Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

  1. #1

    Cool Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Witam wszystkich po ok siedmiu latach nieobecności. Poprzednie konto przepadlo wraz z dawno zapomnianym już mailem lecz tresci jakie na moim poprzednim koncie wypisywałem mam nadzieje ze przydaly się niejednej i niejednemu z was
    Dziś mam pytanie do Was. Pixel trigger PF-510 Bishop receiver for Canon -Jestem w posiadaniu tego sprzętu obecnie 3 odbiorniki i nadajnik Jeśli dokupie modul do wyzwalania bezprzewodowego czy zgra sie z owym Bishopem czy musze dokupić zestaw pocked wizarda.
    Dzialam na dwóch lampach canonowskich i jednej studyjnej Godox DE-300 300W 300Ws Flash Strobe Head Studio Photo Lighting Lamp Head【UK】 | eBay
    Szkoda mi troche kasy (ponownie) bo użyłem ich zaledwie kilka razy a na kotleta przestałem już biegać.
    Jesli jednak trzeba będzie coż wspomożcie linkiem.
    Dzięki.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Został mi już niespełna tydzień. Nie wiem czy kupować moduł do Sekonica gdyz wiąże sie to z wymianą sprzętu z Bishop'a na Pocked Wizard a to dość kosztowna sprawa.
    Ponawiam pytanie czy moduł ten wspołpracuje z posiadanym przeze mnie wyposażeniem? Jeśli nie to ten rok polecę jeszcze na cordzie chociaż używanie tego w kościele jest mało praktyczne.
    Ostatnio edytowane przez Radomirus ; 08-05-2017 o 09:38

  3. #3

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Czy pockedwizard nadajnik tt1 jest kompatybilny z tt5?
    Czy może wystarczy taki zestaw do wyzwolenia jednej lampy FlexTT5 Transceiver+ MiniTT1 Transmitter??
    Ostatnio edytowane przez Radomirus ; 10-05-2017 o 18:50

  4. #4

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Jak wyzwolić błysk z lampy studyjnej w jaki sposob podlaczyć ją do PockedWizarda
    Lampa Godox DE-300 300W 300Ws Flash Strobe Head Studio Photo Lighting Lamp Head【UK】 | eBay
    Próbowałem poprzez USB oraz przez przewód sync- mały jack i nie działa. Chcialbym robić fotografie pozowane przy użyciu tej lampy tymczasem nie wyzwala mi błysku poprzez światłomierz.
    Światlomierz z modułem i pocketami wersja EU.
    PROSZĘ BARDZO O POMOC.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Wydaje mi sie że piszę bloga.
    Podpiąłem lampę 300W razem z 580 EXII celem wyzwolenia błysku studyjnej, flashem na stopce z pockedwizard.
    Robię pomiar na światłomierzu z wysuniętą i schowaną kopułką dostaję wynik.
    Te same ustawienia w aparacie co na sekonicu czyli ISO- 200, czas1/125 przesłona 7 i zdjęcie wychodzi o wiele za ciemne niz to co pokazuje wyświetlacz światłomierza. Dlaczego tak sie dzieje?
    Czy na tym forum ktoś jeszcze żyje?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Dziękuję bardzo wszystkim za obszerne objaśnienia.
    Kilka lat temu to miejsce tętniło życiem, teraz widzę że tylko wiatr hula w pustych tematach...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Cytat Zamieszczone przez Radomirus Zobacz posta
    Dziękuję bardzo wszystkim za obszerne objaśnienia.
    Kilka lat temu to miejsce tętniło życiem, teraz widzę że tylko wiatr hula w pustych tematach...
    Siema, niewielu ludzi uzywa swiatlomierza, wiec nie wiedza co odpowiedziec. Po pierwsze zrob sobie kalibracje do aparatu. Pozniej zobacz jak na zewnatrz reaguje ten setup. Jesli nadal bedziesz mial roznice 1-2ev no to lipa.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Cytat Zamieszczone przez Radomirus Zobacz posta
    Wydaje mi sie że piszę bloga.
    Podpiąłem lampę 300W razem z 580 EXII celem wyzwolenia błysku studyjnej, flashem na stopce z pockedwizard.
    Robię pomiar na światłomierzu z wysuniętą i schowaną kopułką dostaję wynik.
    Te same ustawienia w aparacie co na sekonicu czyli ISO- 200, czas1/125 przesłona 7 i zdjęcie wychodzi o wiele za ciemne niz to co pokazuje wyświetlacz światłomierza. Dlaczego tak sie dzieje?
    Czy na tym forum ktoś jeszcze żyje?
    Parę miesięcy po ale co tam

    Dzieje się tak ponieważ (o ile dobrze rozumiem) wyzwalasz lampę 300W przedbłyskiem 580exII, przez co błysku tej lampy nie widać na zdjęciu. Przy błysku testowym za pomocą Sekonica nie ma tego przedbłysku, lampy błyskają razem i światłomierz mierzy błysk dwóch lamp.

    Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Postaram się obserwować ten wątek.
    Ostatnio edytowane przez jaroslaw.majcher ; 14-08-2017 o 23:00
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  9. #9
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Sekonic L 358, czy wspołpracuje tylko z Pocket Wizardem?

    Ja tez zaczne go obserwować.
    Radomirus - pytania sa zbyt ogolnikowe, a ze od ich zadania minęło za duzo czasu i sa pewnie nieaktualne to sie nie będę rozpisywał.
    TT1 oczywiscie jest kompatybilne z TT5.
    Musisz określać tez czy ci chodzi o proste wyzwalanie lamp (w manualnym ustawianiu ich mocy) czy o pracę w TTL bo to dwa światy.
    Sekonic pracuje z PW ale tez od jakiegos czasu ze Skyportami od elinchroma i z Photix Strato, ale tylko z nowymi swiatlomierzami. Zerknij na Sekonica 858
    http://www.sekonic.com/united-states...isonchart.aspx
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-08-2017 o 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •