Ja to robię tak - w zasadzie do wszystkich zdjęć nie tylko samolotów:
Cytat z mojego tutoriala obróbki zdjęć samolotów:
(...)
W zależności od tego gdzie wrzucam fotę i w zależności od jej pierwotnej jakości finalnym etapem jest rozmiar wyjściowy oraz ostrzenie.
Lotnictwo.net.pl przyjmuje foty nawet Full HD, tj. o rozmiarze 1920x1080 pixeli, ale muszą być one naprawdę perfekcyjnej jakości. Ja zazwyczaj wrzucam albo w formacie HD, tj. 1280x720 pixeli lub 1200x800 (format oryginalny z aparatu).
Po tych wszystkich zabiegach opisanych powyżej zmniejszam fotę w PS poleceniem Obraz -> Rozmiar obrazu...
Po prostu wpisuję interesująca mnie wartość dłuższego boku, a krótszy zazwyczaj sam się wypełni, jeśli mamy ustawioną blokadę aspektu, czy jakoś tak się to nazywa...
W tym miejscu jedna uwaga, która być może dla większości będzie zaskakująca - w okienku z rozmiarem jest do wyboru, jeśli dobrze kojarzę nazwę, interpolacja - tu powinno być ustawione Dwusześcienna (najlepsze do gładzenia gradientów), a nie Dwusześcienna (wyostrzanie, najlepsze do redukcji) !!! Tak to nie pomyłka !!!
Zdjęcie w wyjściowym rozmiarze na sam koniec wyostrzam poleceniem Filtr -> Wyostrzanie -> Inteligentne wyostrzanie... - przy formacie HD stosuje następujące parametry: Promień 0,3, Wartość od 80% do 130%, Usuń rozmycie gaussowskie oraz zaznaczone Dokładniej.
Zwracam w tym miejscu uwagę, że przy zdjęciach o większym rozmiarze powyższe wartości mogą być słabo widoczne - wtedy trzeba ewentualnie podwyższyć wartość Promienia.
Do ostrzenia można też użyć z Google Nik Collection filtru Sharpener Pro, aczkolwiek ja osobiście nie za bardzo go lubię (być może nie potrafię po prostu właściwie użyć).
(...)
Pozdrawiam!