Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon 70D / 80D do filmowania!

  1. #1

    Domyślnie Canon 70D / 80D do filmowania!

    Cześć! Szukam sprzętu do filmowania, głównie hobbystycznego, jaki archiwizacja życia rodziny. Myślałem o 70D, albo 80D, chociaż nie wiem, czy tutaj nie brakuje 4K jak na dzisiejsze możliwości o może jednak lepiej pomyśleć o chociażby panasonicu G7? Macie jakieś doświadczenia z tymi sprzętami?
    Na korzyść canona przemawiają szkiełka - trochę ich posiadam do tego systemu.

    Jak się pracuje na 70/80D ? Ktoś, coś?
    W wolnych chwilach dłubię sobie stronę o fotografii produktowej. Czasami czytam, dużo słucham, lubię codzienność.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    4K nie maja ale za to dobry focus jest ze szklami stm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    80d znacznie fajniejszy do filmowania (przede wszystkim AF). Przyjrzałbym się też M5, możliwość filmowania z okiem przy wizjerze, to fajna sprawa. Sam się zastanawiam nad M5, mimo, że mam teoretycznie lepszy 80d. Właściwie powstrzymuje mnie jedynie brak odchylanego w górę EVF i jednocześnie brak możliwości sensownego zamontowania wizjera kątowego. `Dlatego czekam jeszcze na M6, do którego być może dokupię EVF-DC1.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    sony a6300
    SONY

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    sony a6300
    Posiadam, raczej nie polecam...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    Ooo a czemu?
    SONY

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Ooo a czemu?
    Do fotografowania, to może i owszem. Do filmowania jakby gorzej. Niby jest 4K (jakościowo nawet bije 5d4), ale jello monstrualne i AF cienki. Nie wiem też jak jest z przegrzewaniem, bo używam w temperaturach poniżej 20 stopni.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    czyli mimo wszystko 80d>a6300?
    SONY

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    czyli mimo wszystko 80d>a6300?
    Dla mnie tak, dla kogoś innego niekoniecznie. Ale w przypadku jak podał autor wątku, to jednak zdecydowanie poleciłbym Canona. Ze względu na AF, obiektywy itd.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 70D / 80D do filmowania!

    Jeżeli chodzi o filmowanie to zdecydowanie A6300. 80D ma jeden plus - dotyk.
    A6300 na plus - 4k, 120fps, możliwość filmowania przez wizjer, zdecydowanie lepszy obraz przy wysokim iso,SLOGi itp. Jezeli komuś zależy na maksymalnej jakości obrazu to już w ogóle soniacz nie ma konkurencji ze strony 80d. 4K w sony to w tej chwili chyba najlepsze 4K w trybie 30/24 fps bije nawet panasa bo generuje obraz 4k z 6k a panas z 5k. Downgrade takiego video do FHD daje zdecyodwanie lepszy efekt niż nagranie natywne fhd. Panas ma jednak 60 fps.

    Jeżeli chodzi o fotografowanie typu rodzinnego to bezwzględnie A6300 spenia swoją rolę doskonale. Nie ma co tu się spierać czy lepszy sony czy canon bo obydwa są do tego celu świetne. SONY ma lepszy DR i lepsze wyoskie ISO. Lepszy AFC. Szybszy tryb seryjny. Do zdjęć w pomieszceiach odchylaną lampę - gadget petarda. W zdjęciach w mieszkaniu przy wymaganym doświetleniu 80d z palnikiem na wprost nie ma szans. Efekt tej małej lampki skierowanej w sufit jest zaskakujący. Śledzenie twarzy, oka. Jest to aparat mniejszy, lżejszy. Różnica w całym zestawie jest ogromna. Mówię z własnego doświadczenia. Wystarczy wziąc do kieszeni body z kitem ...aaaa canon do kieszeni się raczej nie mieści ;-)

    80D ma lepszy AFS w gorszych warunkach oświeleniowych. Sony już zaczyna jeżdzić a canon pewnie ustawi ostrość. Wizjer optyczny, który ja lubię bardziej. Znacznie Wydajniejsze zasilanie w przypadku kprzystania z wizjera optycznego. Przy filmowaniu ta różnica maleje bardzo mocno a ponieważ sony można zasilać z power banku to właściwie powiedzmy, że jest remis.

    Chyba dość dokłądnie opisałem
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •