ludzie, którzy kupili ten aparat lub używali bardzo go bronią. Mają wręcz całkowicie przeciwne odczucia.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #1030
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeśli przy opracowywaniu nowego sensora priorytetem jest zachowanie różnicy -2EV DR w stosunku do 5DIV bo coś tam, to widocznie dla marketingowców Canona ten nieszczęsny DR jest ważniejszy niż dla ich kolegów z Sony.
    Podoba mi się ta opinia

Strona 103 z 133 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •