Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Miasto
    Tychy
    Posty
    4

    Domyślnie Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Witajcie,

    jestem posiadaczem Canona 85mm 1.2 L mk II - jego obudowa jest pokryta gumową farbą. Mój problem polega na tym, że owa gumowana warstwa się strasznie klei do palców i zaczyna się łuszczyć/zdrapywać - wystarczy lekko przejechać*paznokciem i się*zdrapuje.

    Pytanie do Was - czy ten typ tak ma i guma po latach się*niszczy? Czy może ja trafiłem na jakiś felerny egzemplarz?

    Ten obiektyw jest na rynku już od 1989 roku i canon w jego nowej drugiej wersji nic nie zmienił w obudowie.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Nigdy w zyciu takiego problemu nie mialem

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Ten film wiele wyjaśnia:
    https://www.youtube.com/watch?v=HwSovLpE0Gw

    Gość zamiast kupować część:
    Canon EF 85mm F/1.2 II Main Cover Housing Ass'y Replacement Part CY3-2154-000

    Odkręcił parę śrubek i złuszczył palcami z pomocą chemii.

    Sam tak kiedyś zrobiłem z myszą Logitecha.
    1DX + 50L

  4. #4
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Nie zauważyłem w swoim takiego problemu.
    Swoka drogą to fajne uszczelnienia ma ta eLka
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    założyłem okulary, patrze dokładnie... uffff...ulga u mnie trzyma się mocno, może to idzie wiekiem szkła i co za tym idzie wiekiem tej "gumy", albo jakimś przegrzaniem np.słonecznym...
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 25-05-2017 o 16:52
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #6

    Dołączył
    May 2017
    Miasto
    Tychy
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Mój obiektyw ma 8lat, jestem jego drugim właścicielem więc nie wiem co poprzedni z nim robił, że guma teraz się sypie. Widziałem na aukcjach egzemplarze które miały 27lat i miały gumy idealne..

    Pisałem w tej sprawie do serwisu canona - czy mają jakieś porady dot. użytkowania tego szkła i odpisali:

    "Producent nie przewiduje specjalnych czynności pozwalających konserwować ogumienie. Natomiast nie zaleca między innymi użytkowania sprzętu np. mając na rękach substancje jak kremy do rąk, substancje o skrajnym pH etc. Oraz wystawiania na ciężkie warunki jak zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura. "

    Wyślę obiektyw do serwisu na wycenę wymiany obudowy - jak będzie za drogo to zdrapię tą nieszczęsną gumę.
    Ostatnio edytowane przez michalg ; 25-05-2017 o 17:17

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Cytat Zamieszczone przez michalg Zobacz posta
    Natomiast nie zaleca między innymi użytkowania sprzętu np. mając na rękach substancje jak kremy do rąk, substancje o skrajnym pH etc. Oraz wystawiania na ciężkie warunki jak zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura. "
    qrna jakieś wariactwo o ile z ekstremalnie wysoka temp. czy działaniem słońca jestem sie w stanie zgodzic, to zeby myć dokładnie rece albo robic badanie pH skóry zeby wiedzieć, czy mój obiektyw/sprzęt sie nie rozpadnie to juz lekka przesada, i chyba nigdzie oficjalnie (np. w instrukcji czy folderze) nie jest o tym wspominane... niech napisza że dla tych co sie nadmiernie pocą polecaja sigme
    edit: mój egz. jest z 2014 i jeszcze jest OK...
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 25-05-2017 o 17:29
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8

    Dołączył
    May 2017
    Miasto
    Tychy
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    ciekaw jestem czy to wpływ czasu użytkowania czy może wpływ słońca itp, ale spotkałem się*na forach zagranicznych z podobnymi tematami, schemat jest ten sam - guma zaczyna się*lepić do palców i ścierać.

    Canon 85mm 1.2 i już nie produkowany Canon 50mm 1.0 to chyba jedyne obiektywy, które mają to gumowe pokrycie, ja osobiście wolałbym zwykłe tworzywo jak ma większość*eLek.

    Ps. trafiłem na zagranicznych stronach na informację, że bodajże w tym lub przyszłym roku canon ma wypuścić na rynek nową*eLkę 85mm 1.4 IS
    Canon 5D Mk II + Canon 7D + 24mm 1.4 L II + 35mm 1.4 L + 85mm 1.2 L II + 70-200mm 2.8 L + Canon Speedlite 600EX-RT i 580EX II

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    Cytat Zamieszczone przez michalg Zobacz posta

    Ps. trafiłem na zagranicznych stronach na informację, że bodajże w tym lub przyszłym roku canon ma wypuścić na rynek nową*eLkę 85mm 1.4 IS
    ja wyczytałem, że w tym roku, i że ten 1.4 nie ma byc nastepcą tylko uzupełnieniem oferty, ale moge sie mylic, albo może się mylic źródło z którego zaczerpnąłem ta informację
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  10. #10
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.2 L II - problem z gumową obudową

    W moim właśnie zaczęła się łuszczyć guma w ten sam sposób.
    Czy ktoś kupował część zamienną na aliexpress i może potwierdzić że to jest oryginał?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •