Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Przesiadka na coś "nowego"

  1. #1

    Domyślnie Przesiadka na coś "nowego"

    Cześć i czołem !
    Stanąłem przed dokonaniem wyboru przy zmianie aparatu z mojego staruszka który pewnie mógł by jeszcze pracować długi czas lecz moje wymagania przez ostatnie sześć lat wzrosły i potrzebny mi jest lepszy sprzęt. Do tej pory pracowałem na Canonie 550D wraz z kilkoma szkłami, zainstalowanym magic lanternem i przez ostatnie trzy lata jechałem ciągle na tamronie 17-50 2.8 , sigmie 30mm 1.4 i sporadycznie helios 58mm . Z początku celowałem w kupno samego body 6D i pracy na jakiejś taniej stałce. Później wpadł pomysł kupna któregoś z nowszych body na APS-C i jakieś fajne jasne szkiełko lecz i w tym przypadku kierowałem się dostępnością portów Magic Lantern a przykładowo 760D o którym myślałem obecnie nie ma nawet wersji beta chociaż pewnie i z czasem doczeka się swojej wersji. I tutaj pojawia się pytanie, co kupić.. coś mi podpowiada że lepszym wyjściem będzie zainwestowanie w nowsze body na aps-c i do tego jakieś konkretne szkło aniżeli bidowanie na pełnej klatce. Najlepiej by kolejny aparat który trafi w moje ręce miał dość sprawny autofocus do zdjęć w ruchu oraz wsparcie magic lantern ale to kwestia drugoplanowa którą można odhaczyć jeżeli zasugerujecie coś wartego uwagi.W przypadku kupna korpusu na aps-c celował bym w sigmę 18-35 1.8 i canona 50mm 1.8 stm. Typuję sigmę ponieważ jest to idealny stosunek cena/jakość i ten obiektyw zbiera bardzo dobre opinie a tamrona zakładałem jedynie do szerokich kadrów i tam gdzie nie ma czasu na zmianę szkieł więc standardowy zoom jest mi zbędny a tak to mam kilka ogniskowych z dobrym światłem pod ręką. Canonowskie 50mm na doczepkę by uzupełnić ogniskową. Co do sigmy i ogniskowych jakie oferuje zupełnie mi wystarcza a jak będzie fundusz to zaopatrzę się w tele 70-200. Może macie pomysł na jakiś fajny zestawik, rzeczy mogą być używane.

    Fotografuję głównie motoryzację ale czasami zdarzy się odbiec od tematu przewodniego a w poniższej galerii możecie zobaczyć do czego będę używał sprzęt.

    Galeria na facebooku
    Galeria FLICKR

    Serdecznie Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    Zapomniałem dopisać istotnej kwestii. Budżet tak do 5tyś.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    Cytat Zamieszczone przez S.K Zobacz posta
    Zapomniałem dopisać istotnej kwestii. Budżet tak do 5tyś.
    Jeżeli chcesz zostać w apsc to Sigma 18-35 + np 70-200. Jezeli statyczne zdjęcia to FF 5D + Sigma A 35 a potem 70-200. 5 tys to za dużo na apsc i za malo na FF Osobiście mając taką kwote myslałbym o FF

  4. #4

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    Nie no 5d mk I o którym wspomniałeś w ogóle nie biorę pod uwagę bo to staroć. Może inaczej, jakie body aps-c z najlepiej sprawującym się autofocusem do 3,5tyś?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    Cytat Zamieszczone przez S.K Zobacz posta
    Może inaczej, jakie body aps-c z najlepiej sprawującym się autofocusem do 3,5tyś?
    Moim zdaniem kluczowy jest zakres ISO jakiego używasz. Stare matryce APS-C Canona ewidentnie rozczarowują w zakresie niskich czułości.
    RAW-y z 80D na niskich ISO mają całkiem spory potencjał i bardzo fajnie się wywołują. W światłach i cieniach zachowuje się całkiem sporo detali. To tak po prawdzie pierwsza na prawdę udana matryca APS-C Canona. No ale cena 1k ponad Twój budżet.
    Może nowe 77D będzie jakimś kompromisem cena-jakość.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    z moich (i niektórych użytkowników CB) doświadczeń wynika, że przejście na kolejne body APSC tyko wydłuży nieuniknione, tj. zakup FF (byle nie 5d). Więc po co 2x płacić?
    Na Tw. miejscu szukałbym nowego, lub lekko używanego 6d, a 550 zostawił jako II body
    do 6d możesz do kupić za grosze C40/2.8, które jest szkłem wybitnym optycznie i b. poręcznym - tym zestawem możesz zwojować naprawdę wiele

  7. #7
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    Na Twoim miejscu S.K zrobiłbym podobnie jak mówi igor58. Pomyśl nad używanym 6D z szerokim zoomem lub stałką.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar feciu
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    W pełni zgadzam się z przedmówcami. 6d to wg mnie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Z tego co widzę to większość zdjęć i tak masz statycznych więc super wypasiony AF raczej nie jest Ci potrzebny.
    X-T2...|

  9. #9

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    550D idzie na sprzedaż co przekłada się na finalną kwotę jaką chcę wydać. To 6D które chodzi mi już od dwóch lat po głowie bardzo kusi ale maksymalnie ograniczy pole wyboru szkieł. Sprzęt jak na razie na siebie nie "zarabia" więc bidowanie na pełnej klatce trochę mnie przeraża. Cóż, sprzęt najpóźniej będę kupował z końcem czerwca i może ceny pójdą w dół jak wyjdzie 6D MK II.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Przesiadka na coś "nowego"

    Jak nie chcesz wchodzić w FF to brałbym pod uwage jedynie 80d lub nikona d7200
    https://www.youtube.com/watch?v=KMtFLbUtgMo
    SONY

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •