Cześć i czołem !
Stanąłem przed dokonaniem wyboru przy zmianie aparatu z mojego staruszka który pewnie mógł by jeszcze pracować długi czas lecz moje wymagania przez ostatnie sześć lat wzrosły i potrzebny mi jest lepszy sprzęt. Do tej pory pracowałem na Canonie 550D wraz z kilkoma szkłami, zainstalowanym magic lanternem i przez ostatnie trzy lata jechałem ciągle na tamronie 17-50 2.8 , sigmie 30mm 1.4 i sporadycznie helios 58mm . Z początku celowałem w kupno samego body 6D i pracy na jakiejś taniej stałce. Później wpadł pomysł kupna któregoś z nowszych body na APS-C i jakieś fajne jasne szkiełko lecz i w tym przypadku kierowałem się dostępnością portów Magic Lantern a przykładowo 760D o którym myślałem obecnie nie ma nawet wersji beta chociaż pewnie i z czasem doczeka się swojej wersji. I tutaj pojawia się pytanie, co kupić.. coś mi podpowiada że lepszym wyjściem będzie zainwestowanie w nowsze body na aps-c i do tego jakieś konkretne szkło aniżeli bidowanie na pełnej klatce. Najlepiej by kolejny aparat który trafi w moje ręce miał dość sprawny autofocus do zdjęć w ruchu oraz wsparcie magic lantern ale to kwestia drugoplanowa którą można odhaczyć jeżeli zasugerujecie coś wartego uwagi.W przypadku kupna korpusu na aps-c celował bym w sigmę 18-35 1.8 i canona 50mm 1.8 stm. Typuję sigmę ponieważ jest to idealny stosunek cena/jakość i ten obiektyw zbiera bardzo dobre opinie a tamrona zakładałem jedynie do szerokich kadrów i tam gdzie nie ma czasu na zmianę szkieł więc standardowy zoom jest mi zbędny a tak to mam kilka ogniskowych z dobrym światłem pod ręką. Canonowskie 50mm na doczepkę by uzupełnić ogniskową. Co do sigmy i ogniskowych jakie oferuje zupełnie mi wystarcza a jak będzie fundusz to zaopatrzę się w tele 70-200. Może macie pomysł na jakiś fajny zestawik, rzeczy mogą być używane.

Fotografuję głównie motoryzację ale czasami zdarzy się odbiec od tematu przewodniego a w poniższej galerii możecie zobaczyć do czego będę używał sprzęt.

Galeria na facebooku
Galeria FLICKR

Serdecznie Pozdrawiam!