Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon 5ds podświetlenie AF i AF-ON

  1. #1

    Domyślnie Canon 5ds podświetlenie AF i AF-ON

    Cześć,

    Mam dwa pytania odnośnie 5ds. Jak wyłączyć to podświetlenie w wizjerze po obraniu punktów AF. W 5dmk2 gdy punkt AF łapał ostrość tylko on się podświetlał, a w 5ds zapala się punkt AF oraz cały podgląd w wizjerze, trochę to męczy wzrok. Mogę wyłączyć całokwicie podświetlenie punktów, ale tego nie chcę. Punkt AF obrany ma się podświetlić, ale żeby później cały wizjer się nie zaświecił. Czy po prostu ten typ tak ma?
    Pytanie drugie jak wyłączyć łapanie ostrości przez wciśnięcie do połowy spustu migawki. Chcę, żeby ostrość była łapana tylko przez przycisk AF-ON, a nie przez wciśnięcie spustu migawki do połowy.
    Ostatnio edytowane przez bartosztroch89 ; 14-03-2017 o 21:57
    www.bartosztroch.com
    5ds + some shit

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 5ds podświetlenie AF i AF-ON

    No masz szczęście bo ja używam tego aparatu.

    a w 5ds zapala się punkt AF oraz cały podgląd w wizjerze, trochę to męczy wzrok.
    Chodzi Ci o ten efekt takiego błysku podświetlenia? Nic się z tym nie da zrobić.

    jak wyłączyć łapanie ostrości przez wciśnięcie do połowy spustu migawki. Chcę, żeby ostrość była łapana tylko przez przycisk AF-ON, a nie przez wciśnięcie spustu migawki do połowy.
    Idź pod C.Fn3:Others -> Ustawienia własne i pod "Przycisk AF-ON" przypisz sobie "Pomiar i AF start" a pod "Naciśn. migawki do połowy" przypisz sobie "Pomiar start".

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 5ds podświetlenie AF i AF-ON

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    No masz szczęście bo ja używam tego aparatu.



    Chodzi Ci o ten efekt takiego błysku podświetlenia? Nic się z tym nie da zrobić.



    Idź pod C.Fn3:Others -> Ustawienia własne i pod "Przycisk AF-ON" przypisz sobie "Pomiar i AF start" a pod "Naciśn. migawki do połowy" przypisz sobie "Pomiar start".
    Dziękuję za pomoc Szkoda,że tego błysku podświetlenia czerwonego nie da się usunąć, w ciemnym studio na dłuższą metę to irytuje, chyba wyłączę całkowicie podświetlenie AF.
    www.bartosztroch.com
    5ds + some shit

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •