Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Wątek: którą lampę polecacie..?

  1. #91
    Bywalec Awatar serbio
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    51
    Posty
    243

    Domyślnie

    Czy móglbyś mi wytumaczyć o co chodzi w tej tabelce?
    Co zaczą te skróty:
    -D - Focusing Distance
    -ND - Near Distance
    -FD - Far Distance
    -Inf - Infinity
    -D
    Rozumię że każda tabelka jest dla odpowiedniej ogniskowej.
    U góry są przysony.
    Po lewej stronie pod Inf chyba jest odleglość na którą nastawiona jest odleglość?
    ND czy to początek GO ,a FD to koniec GO?
    Czy możesz mi powiedzieć co to są za liczby po prawej stronie obok Nnf pod ND??
    Tak patrząc na tabelkę 50mm , ostrość nastawiona na 1m .Przy przyslonie f/3,5 GO powinna się rozciągać od 0,96m do 1,04m.
    Zastanawiam się dlaczego osoby obok których byla nastawiona ostrość na zdjęciu wyszly niostro przy tej GO?.Miescily się w zakresie GO.
    A teraz 35mm ostrość 1m przyslona f/4 GO od 0,92m do 1,10m.Osoby na zdjęciu a bylo ich 5 sztuk wyszly ostro ( zdjęcie robione z boku) .Jak to się ma do tych wartości ponieważ końcówka osób powinna już wyjść już nieostra?
    Cz dobrze to odczytuję i co myślisz o tym co napisalem?
    Dziękuję za odpowiedź o pozdrawiam.

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serbio
    Czy móglbyś mi wytumaczyć o co chodzi w tej tabelce?
    Co zaczą te skróty:
    -D - Focusing Distance
    -ND - Near Distance
    -FD - Far Distance
    -Inf - Infinity
    -D
    Rozumię że każda tabelka jest dla odpowiedniej ogniskowej.
    U góry są przysony.
    Po lewej stronie pod Inf chyba jest odleglość na którą nastawiona jest odleglość?
    ND czy to początek GO ,a FD to koniec GO?
    Wszystko dobrze rozumiesz, nic Ci tu nie trzeba więcej wyjaśniać.

    Cytat Zamieszczone przez serbio
    Czy możesz mi powiedzieć co to są za liczby po prawej stronie obok Nnf pod ND??
    "Inf" = nieskończoność = horyzont
    Czyli po prostu np. przy ogniskowej 50mm i przysłonie f/8 i dla odległości ustawionej na nieskończoność głebia ostrości rozciąga się od 9,03m aż do horyzontu.

    Cytat Zamieszczone przez serbio
    Tak patrząc na tabelkę 50mm , ostrość nastawiona na 1m .Przy przyslonie f/3,5 GO powinna się rozciągać od 0,96m do 1,04m.
    A teraz 35mm ostrość 1m przyslona f/4 GO od 0,92m do 1,10m.
    Dokładnie tak. Wszystko dobrze rozumiesz.

    Cytat Zamieszczone przez serbio
    Zastanawiam się dlaczego osoby obok których byla nastawiona ostrość na zdjęciu wyszly niostro przy tej GO?.Miescily się w zakresie GO.Osoby na zdjęciu a bylo ich 5 sztuk wyszly ostro ( zdjęcie robione z boku) .Jak to się ma do tych wartości ponieważ końcówka osób powinna już wyjść już nieostra?
    A skąd ja to mam wiedzieć? Nie mam szklanej kuli i nie widzę Twoich zdjęć :-)
    Może gdybyś pokazał te zdjęcia, to by sie dało coś wywnioskować?
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #93
    MichaelT595
    Guest

    Domyślnie

    osobiscie polecam Metza 54 MZ 4 w wersji z sca 3102 m3. jest w pełni kompatybilny z E-TTL i E-TTL2. ponadto ma 2 palniki (kto korzystał ten wie..) i kosztuje znacznie mniej niż oryginał canona. można być jego szczęśliwym posiadaczem za ok 1300zł

  4. #94
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    a ja polece metza Bardzo lubie te lampy ,maja dobre zoswietlenie no i wiadomo ze na auto robie Mozna dokupic dedykowana kostke do canona i bedzie wtedy ttl ale robiac na TTL niezawsze dobre swiatlo wyjdzie ,wole robic na auto

    Cytat Zamieszczone przez serbio
    Mam pytanie jaką najlepiej przyslonę się ustawia na widoki ale tak żeby osoby stojące na pierwszym planie byly ostre jak też i widok z tylu też byl ostry?
    Rozumię że trzeba dać dużą okolo f/16 może f/22?
    Czy nie stracę na ostrości ludzi stojących na pierwszym planie i czy czas w tym wypadku nie będzie zadlugi?
    Pozdrawiam
    mniejsza niz masz na aparacie Lampa masz tylko doswietlic cienie a nie twarze musi byc mniejsza moc od swiatla zastanego

    Cytat Zamieszczone przez serbio
    Czy jeśli będzie odleglość nastawiona ( na nieskończoność) na przyslonie 5,6 a z drugiej strony przy przyslonie 5,6 będzie odleglośc 2m , to rozumię że odleglość hiperfokalna będzie się rozciągać od polowy tych 2m ( od 1m) do nieskończoności?
    Czy tak?
    Pozdrawiam
    kolego na zwyklych prostych ,manualnych obiektywach to jest narysowane i dlatego wskazana jest nauka fotografii na manual aby moc zrozumiec niektore zeczy .wszystko zalezy od obiektywu jaki masz Ten wykres ktory kolega ci pokazal jest dla mnie tez ciezki do zrozumienia podam ci przyklad z manualnego obiektywu29mn f 2.8
    przy f/4---- 08m-1m
    przy f/8---08m-1.8m
    przy f/11---0.8m-2m
    przy f/16---0.8-8m
    przy 22---0.8 do nieskonczonosci
    w tym musisz wziasc uwage ze im wieksz tzn mniejsza przyslona jest tym dluzszy czas sie robi
    pozdrawiam i milego focenia

  5. #95
    Spid
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Dopiero zaczynam przygode z fotografia wiec jestem kompletnie zielony. Stoje teraz przed problemem polegajacym na zakupie lampy. Posiadam aparaty: Canon 350D i analogowego 300. Potrzebuje kupic lampe ktora pracuje z tymi dwoma modelami. Niestety fundusze nie sa duze wiec bede kupowal uzywana, dlatego bardziej chodzi mi o doradzenie jakiegos konkretnego modelu (moze uda sie go kupic w planowanej kwocie). Bede wdzieczny za kazda sugestje i rade dotyczaca zakupu.
    Pzdr

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •