Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

  1. #1

    Domyślnie W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Cześć,
    Planuję oprócz bagażu podręcznego (walizka) zabrać podręczną torbę ze sprzętem foto (w Ryanair można zabrać max rozmiarów 30x20x20cm).
    Muszę zakupić taką niewielką torbę na body 6D z założonym 24-70L + 35/1.4 + 600RT.
    Czy w praktyce ktoś zabierał w podobnej torbie sprzęt do Ryanair i czy bardzo uważnie weryfikują rozmiar tej drugiej torby? Z walizką podręczną wiem jak jest ale nie latałem z drugą torebką niewiele większych niż dopuszczalne rozmiary.
    Torbę muszę kupić ale chętnie wesprę się poradami, szczególnie doświadczonych.
    Rozważam zakup: Manfrotto Windsor reporter (troszke za długa), Manfrotto Windsor S (troszke za mała - ciężko upchnąć sprzęt), Tenba Cooper 13 DLSR (zdecydowanie za droga), Tink Tank Retrospective 7 (troche za droga).
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Wez plecak, nikt sie nie bedzie czepial. Sam latam z dosc duzym nortface'm i nikt go nigdy nie sprawdzal. Zaleta tez jest to, ze nie wsadza Ci go do luku bagazowego lub nad glowe. Caly czas masz sprzet przy sobie.

  3. #3

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wez plecak, nikt sie nie bedzie czepial. Sam latam z dosc duzym nortface'm i nikt go nigdy nie sprawdzal. Zaleta tez jest to, ze nie wsadza Ci go do luku bagazowego lub nad glowe. Caly czas masz sprzet przy sobie.
    No własnie nie chce go oddać do luku.
    Myślałem, że plecak prędzej zakwestionują ze względu na rozmiary. Mam też większy problem ze znalezieniem małego plecaka niż małej torby.
    Dzięki za podpowiedź - poszukam jeszcze w plecakach.
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Cytat Zamieszczone przez vaas Zobacz posta
    Cześć,
    Planuję oprócz bagażu podręcznego (walizka) zabrać podręczną torbę ze sprzętem foto (w Ryanair można zabrać max rozmiarów 30x20x20cm).
    Muszę zakupić taką niewielką torbę na body 6D z założonym 24-70L + 35/1.4 + 600RT.
    Czy w praktyce ktoś zabierał w podobnej torbie sprzęt do Ryanair i czy bardzo uważnie weryfikują rozmiar tej drugiej torby? Z walizką podręczną wiem jak jest ale nie latałem z drugą torebką niewiele większych niż dopuszczalne rozmiary.
    Torbę muszę kupić ale chętnie wesprę się poradami, szczególnie doświadczonych.
    Rozważam zakup: Manfrotto Windsor reporter (troszke za długa), Manfrotto Windsor S (troszke za mała - ciężko upchnąć sprzęt), Tenba Cooper 13 DLSR (zdecydowanie za droga), Tink Tank Retrospective 7 (troche za droga).
    W Modlinie nie sprawdzają, możesz sobie kupić miejsce z pierwszeństwem wejścia na pokład wtedy nie będziesz latał i szukał wolnego schowka tylko masz obok siebie. Plecak faktycznie najlepszy...

    Maly plecak foto to np jazz 83 od tamraca za cale 6
    1-67 zl
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 06-03-2017 o 22:16

  5. #5

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    no i szukam plecaka... a było już tak blisko
    dzięki za podpowiedzi
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    82

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Polecam Tnink Tank - fajna jakość i mają plecaki dopasowane rozmiarowo do bagażu podręcznego (np. linia Airport, albo Streetwalker).

    --- Kolejny post ---

    * THINK TANK

  7. #7

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wez plecak, nikt sie nie bedzie czepial. Sam latam z dosc duzym nortface'm i nikt go nigdy nie sprawdzal. Zaleta tez jest to, ze nie wsadza Ci go do luku bagazowego lub nad glowe. Caly czas masz sprzet przy sobie.
    A mi ostatnio wzięli podręczny do łuku w Ryanie. Wchodziłem jako ostatni i powiedzieli mi że samolot pełny i nie ma miejsc w schowkach nad głowami. Nie było dyskusji. Na szczęście nie miałem tam sprzętu foto tylko szmaty. W każdym razie zdarza się.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Jak ostatnio wsiadalem (prawie ostatni), typa przede mna zawineli, a ja z plecakiem dotarlem na swoje miejsce.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Cytat Zamieszczone przez foggy_lad Zobacz posta
    A mi ostatnio wzięli podręczny do łuku w Ryanie. Wchodziłem jako ostatni i powiedzieli mi że samolot pełny i nie ma miejsc w schowkach nad głowami. Nie było dyskusji. Na szczęście nie miałem tam sprzętu foto tylko szmaty. W każdym razie zdarza się.
    Dlatego warto wyłożyć kilka złociszy na wejście priorytetowe i:
    - nie stać w jebutnej kolejce
    - nie martwić się czy każą odstawić bagaż do luku
    - nie biegać i szukać schowków daleko od siebie bo wszystko zajęte
    - mieć swój sprzęt obok i nie zastanawiać się czy jakiś mądry nie walnie w nim czymś innym
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 07-03-2017 o 15:33

  10. #10

    Domyślnie Odp: W czym zabrać body + obiektyw + flash do samolotu

    Jak lecę z rodziną to zawsze biorę priorytet, natomiast jak sam to spokojnie dopijam sobie piwko i wchodzę ostatni a bagaż wrzucam pod siedzenie. Tym razem ciec nie dał się przekonać że się zmieści. Musiał mieć zły dzień.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •