Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

  1. #11

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    A gdzie się znajduje środek ciężkości w tandemie z 1DX?
    [ 500px ]

  2. #12
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dzięki za RAWa To dość rzadka praktyka na forum, a pozwala dokładnie zorientować się w temacie. W kontekście 400/2.8 spodziewam się też wkrótce jakiejś wrzutki z 6d2 , ale bardziej jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń odnośnie porównania AF 6d2 vs 1d4. W szczególności właśnie z 400/2.8 II.
    Bez rawa to nie ocena. Lr czyni cuda :P
    AF będzie ciężko porównać bo warunki w jakich focę są praktycznie za każdym razem inne, ale po pewnym czasie da się odczuć który będzie pewniejszy. Mnie z kolei interesuje czy śledzenie obiektów w LV będzie skuteczne z takim np. lecącym myszakiem

    --- Kolejny post ---
    Co do środka ciężkości:

    nie mogę sprawdzić z 1DX bo go nie mam, ale 1D4 tygląda to tak z założoną osłoną z tc i bez tc:
    granica błędu 0.5cm w prawo/lewo
    Ostatnio edytowane przez KNC ; 29-07-2017 o 15:07

  3. #13

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Pytałem o środek ciężkości, ponieważ tych co znam z 2.8/400 mk2 twierdzą, ze przód bardzo mocno ciągnie w dół (cokolwiek będzie służyło za tylnik dekiel).
    W jaki sposób wyznaczyłeś wskazany przez siebie środek ciężkości?
    [ 500px ]

  4. #14
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    yyy....nie potrafię zrozumieć,z fizyki nei byłem orzeł ale to chyba podstawy. Jak się wyznaczy środek ciężkości to nieważne czy to komin fabryki o wadze 100ton czy obiektyw 5kg czy trzonek od miotły 500g - musi stać równo.
    Obiektyw powiesiłem na lince przyczepionej do długiej płytki głowicy manfrotto 393. Jak obiektyw był w poziomie to umiejscowienie linki na plytce wyznaczalo mi środek ciężkośći. Na oko przeniosłem go strzałkami na obiektyw, stąd te 5mm granicy błędu.
    Ja obsługuję mój tandem jedną ręką, nic mi nie leci ani do przodu ani do tyłu.

    EDIT:
    filmik
    https://youtu.be/1-jVs3SZkms
    Ostatnio edytowane przez KNC ; 29-07-2017 o 16:16

  5. #15

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    yyy....nie potrafię zrozumieć,z fizyki nei byłem orzeł ale to chyba podstawy. Jak się wyznaczy środek ciężkości to nieważne czy to komin fabryki o wadze 100ton czy obiektyw 5kg czy trzonek od miotły 500g - musi stać równo.
    Obiektyw powiesiłem na lince przyczepionej do długiej płytki głowicy manfrotto 393. Jak obiektyw był w poziomie to umiejscowienie linki na plytce wyznaczalo mi środek ciężkośći. Na oko przeniosłem go strzałkami na obiektyw, stąd te 5mm granicy błędu.
    Ja obsługuję mój tandem jedną ręką, nic mi nie leci ani do przodu ani do tyłu.

    EDIT:
    filmik
    https://youtu.be/1-jVs3SZkms
    Robiąc zdjęcia z ręki musi uciekać do przodu, a Ty musisz to kompensować. Przednia soczewka w tym szkle jest ciężka.
    Faktem jest, że dla jednego te niecałe 5kg w rękach to wyzwanie, a dla innego nie.
    W lesie fotografujesz ze statywu? monopodu? z ręki?
    [ 500px ]

  6. #16
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Z ręki wcale.
    Głownie zasiadki, więc statyw, jak idę na jelenie i wiem że będę musiał się przemieszczać to monopod.

  7. #17

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Z ręki wcale.
    Głownie zasiadki, więc statyw, jak idę na jelenie i wiem że będę musiał się przemieszczać to monopod.
    To by mi się zgadzało :-).
    [ 500px ]

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dzięki za RAWa To dość rzadka praktyka na forum, a pozwala dokładnie zorientować się w temacie. W kontekście 400/2.8 spodziewam się też wkrótce jakiejś wrzutki z 6d2 , ale bardziej jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń odnośnie porównania AF 6d2 vs 1d4. W szczególności właśnie z 400/2.8 II.
    Z 6D2 powinna być lepsza ostrość.
    Więcej pikseli, nowsza konstrukcja która powstała po pojawieniu się obiektywu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #19
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    @jan pawlak - niestety w sprawie ostrości nic się tu nie zmieniło. Ostrość na 1d4 i 6d2 jest praktycznie ta sama. My użytkownicy canona musimy cieszyc sie z tego ze wraz ze wzrostem mpix ostrość nie spadła - to juz coś

  10. #20
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Jak obstawiacie test ostrości?
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •