Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Cześć! Poszukuję w miarę dobrego statywu i w miarę niedrogiego (do 200/250 zł). Zajmuję się przede wszystkim fotografią kulinarną, robię portrety, polaroidy modelkom, no ogólnie fajnie jakby ten statyw był w miarę wszechstronny, ale z naciskiem na fotografię kulinarną (robię zdjęcia na zlecenie w restauracjach). Nie chodzę po żadnych górach ani nic z tych rzeczy, więc ta dziedzina mnie kompletnie nie interesuje. Chciałabym, żeby to nie był taki maksymalny paździerz, bo jednak robię zdjęcia za pieniądze i słabo, jakby po roku ten statyw miał się rozlecieć. Chyba, że za takie pieniądze są same paździerze :/ generalnie nie miałam do tej pory do czynienia ze statywami i kompletnie nie orientuję się w firmach itd.
    + statyw będzie podtrzymywał na początek Canona 1100D, niedługo Canona 70D, a ze szkieł Canon 50 1.8 i Sigme 18-35 1.8
    Ostatnio edytowane przez zielini ; 16-04-2017 o 22:07

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Cytat Zamieszczone przez zielini Zobacz posta
    Cześć! Poszukuję w miarę dobrego statywu i w miarę niedrogiego (do 200/250 zł). Zajmuję się przede wszystkim fotografią kulinarną, robię portrety, polaroidy modelkom, no ogólnie fajnie jakby ten statyw był w miarę wszechstronny, ale z naciskiem na fotografię kulinarną (robię zdjęcia na zlecenie w restauracjach). Nie chodzę po żadnych górach ani nic z tych rzeczy, więc ta dziedzina mnie kompletnie nie interesuje. Chciałabym, żeby to nie był taki maksymalny paździerz, bo jednak robię zdjęcia za pieniądze i słabo, jakby po roku ten statyw miał się rozlecieć. Chyba, że za takie pieniądze są same paździerze :/ generalnie nie miałam do tej pory do czynienia ze statywami i kompletnie nie orientuję się w firmach itd.
    W tym budżecie 300/350D + kit jak dołożysz 50-100 zł

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Obawiam się, że się nie zrozumieliśmy

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    kulinarna to chyba z głowicą kulową..... na tyle wysoki abyś mógł postawić nad stołem jadalnym nawet abyś mógł robi zdjęcia pionowo w dół
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Cytat Zamieszczone przez zielini Zobacz posta
    Obawiam się, że się nie zrozumieliśmy
    Masz rację, ja cię nie zrozumiałem.
    Używana sherpa albo Vanguard alta

  6. #6
    Coś już napisał Awatar mystical
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Też wszedłbym w Sherpe... Za tę kasę niezła jakość.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Dzięki za odpowiedzi! A jakas konkretna wersja/model/parametry tej Sherpy?

  8. #8
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Poszukaj statywu, który ma ramię boczne , albo ma możliwość takiego zamontowania w/w ramienia.Ja do studia swego czasu zrobiłem coś na wzór wieszaka na garderobę na kółkach gumowych na powietrze/amortyzacja wstrząsów podłogi/do Tego podwieszone ramię wysięgnikowe z możliwością pełnej regulacji obrotów osiowych zaciskowych.Można tym przejeżdżać nad stołem i ustawiać w zależności do potrzeb nad fotografowanym obiektem - zdjęcia z góry, lub ustawić przed pod każdym kątem.Kosztowało więcej niż statyw , ale zależało mi na pełnym wykorzystaniu podwieszonego aparatu wg moich potrzeb.A niestety typowe statywy tego nie dają.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Poszukaj statywu, który ma ramię boczne , albo ma możliwość takiego zamontowania w/w ramienia.Ja do studia swego czasu zrobiłem coś na wzór wieszaka na garderobę na kółkach gumowych na powietrze/amortyzacja wstrząsów podłogi/do Tego podwieszone ramię wysięgnikowe z możliwością pełnej regulacji obrotów osiowych zaciskowych.Można tym przejeżdżać nad stołem i ustawiać w zależności do potrzeb nad fotografowanym obiektem - zdjęcia z góry, lub ustawić przed pod każdym kątem.Kosztowało więcej niż statyw , ale zależało mi na pełnym wykorzystaniu podwieszonego aparatu wg moich potrzeb.A niestety typowe statywy tego nie dają.
    Dzięki za odpowiedź! Fajny pomysł, choć ja niestety nie pracuję w studiu - zdjęcia robię bezpośrednio w restauracjach i - co gorsza - docieram do nich komunikacją miejską, więc wszelkie takie duże wynalazki nie wchodzą póki co w grę. Ale to ramię boczne to dobry pomysł, dzięki

  10. #10
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej

    Italy, mógłbyś pokazać zdjęcie poglądowe twojego "wieszaka"? Kombinuję właśnie i testuje różne rozwiązania pozwalające na nieporuszone zdjęcia z góry, bo statyw z bocznym ramieniem nie jest idealnym rozwiązaniem (długo sprężynuje po dotknięciu aparatu czy od ruchu desek w podłodze).
    Ostatnio edytowane przez Macios ; 18-04-2017 o 07:12

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •