Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Makro soczewka?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 260

    Domyślnie Odp: Makro soczewka?

    Powiększenie oblicza się dzieląc wyciąg (długość pierścieni) przez ogniskową. Oczywiście w przybliżeniu, ale wystarczającym w praktyce. Więc sam oceń, co możesz zrobić ze sprzętem, który masz lub kupisz.
    Jeśli chcesz poważniej zająć się makro, to Bechamot wskazał drogę. Możesz też rozważyć obiektyw canon 100/2,8 macro (nie L) - bardzo dobra jakość za bardzo dobrą cenę.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Makro soczewka?

    Faktycznie macie rację. Popatrzyłem u siebie na ceny tego obiektywu to można go kupić już 250 euro używany. I w tym kierunku pójdę. nigdy nie brałem pod uwagę tego obiektywu, bo patrzyłem na jego odpowiednik w wersji L który jest sporo droższy.
    Dziękuję

  3. #23

    Domyślnie Odp: Makro soczewka?

    Witam
    Dzisiaj udało mi się kupić ten obiektyw Canon 100mm Macro USM w chyba bardzo dobrej cenie 180 euro. Nie było zbyt dużo czasu na próby ale to co na razie zrobiłem podoba mi się.
    Dziękuję za doradzenie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •