Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Canon 6d. Obiektywy

  1. #1

    Domyślnie Canon 6d. Obiektywy

    Witam. Tematów tego pokroju jest pełno. Postanowiłem jednak napisać ze względu na to że poniekąd mam swoją wizję i konkretne modele obiektywów. CHciałbym się doradzić na co zbierać pieniądze. Obecnie posiadam rybie oko 14mm, Tamrona 15-30 f2.8 oraz canon 24-105 f4. Zamierzam w głównej mierze robić time lapsy, fotografować drogę mleczną oraz gwiazdy (łącznie z Deep Sky), na koniec portrety mojego dziecka i żony. Pytanie jakie obiektywy wybrać?

    1. Brakuje mi czegoś do portretów. Wybrałem Sigma 50mm art. Będzie to dobry obiektyw? Szukam przy okazji "uniwersalnej" 50tki, a wiem że art jest świetny na Drogą Mleczną, a jak jest z portretami? Słyszałem że z AF sobie nie radzi na moim body.

    2. Stałka do Time lapsów. Jaką ogniskową wybrać? Myślałem nad jedną stałką z szerszym kątem. Wyczytałem że świetnym wyborem ze względu na jakość/cena będzie Samyang 35mm f1/4. A co myślicie np o serii sigma art 35mm? 2x droższa, ale jak z jakością? Swoją droga lepiej wybrać 24mm czy 35mm? Przy 24mm też myślałem o serii art albo o Samyang 24 mm f/1.4 ED AS UMC. Samyangi o ile dobrze pamiętam są typowo manualne, ale przy time lapsach to tylko zaleta.

    3. Jakaś dłuższa ogniskowa do głębokiego nieba. Max do 200mm ponieważ mój montaż więcej nie uciągnie. Tutaj zero pomysłów.Ogniskowa w przedziale 100-200mm.

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    6d to raczej szkoda do time lapse`ów, szybko rozwalisz migawkę

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Ja bym nie kupował i 35mm i 50mm. Tylko postawiłbym na 1 -> 85mm, 2 -> 35mm, 3-> 200mm. A przy wyborze konkretnego modelu kierowałbym się raczej budżetem, bo większość stałek i tak będzie OK pod względem jakości. Sensowny, dość tani i gwarantujący dobrą jakość z 6D zestaw to canony 35f2IS (chyba, że bardzo chcesz 1.4), 85mm f1.8, 200f2.8.

    Alternatywnie jeśli wolisz szerzej to 24mm, 50mm i 135mm - ale to wyjdzie raczej drożej jeśli 24mm będziesz chciał jaśniej niż f2.8, które już masz w Tamronie.

    Większość tych ogniskowych już masz i możesz sam sprawdzić, których częściej używasz i który zestaw ogniskowych ma większe szanse u Ciebie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ja bym nie kupował i 35mm i 50mm. Tylko postawiłbym na 1 -> 85mm, 2 -> 35mm, 3-> 200mm. A przy wyborze konkretnego modelu kierowałbym się raczej budżetem, bo większość stałek i tak będzie OK pod względem jakości. Sensowny, dość tani i gwarantujący dobrą jakość z 6D zestaw to canony 35f2IS (chyba, że bardzo chcesz 1.4), 85mm f1.8, 200f2.8.

    Alternatywnie jeśli wolisz szerzej to 24mm, 50mm i 135mm - ale to wyjdzie raczej drożej jeśli 24mm będziesz chciał jaśniej niż f2.8, które już masz w Tamronie.

    Większość tych ogniskowych już masz i możesz sam sprawdzić, których częściej używasz i który zestaw ogniskowych ma większe szanse u Ciebie.

    Zapomniałem dodać że obiektywy muszą być jasne. 24/35 jak i 50/85 wykorzystywałbym do nocnych fotografii, a tam każdy foton jest ważny.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    24/1.4, 85/1.2, 200/2.8.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    50D+6D+10-300/1.8-5.6+Lowepro

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Janou Zobacz posta
    Zapomniałem dodać że obiektywy muszą być jasne. 24/35 jak i 50/85 wykorzystywałbym do nocnych fotografii, a tam każdy foton jest ważny.
    jeśli jasność jest priorytetem, to trzeba wydać więcej.

    Zamiast canonów możesz wziąć serię art 35mm i 85mm f1.4 lub Lki Canona 85f1.2, 200 jaśniejsza niż f2.8 to kosmiczne pieniądze.
    W przypadku ogniskowych 24,50,135 dwa pierwsze możesz też wziąć sigmy serii art f1.4, a canona f2 lub droższą sigmę f1.8.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Janou Zobacz posta
    1. Brakuje mi czegoś do portretów. (...)
    3. Jakaś dłuższa ogniskowa do głębokiego nieba. Max do 200mm ponieważ mój montaż więcej nie uciągnie. Tutaj zero pomysłów.Ogniskowa w przedziale 100-200mm.
    Canon EF 100/2 USM?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez OCleVer Zobacz posta
    24/1.4, 85/1.2, 200/2.8.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Piszesz o Canonach? Boję się że 80tka jest za duża na DM. 24mm nie moge znaleźć na google. Tylko wersję drugą, ale cena to kosmos.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    jeśli jasność jest priorytetem, to trzeba wydać więcej.

    Zamiast canonów możesz wziąć serię art 35mm i 85mm f1.4 lub Lki Canona 85f1.2, 200 jaśniejsza niż f2.8 to kosmiczne pieniądze.
    W przypadku ogniskowych 24,50,135 dwa pierwsze możesz też wziąć sigmy serii art f1.4, a canona f2 lub droższą sigmę f1.8.
    Co do time lapsów: 24mm czy 35mm ? 85mm jak wspomniałem wyżej, boję się że za duży dla mnie na droge mleczną.


    Dzięki wszystkiim za odpowiedzi, ale nikt nie wypowiedział się o obiektywach z manualną przesłoną. Nikt nie wypowiedział się na temat 50tki sigma vs portrety. Za mało informacji uzyskałem:/

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Ja robiłem drogę mleczną 10 mm i 18 mm(na cropie) i dało się robić https://www.flickr.com/photos/oclever/30591571743 3x10 mm f4.5.

    Masz przecież 24-105 to możesz sprawdzić czy 85 mm będzie za długie/krótkie.
    Za 2600,- jest Canon 24/1.4L na Allegro albo tańszy, ale manualny Samyang 24/1.4, ale będzie trzeba go i tak prawdopodobnie przymknąć.
    Do portretu to brałbym 85/1.8 zamiast 85/1.2 albo 100/2, oba około tysiaka.

    Nikt Ci nie napisze jaka ogniskowa o time lapsów, bo zależy od Ciebie jaką wolisz. Czemu niby manualne szkło jest dobre do ts? Przecież w obiektywie z AF możesz wyłączyć AF, a w manualnym nie włączysz autofocusa :P
    50D+6D+10-300/1.8-5.6+Lowepro

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 6d. Obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez OCleVer Zobacz posta
    Ja robiłem drogę mleczną 10 mm i 18 mm(na cropie) i dało się robić https://www.flickr.com/photos/oclever/30591571743 3x10 mm f4.5.

    Masz przecież 24-105 to możesz sprawdzić czy 85 mm będzie za długie/krótkie.
    Za 2600,- jest Canon 24/1.4L na Allegro albo tańszy, ale manualny Samyang 24/1.4, ale będzie trzeba go i tak prawdopodobnie przymknąć.
    Do portretu to brałbym 85/1.8 zamiast 85/1.2 albo 100/2, oba około tysiaka.

    Nikt Ci nie napisze jaka ogniskowa o time lapsów, bo zależy od Ciebie jaką wolisz. Czemu niby manualne szkło jest dobre do ts? Przecież w obiektywie z AF możesz wyłączyć AF, a w manualnym nie włączysz autofocusa :P
    Do time lapsów manualne lepsze ponieważ przesłona nie jest cały czas domknięta na daną wartość. w rzeczywistość różni się minimalnie. Powstaje przez to tzw flickering. Manualne szkło tylko do Time lapsów, jakby nie patrzeć AF jest tam nie potrzebny. Co do sprawdzenia 24-105 to tez nie do końca fajna sprawa, ponieważ to jest strasznie ciemne szkło;p Zapomniałem dodać że 50mm miałboy służyc do mozaiki DM, przy 80mm już może być dla mnie ciężej. DLatego też przechylam się bardziej na 50mm z pytaniem czy sigma 50mm art sobie radzi dobrze przy portretach? Ale dzięki za rady PS. Czy wszystkie sigmy seri ART są warte polecenia?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •