Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Pierwsza lustrzanka/canon

  1. #1

    Domyślnie Pierwsza lustrzanka/canon

    Siemka
    Od jakiegoś czasu rozmyślam nad zakupem pełnoprawnego aparatu (do tej pory fociłem telefonem) Z początku rozmyślałem nad Canonem 1200d, ale po lekturze forum zastanawiam sie czy by nie zainwestować w używkę 700d lub 100d - chwilowo stawiam na ten drugi
    Mój budżet to około 1,6k zł i chciałbym aby w tej sumie zawarł się jeszcze obiektyw
    Sprzęt służyłby do prostego makro, zdjęć widoków, natury oraz na wakacyjne wypady. I tu pojawia się pytanie czy należy się bać używanego sprzętu? Oraz czy lepiej kupić jak najlepsze body czy zbalansować wydatek korpus-obiektyw

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    Nie trzeba bać się używanych sprzętów, ale trzeba mieć pełną świadomość, że kupując używany "rzucasz monetą": jak masz szczęście, to służy Ci bez problemów kilka lat, a potem kolejnemu właścicielowi, ale jak masz pecha, to na drugi dzień po zakupie przestaje działać, i naprawa może być droga (a w przypadku starszych i tanich modeli nawet nieopłacalna). Jeśli to wiesz, i akceptujesz takie ryzyko, kupuj używany.
    Jutro ma być słoneczny dzień, spróbuj patrzeć przez normalne, ciemne okulary, i dla porównania przez jakąś ciemną butelkę (po opróżnieniu jej z napoju, nie mówię, że butelkę po piwie). I jedno jest przyciemniające, i drugie. Jakość "matrycy" (Twojego oka) jest taka sama, a wrażenia i jakość obrazu jakby trochę inne
    Na tej podstawie możesz sobie odpowiedzieć, czy liczy się tylko "jak najlepsze body", czy także szkło.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    tylko nówka

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    Cytat Zamieszczone przez VaultBoy Zobacz posta
    Siemka
    Od jakiegoś czasu rozmyślam nad zakupem pełnoprawnego aparatu (do tej pory fociłem telefonem) Z początku rozmyślałem nad Canonem 1200d, ale po lekturze forum zastanawiam sie czy by nie zainwestować w używkę 700d lub 100d - chwilowo stawiam na ten drugi
    Mój budżet to około 1,6k zł i chciałbym aby w tej sumie zawarł się jeszcze obiektyw
    Sprzęt służyłby do prostego makro, zdjęć widoków, natury oraz na wakacyjne wypady. I tu pojawia się pytanie czy należy się bać używanego sprzętu? Oraz czy lepiej kupić jak najlepsze body czy zbalansować wydatek korpus-obiektyw
    uzywanego Rebela (xxxD) bym sie tak nie bal - to sprzet uzywany czesto przez amatorow na wakacyjne wyjazdy, wiec o ile z zewnatrz nie wyglada na przechodzony, to w srodku tez jest duza szansa, ze bedzie w dobrym stanie.

    wybor miedzy 700D a 100D jest dla mnie dosc prosty - 700D lepiej lezy w rece i ma gibany ekranik, co w macro sie znakomicie sprawdza.

    jak znajdziesz taki zadbany 700D z kitowym 18-55 STM (ale wersja STM!) to to jest swietny zestaw na start.
    www albo tez flickr

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    Dziękuje za informacje A jak jest z wytrzymałością takiego ekraniku i jego zawiasów?
    Ps: A jaka jest różnica między 600-650d a 700? Też ciekawie sie prezentują w razie gdybym nie znalazł 700
    Ostatnio edytowane przez VaultBoy ; 19-05-2017 o 14:53

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    Cytat Zamieszczone przez VaultBoy Zobacz posta
    A jaka jest różnica między 600-650d a 700?
    Taka, jaką można znaleźć w serwisach umożliwiających porównanie aparatów, nawet na optyczne.pl

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    Różnica jest znikoma (poza 600D, który ma słabszy AF tylko z 1 punktem krzyżowym), więc te aparaty też śmiało możesz brać. Ja wszystkie swoje lustra kupowałem jako używane i na razie się nie naciąłem. Gibany ekranik mam w G12 używanym od wielu, wielu lat, w lustrzankach 70D i 80D. Nigdy nie było z nim problemów, więc nie ma się co martwić o wytrzymałość. A przydaje się nie tylko do makro.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    100d to też dobry pomysł jeśli często będziesz nosił aparat ze sobą. W połączeniu z tanim i dobrym optycznie 24mm 2.8 STM (naleśnik) to świetny zestaw wycieczkowy pieszo-rowerowy.
    Wszystko zależy od tego na czym Ci najbardziej zależy.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    C100d + 24mm/2.8 + 50mm/1.8 = https://www.flickr.com/photos/michaldworzanski/

  9. #9

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    No właśnie tak patrząc to na papierze są identyczne a takie rzeczy jak słabszy af dla mnie będą nie zauważalne bo i tak to moje pierwsze lustro
    @misiodcanon Dla mnie rozmiar nie ma znaczenia A jednak ruchomy ekranik może być bardzo przydatny.

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Pierwsza lustrzanka/canon

    ekran w 600D nie jest dotykowy. to w praktyce jest zauwazalna roznica, dla ktorej warto brac 650D albo 700D.

    miedzy 650D a 700D z tego co pamietam nie ma zbyt wielkich roznic...
    www albo tez flickr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •