Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

  1. #1

    Domyślnie co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Właściwie dałam już ten temat ale w złej karegori. Zapytam sie jeszcze raz co warto wybrać na ślub rodzinny w cenie do 1500 zł?
    jestem posiadaczka 350d i jak na obecne czasy to trochę za stary a przy okazji czas na zmianę. ma na zestaw 1500 max.
    Ma na oku:
    -CANON 50d lub 600d,
    -obiektywy Tamron 17-50 lub CANON 40 stm 2.8
    -5d1 +CANON 40 stm

    Co najlepiej wybrać z tych 3 puszek(jakość zdjęć, balans bieli,ostrość)?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Cytat Zamieszczone przez lauri Zobacz posta
    Właściwie dałam już ten temat ale w złej karegori. Zapytam sie jeszcze raz co warto wybrać na ślub rodzinny w cenie do 1500 zł?
    jestem posiadaczka 350d i jak na obecne czasy to trochę za stary a przy okazji czas na zmianę. ma na zestaw 1500 max.
    Ma na oku:
    -CANON 50d lub 600d,
    -obiektywy Tamron 17-50 lub CANON 40 stm 2.8
    -5d1 +CANON 40 stm

    Co najlepiej wybrać z tych 3 puszek(jakość zdjęć, balans bieli,ostrość)?
    Kategoria umieszczenia posta nie ma większego znaczenia jak nie masz pojęcia o fotografowaniu

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Cytat Zamieszczone przez lauri Zobacz posta
    Zapytam sie jeszcze raz co warto wybrać na ślub rodzinny w cenie do 1500 zł?
    Mały rekonesans po okolicznych fotografach ślubnych, i wykupić dla zainteresowanych "kartę podarunkową" u kogoś, kto się na tym zna, jako prezent ślubny.

    Cytat Zamieszczone przez lauri Zobacz posta
    jestem posiadaczka 350d i jak na obecne czasy to trochę za stary a przy okazji czas na zmianę. ma na zestaw 1500 max.
    Ma na oku:
    -CANON 50d lub 600d,
    -obiektywy Tamron 17-50 lub CANON 40 stm 2.8
    -5d1 +CANON 40 stm

    Co najlepiej wybrać z tych 3 puszek(jakość zdjęć, balans bieli,ostrość)?
    5d i 50/1.8 STM.
    Sprzedać 350d (chyba masz z 18-55), może Ci wystarczy.
    Tylko na lampę to już nie wystarczy, czyli na zabawie nie zrobisz za dużo.

    Dokup do tej 350d np. Sigmę 30/1.4 (lepiej Art, ale jak nie znajdziesz, to poprzednią wersję, tylko sprawdź celność AF) i porządną lampę. Poczytaj o "tym temacie", pooglądaj filmy.
    Jeśli lubisz ryzyko i nie przeraża Cię wizja wytłumaczenia parze, że nie będzie żadnych zdjęć, bo sprzęt się zepsuł, to możesz działać.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Lepiej kup cos malego, ksiadz moze nie pozwolic robic zdjec bez licencji.

    Znajomy tak pojechal do rodziny na komunie z d810 i mial pozamiatane.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    chodzi o prezent, czy o sprzęt do fotografowania na ślubie?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    ksiadz moze nie pozwolic robic zdjec bez licencji
    A to swoją drogą.

    @lauri: to nie jest żart, zgodnie ze "wskazaniami komisji episkopatu..." ksiądz ma prawo udzielić zgody na fotografowanie tylko jednemu fotografowi i jednemu operatorowi kamery, jeśli te osoby mają ukończony odpowiedni kurs. Jeśli np. jest wynajęty fotograf, a Ty wyciągniesz aparat i zaczniesz robić zdjęcia licz się z tym, że ksiądz przerwie mszę i poprosi Cię o zajęcie miejsca lub opuszczenie kościoła. To samo może Cię spotkać, jeśli będziesz jedynym fotografem, nawet "z licencją" (tzn. ze świadectwem ukończenia tego kursu), ale wcześniej nie poprosisz o zgodę księdza. Niektórzy są na to bardzo wyczuleni.

  7. #7

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?



    Dokup do tej 350d np. Sigmę 30/1.4 (lepiej Art, ale jak nie znajdziesz, to poprzednią wersję, tylko sprawdź celność AF) i porządną lampę. Poczytaj o "tym temacie", pooglądaj filmy.
    Jeśli lubisz ryzyko i nie przeraża Cię wizja wytłumaczenia parze, że nie będzie żadnych zdjęć, bo sprzęt się zepsuł, to możesz działać.
    Sigma 30 1.4 (bez art) chętnie było by nawet szerzej ale nie przeżyłam bym faktu jakby okazało się to szkło z BF/FF

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    A to swoją drogą.

    @lauri: to nie jest żart, zgodnie ze "wskazaniami komisji episkopatu..." ksiądz ma prawo udzielić zgody na fotografowanie tylko jednemu fotografowi i jednemu operatorowi kamery, jeśli te osoby mają ukończony odpowiedni kurs. Jeśli np. jest wynajęty fotograf, a Ty wyciągniesz aparat i zaczniesz robić zdjęcia licz się z tym, że ksiądz przerwie mszę i poprosi Cię o zajęcie miejsca lub opuszczenie kościoła. To samo może Cię spotkać, jeśli będziesz jedynym fotografem, nawet "z licencją" (tzn. ze świadectwem ukończenia tego kursu), ale wcześniej nie poprosisz o zgodę księdza. Niektórzy są na to bardzo wyczuleni.
    o to nie mam się co martwić....../

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Cytat Zamieszczone przez lauri Zobacz posta
    Sigma 30 1.4 (bez art) chętnie było by nawet szerzej ale nie przeżyłam bym faktu jakby okazało się to szkło z BF/FF
    A pisałem "tylko sprawdź celność AF"

    Coś mi przyszło do głowy - wypożyczalnie. Duże salony Sigmy prowadzą wypożyczalnie sprzętu. Nie jest za darmo, ale dla rodziny chyba można się poświęcić
    I powtórzę, jeśli lubisz ryzyko i nie przeraża Cię wizja wytłumaczenia parze, że nie będzie żadnych zdjęć, bo sprzęt się zepsuł, to możesz działać.

  9. #9

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    no jeśli masz pojęcie o fotografii i wiesz co robisz to wypożyczalnia dobrym rozwiązaniem jest

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?

    Rozumiem że będziesz robić zdjęcia jako gość a nie jako fotograf. Jeśli masz zamiar wydać 1500zł żeby oni mieli lepsze zdjęcia to najlepszym rozwiązaniem będzie kogoś wynająć kto się tym zajmuje i ma doświadczenie.
    L

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •