Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [Gin68] Portrety

  1. #1

    Domyślnie [Gin68] Portrety

    Witam wszystkich!

    Bez długiego wstępu, fotografią zainteresowałem się kilka miesięcy temu, a w styczniu kupiłem swoją pierwsza lustrzankę. Wybór padł na canona 700d. Teraz, gdy zrobiło się trochę przyjemniej na zewnątrz zorganizowałem pierwszą sesję z koleżanką w roli modelki.

    Jestem teraz na etapie w którym mogę po prostu ocenić "to zdjęcie mi się podoba/nie podoba", ale nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, dlatego wszystkie uwagi, nawet te bardzo krytyczne mile widziane.


    1.

    2.

    3.

  2. #2

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Moim zdaniem zdj. 3, modelka i kwiat trochę za bardzo na środku. ;-)

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Wszystkie mi się podobają, no może na pierwszym trochę rynna leci w lewo ale co tam

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Moim zdaniem to nadaje się do kosza/albumu rodzinnego

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    @gin
    ALbo daną sesją chcesz przekazać jakąś wartość/historię albo danym zdjęciem. Te zdjecia, które wkleiłeś sa poprawne tzn. dobrze naświetlone i w miarę dobrze skadrowane. Teraz pytanie co przedstawiają? Każde zdjęcie to jakaś opowieść. Jesli nie chcesz pokazywać historii to skup się na pokazaniu samej urody modela, ale to nie prosta sprawa bo retusz jest trudny.
    Generalnie zdjęcie nr 3 jest słabsze od pozostałych

  6. #6

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Dzięki za opinie, na pewno zwrócę na nie uwagę podczas następnych sesji. Na razie jestem dopiero na etapie nauki i nie umiem jeszcze zwrócić uwagi na kwestie typu pokazanie jakiejś historii przez zdjęcie. Raczej skupiam się teraz na technice fotografowania, żeby dobrze opanować oświetlanie, kadrowanie itp., ale na pewno będę starał się myśleć już w ten sposób żeby zdjęcie potrafiło przekazać coś więcej niż tylko dwuwymiarowy portret bez głębszego znaczenia. Tymczasem wrzucam dwa świeże zdjęcie z tej samej sesji. Byłbym również wdzięczny za wszelkie opinie na ich temat. ?

    4.

    5.

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Zdjęcia sztuczne, banalne do bólu, wyprane z kolorów, bez polotu i finezji...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Na 4'ce laska ma czerwony nos czy to tylko moj tel?

  9. #9

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    @trothlik
    Dzięki za opinię, zaglądaj i daj znać kiedy będzie lepiej.

    @zdebik
    Rzeczywiście, jest trochę czerwony...

    Kolejna sesja, tym razem w trochę innych klimatach, zrobiona na "Kozubniku". Mega klimatyczne miejsce, zapewne dobrze znane wszystkim z Bielska i okolic.

    Zastanawiałem się, czy aby na pewno te zdjęcia pasują do działu, nie jest to portret a przy okazji twarz częściowo jest zasłonięta, natomiast głównym motywem w dalszym ciągu jest człowiek.


    6.

    7.

    8.

  10. #10

    Domyślnie Odp: [Gin68] Portrety

    Hej!

    Tym razem w nieco innym klimacie. Wszelka krytyka bardzo mile widziana.

    9.


    10.


    11.
    Ostatnio edytowane przez gin68 ; 14-08-2017 o 23:30

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •