Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Domowe studio amatora

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Domowe studio amatora

    Ogólnie tak, możemy. Tylko nie wiedzieć czemu zawodowcy wybierają te najdroższe, więc najlepsze będzie to, co najdroższe
    Jakie zdjęcia chcesz robić, ile masz miejsca, jaką kwotę możesz wydać na całość - wyposażenie studia (lampy, modyfikatory itd, aparat, obiektywy)?

  2. #12
    Coś już napisał Awatar uosiek1
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Mazury
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Domowe studio amatora

    Cytat Zamieszczone przez Alex29 Zobacz posta
    Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat aparatu do domowego studia? Co będzie dobre w dobrych pieniądzach? I z jakim obiektywem?
    Zastanawia mnie czy w studiu możemy użyć jakiegokolwiek aparatu i uzyskać dobrą jakość zdjęć?
    Jeśli jakość zdjęć w plenerze Cię zadowala, to i w domowym studio będziesz zadowolony z aparatu, który masz. Chyba, że zamierzasz zacząć z grubej rury i od razu zamieszczać swoje prace na bilbordach Do nauki spokojnie wystarczy lampa i blenda (nawet improwizowana). Nad rozbudową "parku oświetleniowego" pomyślisz, jak się trochę wciągniesz i będziesz wiedział, czego Ci brakuje. Ja przez długi czas wyzwalałem lampę z kabla - w domu to nie problem, o ile dzieci Ci się pod nogami nie plączą. Wyzwalacze dokupiłem dopiero z drugą lampą i bardziej chodziło mi o podłączenie dwóch fleszy, niż o uwolnienie się od przewodów. Aczkolwiek szczerze przyznam, że po roku z wyzwalaczami do kabla wróciłbym bardzo niechętnie. Wygoda jest naprawdę nie do przecenienia.

    Obiektyw to trochę bardziej skomplikowany temat. Wszystko zależy od tego, co chcesz fotografować i ile masz miejsca. Dłuższe ogniskowe zazwyczaj mają większą minimalną odległość ostrzenia, co - w połączeniu z kątem widzenia - wymusi na Tobie odsunięcie się od modela/obiektu dla uzyskania wybranego kadru. Pozostaje też kwestia odległości od tła (czasem warto je odsunąć) i rozstawienia świateł (je też czasem warto przestawić). Chyba, że tak jak ja zamierzasz fotografować z bliska kwiatki i kieliszki - wtedy nawet kit daje radę (choć marzy mi się porządne makro).
    Może nie umiem liczyć, ale bynajmniej dobrze mówię po polsku. Jestem Chumanistą

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Domowe studio amatora

    ja do zwykłęgo użytku mam stare 10 mpx + kit 18-55 bez is stary z takim szarym paskiem, chyba pierwsza generacja + 50mm 1,8, 50-tka w plener od 2,0 2,5 przysłona to mnie zadowala, a w domu mini studio to ten kit przymkniety do 7,1 to rewelacja ;D

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •