Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon G12 vs ...?

  1. #1

    Domyślnie Canon G12 vs ...?

    Witam,
    nie wiem, czy tak można, ale w końcu jest wolność słowa.
    Obecnie posiadałem Lumixa tz25 ale uległ uszkodzeniu naprawa 650zł...
    Za podobną kwotę jestem w stanie dostać Nikona P7000 lub np Canona G12

    Wiem, że na forum Canona może być faworyzowany Canon lub nie mile widziana marka Nikon.

    Lecz może ktoś z tego forum miał kontakt z jednym i drugim sprzętem i miał do czynienia i mógłby się podzielić który aparat byłby lepszym wyborem i oczywiście dlaczego.

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Moja stycznść z serią G zakończyła się na modelu 5, a Nikona nigdy nie używałem. Z G5 byłem bardzo zadowolony, bo w dobrym świetle robił ostre focie z wiernym kolorem, których można było nie poprawiać.

    Jeżeli ranking DXO daje więcej punktów matrycy Canona, we wszystkich 3 kategoriach, to dla mnie jest praktycznie pewne, że jakość zdjęć jest nieco lepsza niż Nikona, bo DXO na pewno nie faworyzuje Canona.

    Natomiast Nikon ma inne zalety, jak mniejsza waga, dłuższy zoom, wyższej rozdzielczości wyświetlacz (choć nie gibany do selfiaków jak Canon), może lepszy AF?, parę innych ficzerów i chyba niższa cena.

    Żaden nie jest bezwzględnie "lepszy" - to zależy od priorytetów.

    Nie mam żadnych uprzedzeń do Nikona, ale chyba wybrałbym jednak Canona z tych dwóch, bo Nikon jakoś nie był zbyt popularny w dziale kompaktów w konkurencji z Sony i Canonem.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Moja stycznść z serią G zakończyła się na modelu 5, a Nikona nigdy nie używałem. Z G5 byłem bardzo zadowolony, bo w dobrym świetle robił ostre focie z wiernym kolorem, których można było nie poprawiać.

    Jeżeli ranking DXO daje więcej punktów matrycy Canona, we wszystkich 3 kategoriach, to dla mnie jest praktycznie pewne, że jakość zdjęć jest nieco lepsza niż Nikona, bo DXO na pewno nie faworyzuje Canona.

    Natomiast Nikon ma inne zalety, jak mniejsza waga, dłuższy zoom, wyższej rozdzielczości wyświetlacz (choć nie gibany do selfiaków jak Canon), może lepszy AF?, parę innych ficzerów i chyba niższa cena.

    Żaden nie jest bezwzględnie "lepszy" - to zależy od priorytetów.

    Nie mam żadnych uprzedzeń do Nikona, ale chyba wybrałbym jednak Canona z tych dwóch, bo Nikon jakoś nie był zbyt popularny w dziale kompaktów w konkurencji z Sony i Canonem.

    Hmmm, dzięki za ten ranking, zapoznałem się.
    Dzięki bardzo za Twoje zdanie

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Musisz mieć kompakta?
    Dobry aparat w nowoczesnym smartfonie nie wystarczy?

    Kompakt oczywiście ma swoje zalety ale nie zmienia to faktu, że rynek kompaktów się znacznie zredukował przez smartfony.
    Przynajmniej tak myślę.
    Ten G12 ma taki sobie score w DXO chociaż telefonów tam wcale nie klasyfikują.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Mam G12 od dawien dawna i jestem zadowolony. Generalnie kompakty Canona są oceniane wyżej niż odpowiedniki Nikona, więc... ;-) A do tego G12 to ostatni prawdziwy ze starej serii G. Aparat ma wszystko wyrzucone na pokrętła na obudowie. Fotografowanie nim na automacie to grzech ;-)
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Tak, zależy mi na kompakcie, posiadam telefon HTC Desire 820 - jest to dla mnie dobry telefon i nie zamierzam go zmieniać. Na urlopie do Chorwacji robiłem nim zdjęcia, natomiast moja druga połowa aparatem.
    Lumix TZ-25 pokazał, że jednak aparat to aparat.

    Dzięki za info z tym g12.
    Przy okazji mam jedną ciekawą propozycję:
    https://www.olx.pl/oferta/canon-powe...tml#99af149af6
    poprosiłem o zdjęcie podglądowe białego tła i nie widać na nim szyfu jaki mam w swoim Lumixie.
    Zdjęcie nazywa się IMG_3943 czy ten nr to przebieg aparatu?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Mam jeszcze pytanie do użytkownika G12. Czytając recenzje doszukałem się że tryb HDR istnieje, ale robi tak wolno kolejne zdjęcia, że należy umieścić go na statywie... - jest w dym jakieś ziarnko prawdy? - czy może jednak aparat robi to płynnie i można zrobić ładne zdjęcie z HDR prosto z ręki?
    Pozdrawiam

    PS

    do informacji powyżej, w pliku EXIF podane jest:
    File Number 117-3943

    czy to oznacza wiarygodność przebiegu?
    Ostatnio edytowane przez tomczyslaw ; 19-05-2017 o 20:05

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Cytat Zamieszczone przez tomczyslaw Zobacz posta
    Zdjęcie nazywa się IMG_3943 czy ten nr to przebieg aparatu?
    Oj chyba zdecydowanie nie.
    Ja w swoim Panasie mam coś ponad 0800, a fot cykniętych ponad pewnie 3k.
    Do tego w menu przewinęła mi się opcja zerowania licznika zdjęć.
    Nie jestem pewny czy w tym Canonie sprawdzisz to z całkowitą pewnością - szczerze to trochę w to wątpię.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Miałem kiedyś lustrzankę Canon 1000d i numeracja była podobna, jednakże wolałbym się upewnić jak jest w g12

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon G12 vs ...?

    Zdjęcie o numerze 3943 oznacza ze aparat ma przebieg 3943 zdjęcia albo mniejszy albo większy. Może mieć i 200tys zdjęć. Może być trupem a może być jak nowy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •