Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: którą lampę polecacie..?

  1. #21
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    681

    Domyślnie

    Tak. 54MZ4. Do Canona wystarczy MZ3 jakby co.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Jac, masz fajne podejście do zakupów ale kierując się Twoją logiką to przy zakupie samochodu należałoby kupić Ferrari F40 albo coś w tym stylu, tyle, że to autko zdecydowanie dla doświadczonych.
    Masz rację, że najważniejszym pytaniem i zarazem odpowiedzią jest "do czego" ma służyć lampa. 1507 pisał o imprezkach rodzinnych więc 430EX starcza zupełnie a wolną kasę chyba lepiej wydać na szkiełko.
    Poza tym wydaje mi się, że często nie wykorzystuje się wszystkich możliwości jakie dają lampy a 580EX oferuje bardzo dużo.
    Wybrałem 430EX ponieważ zdecydowanie więcej fotografuję w swietle zastanym a t co muszę cyknąć z doświeleniem załatwia mi 430.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  3. #23
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Domyślnie

    A tam. 430 ma M tylko w mniejszym zakresie. Nie ma plasticzka odbłyśnikowego, który przy poziomych kadrach z odbitego bardzo się przydaje (nie trzeba karteczki). Drugiego palinika nie ma żadna. A co do slave, to trzeba mieć 2 lampy, więc jak ktoś "dojrzeje" to wtedy może kupic 580 i 430 na slave A z tą mocą też różnie bywa. Jak sufit bardzo wysoko to i tak nie warto, lepiej dyfuzor. A w razie draki można ISO zwiększyć. Choć to nie to samo, zgoda. Pewnie, że lepiej mieć więcej mocy. Tak samo jak lepiej mieć 1DsMII niż 350D

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo
    Tak. 54MZ4. Do Canona wystarczy MZ3 jakby co.
    Ehh tez sie kiedys na nia zamierzalem (dwa palniki - full wypas), ale budzetowka zadecydowala, wzialem model econo (44) - nie żałuję do dziś
    Gratuluję zakupu i pochwal się, jak się patent sprawdza w praktyce!

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Jasne, że zawsze jest lepeij mieć dobre rzeczy ale nie zawsze są ku temu możliwości.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  6. #26
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mac
    Jasne, że zawsze jest lepeij mieć dobre rzeczy ale nie zawsze są ku temu możliwości.
    Mój podstawowy zestaw reporterski to 350D/Grip/Kit i 420EX/Stofen. Niech to wystarczy Ci za odpowiedź

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    ja nie pisze wcale ze inne lampy sa zle, ja wychodze z zalozenia raz a dobrze, a pytanie bylo co polecacie ;-) wiec chyba kazdy z was rowniez moze z czystym sumieniem polecic 580ex ... niewazne to i tak 1507 musi zdecydowac... nikt za niego nie wybierze

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar flippy
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław/Pszczyna
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam!
    obserwuje ten watek.. i mieszane uczucia mam... sorry jesli kogos tu uraze nie mam tego na celu ale sam szukam flasha do 10d budzet mam ograniczony (500-800zl). Wszyscy sie tu licytuja ze 430 starczy, ze lepiej 580 ale przeciez pytajac sie o lampe raczej chodzi nam o detale a nie ze ta jest mocniejsza a ta slabsza i jest do...
    sam zastanawialem sie nad metz'em 54 ale ciesze sie ze powiedzieliscie o pewnej niezgodnosci - nawiasem za "update" do v2 sie placi czy to za darmoche (w co watpie)?

    Zastanawiam sie tez na SIGMA EF-500 SUPER wczesniej uzywalem jej z SD9 i bylem w miare zadowolony:
    -silna lampa (liczba przewodnia 50 przy 105mm)
    -poniekad blizniaczy model 550 ex
    -dostepny pelny manual
    -obracana glowica -7% do +90% (praktycznie 194%) w pionie i 270% w poziomie- wazna sprawa czasami trzeb odbic od sciany
    - blysk modelujacy
    - czestotliwość do 199Hz
    - mozliwosc synchronizacji z szybka klatka (w sigmie 1/6000) niestety tylko w manualu
    - przyzwoity LCD podswietlany z dobra widocznoscia w nocy w miare intuicyjna obsluga
    -dziala bez przewodowo moze tez wspolpracowac z innymi lampami bezprzewodowo - z tego co slyszalem jest zgodny z innymi lampami canona
    - mozliwosc pokrycia kadru do 17mm z wyciagnietym dyfuzorem (umieszczonym w lampie) czesto uzywalem go jak dodatkowe doswietlenie wyciagajac go do polowy (ok 4-5cm) gdy odbijalem blysk od sufitu byla widoczna roznica spokojnie o 1EV ale wtedy zoom'u automatycznie przeskakuje na 17mm i nawet w sterowaniu recznym nie da sie go zmienic.

    co mnie denerwowalo:
    - pomiar niestety niezbyt dokladny troche przepalala zwlaszcza na wyzszej przeslonie trzeba ustawic ev na -0.5 i jest ok.
    -troche dandetny plastik zwlaszcza klapka od baterii no ale nic za darmo.

    Pamietaj ze musisz kupic model DG - wspolpracuje z cyfra z tego co czytalem jest pelna zgodnosc z Canonem, majac do wyboru 420/430ex i EF500 Super chyba bym sie zdecydowal na sigme.
    Moze ktos cos napisac konkretnego o 430ex i metz'u 54 mz4? Sigme W stanach nowke sztuke mozna kupic za 190-200$.
    link do testu 550ex vs EF-500 Super: http://www.foto.com.pl/stare/teksty/akcesoria4.html

    pozdrawiam
    piotr

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    nikt nie pisal, ze slabsze sa do d... ;-) ja jedynie wiem ze swojego doswiadczenia ze czasem trzeb odbic blysk od czegos i zdaza sie ze brakuje mocy, albo lampa blyska z pelna moca... poza tym 1507 nigdzie nic nie napisal o tym czego oczekuje poza tm czy kupic canona czy nie... wiec wogole i tak za duzo wszyscy napisalismy...powinnismy sie ograniczyc do podania firmy...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flippy
    Witam!
    obserwuje ten watek.. i mieszane uczucia mam... sorry jesli kogos tu uraze nie mam tego na celu ale sam szukam flasha do 10d budzet mam ograniczony (500-800zl). Wszyscy sie tu licytuja ze 430 starczy, ze lepiej 580 ale przeciez pytajac sie o lampe raczej chodzi nam o detale a nie ze ta jest mocniejsza a ta slabsza i jest do...
    sam zastanawialem sie nad metz'em 54 ale ciesze sie ze powiedzieliscie o pewnej niezgodnosci - nawiasem za "update" do v2 sie placi czy to za darmoche (w co watpie)?

    piotr
    Sprawdź sobie dokładnie, ale wydaje mi się, że problem z kompatybilnością E-TTL2 i Metz'a, 10D nie dotyczy - bo ma zwykłego E-TTL'a, a z takim działają Metze również z wcześniejszym firmwarem. Za wymiane firmware'u się płaci (ile nie wiem, jak ja chciałem wymieniać, to tłumaczyłem polskiemu dystrybutorowi, że tak wogóle można... po tej interwencji obiecali, że w niedługim czasie sami będą to robić, a nie wysyłać do Niemiec:rolleyes: )

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •