Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95

Wątek: którą lampę polecacie..?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raff
    Mam Metza 54 MZ-3 z kostką M3 i nie powiedziałbym o pełnej zgodności, niestety. Ale lampy nie multiplatformowe widać spisują się lepiej
    Ok, wyraziłem się nieprecyzyjnie - każdy dedykowany Metz z firmw. v2 jest w pełni kompatybilny

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że dla początkującego jakim jest 1507 430EX powinna być wystarczająca, 580EX to już wypasik al też i znacznie droższy od 430EX. Metz'e wyglądają dobrze i mają przyzwoite ceny a o Sigmie nie mogę nic powiedzieć.
    Wszystko zależy do czego potrzebujesz lampę i ile chcesz wydać.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  3. #13
    Coś już napisał Awatar TOMMYx
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław/Opole
    Wiek
    46
    Posty
    54

    Domyślnie

    Wszystko zależy od ilości gotówki, którą chce się przeznaczyć na ten sprzęt. Nawet 380EX będzie zadowalającym wyborem, tyle, że ona nie ma obracanej głowicy w poziomie.

    Ja takiej używam z 350D, do tego Sto-Fen, który przydaje mi się nawet do makro
    Pozdrawiam,
    T.

    --
    "Życie jest krótkie, sztuka długotrwała, sposobność ulotna, doświadczenie zwodnicze, osąd trudny."

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że dla początkującego jakim jest 1507 430EX powinna być wystarczająca, 580EX to już wypasik al też i znacznie droższy od 430EX.
    zawansowanie nie ma nic do rzeczy, nie tedy droga... bo amator potrzebuje mocy lampy tak samo jak i profii... pytanie jest tylko "do czego bedziesz uzywal lampe" a nie "kim jestes"... mysle ze zakup 580 jest z wielu wzgledow lepszym zakupem... kupuje sie raz na zawsze ;-), wieksza moc=wiecej swiatla=latwiej amatorowi o dobre zdejcie, profi nawet z 220 sobie poradzi ;-),... szybsze ladowanie, nowoczesnijesza, uwzglednianie cropa, mniejsza strata na wartosci, itd... tak wiec dozbierac i kupic RAZ a dobrze...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    zawansowanie nie ma nic do rzeczy, nie tedy droga... bo amator potrzebuje mocy lampy tak samo jak i profii... pytanie jest tylko "do czego bedziesz uzywal lampe" a nie "kim jestes"... mysle ze zakup 580 jest z wielu wzgledow lepszym zakupem... kupuje sie raz na zawsze ;-), wieksza moc=wiecej swiatla=latwiej amatorowi o dobre zdejcie, profi nawet z 220 sobie poradzi ;-),... szybsze ladowanie, nowoczesnijesza, uwzglednianie cropa, mniejsza strata na wartosci, itd... tak wiec dozbierac i kupic RAZ a dobrze...
    Jac IMHO nie masz racji. Zaawansowanie ma tu dużo do rzeczy. Chociaż niekoniecznie w tym kontekście, jaki był poprzednio, ale właśnie w kontekście świadomości do czego potrzebuję lampy - i stąd - jakiej lampy potrzebuje. 580EX jest w tym momencie najlepszą lampą mającą najwięcej przeróżnych (nie zawsze potrzebnych) udogodnień. Ma największą moc, ale to o niczym nie przesądza, i rozumowanie więcej mocy=łatwiej amatorowi o dobre zdjęcie wg mnie nie jest prawidłowe. Prawidłowe natomiast jest to, od czego wyszedłeś - "do czego bedziesz uzywal lampe" a nie "kim jestes". I nie jest też prawdą, że lampę kupuje się RAZ a dobrze - przed 580 tym jedynym razem była 550, przedtem 420, 380 itd itd - i to zawsze był ten RAZ

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    e tam, wiadomo ze wymiana 550ex jesli nie robi sie seriami nie ma sensu, wiadomo jest tez ze nastepca 580ex jak wyjdzie tez nie bedzie raczej duzo lepszy... (poza tym, kiedy wyjdzie? za 5 lat najwczesniej IMHO)... z lampa jest jak ze szklem im jasniejsze tym lepsze... im wiecej mocy tym lepiej.. poza tym 580 ma plastikowy odblysnik (czego nie ma 550) i tryby M (czego chyba nie ma nie ma 430)... poza tym ma tez dyfuzor rozpraszajacy do pracy ze szklami o ogniskowych 14mm, to nie wazne ze niektorych funkcji sie nie wykorzysta... wazne jest to zeby te funkcje ktore nam sa potrzebne byly jak najlepsze... a moc jest jedna z tych funkcji, predkosc ladowania rowniez, M tez sie przyda itd... ja nadal polecam 580... no chyba ze 1507 powie mi wystarczy 430... to tez jestem wstanie zrozumiec... ;-)

    EDIT: 580 mozna sterowac tez innymi lampami, a to w pewnym momencie dla niektorych moze byc bardzo istotne

  7. #17

    Domyślnie

    Ależ zgadzam się z tym wszystkim, ale czy dalej będziesz polecał 580, jeżeli się okaże, że 1507 (spoko nick) potrzebuje lampę do imprez u cioci? Czy też raczej wtedy lepszym wyborem okaże się np. 430'tka + szkło? Tylko o to mi chodzi - kwestia potrzeb, nie kupowania "bo kiedyś się przyda" - jak sam zauważyłeś lampy się szybko nie starzeją i cena też na łeb na szyję nie leci - można odsprzedać starą naprawdę niedużo tracąc i kupić lepszą, gdy pojawi się taka konieczność.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    no to zalezy jak wysoko ciocia ma sufit ;-)

    ja bym bral 580ex, co nie znaczy ze inne wybory beda zle... 430 tez wystraczy... powinna wystarczyc ;-)

  9. #19
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    681

    Domyślnie

    Jestem amatorem. Potrzebuję dużo mocy. Nie stać mnie na 580ex. Kupiłem Metza. Gdy dostanę go w łapki - podzielę się wrażeniami.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo
    Jestem amatorem. Potrzebuję dużo mocy. Nie stać mnie na 580ex. Kupiłem Metza. Gdy dostanę go w łapki - podzielę się wrażeniami.
    Którego kupiłeś? 54?

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •